زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۵:۴۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

اظهار نظر در مورد مولتی ویتامین ویتان؟

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 40
22 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #1
اظهار نظر در مورد مولتی ویتامین ویتان؟
با سلام خدمت دوستان میخام بدونم این مولتی ویتامین رو میشه برای قناری استفاده کرد؟؟؟؟؟
نام محصول:vitane

ساخت المان

ترکيبات در هر 5 ميلي ليتر

Vitamin A : 1500 IU
Vitamin D3 : 100 IU
Vitamin E : 3 mg
L-Lysine : 40 mg
Niacinamide : 5 mg
Magnesium : 10mg
Vitamin C : 30 mg
Vitamin E : 3 mg
Vitamin B1 : 1.5 mg
Vitamin B2 : 1.5 mg
Vitamin B6 : 1 mg
D-Panthenol : 2.5 mg
Iron : 5 mg
Zinc : 5 mg

لطفا راهنمایی کنید؟؟؟؟؟

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۴، ۰۱:۰۹ ب.ظ، توسط 1313.)
۱۳۹۲/۰۶/۲۴، ۰۱:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #2
RE: اظهارنظردرمورد مولتی ویتامین ویتان؟؟؟؟
سلام
بله میشه کیفیت خوبی هم داره 4.5 قطره تو جا آبی بریز بعد از چند ساعت عوض کن.
۱۳۹۲/۰۶/۲۴، ۰۲:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: 1313
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 319
303 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #3
تنها عیبی که داره مقدار آهن و روی این محصول واسه قناری زیاده و واسه بدن آدم محاسبه شده بیشترین نیاز آهن پرنده ها در زمان تولک هست و بعد از اون نیاز به آهن ندارن و اضافه اون توی طحال قلب کلیه و... روسوب مبکنه و ....
۱۳۹۲/۰۶/۲۴، ۰۷:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: 1313 ، omidlord
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #4
عباس جان اگه ناراحت نمیشی اضافه کنم 5میلی گرم تو 5سی سی هست و 5 قطره تو آب خیلی کم میشه تازه همه ی آب رو نمیخوره.پرنده ها هم مثل ما نیاز به انواع ویتامین ها و املاح دارند حتی با مقایسه وزن خیلی بیشتر فقط ویتامین سی و دی هست که بر عکس ما به جای دی3 که تو بدن انسان فعالتره پرنده ها دی2 با منشا گیاهی تو بدن پرنده فرم معمول ویتامین هست که با تابش نور آفتاب به پوست فعال میشه وگرنه تمام ویتامینها و املاح برای تغذیشون لازمه.مخصوصا آهن که زمان تولید مثل و رشد جوجه بیشتر از هر زمانی لازمه.و موقع تولک علاوه بر بقیه ریز مغذی ها روی و کلسیم و چند تا اسید آمینه(پروتیین) بیشتر لازمه که از تخم مرغ میشه پروتئین رو تامین کرد.
موقع رشد جوجه از قرص آهن وکپسول روی میشه استفاده کرد البته اگه مکملی که استفاده میکنیم نداره ولی خیلی خیلی کم با آب زیاد رقیق بشه.بعضی مکمل ها مثل چند تا از انواع نکتون و ... علاوه بر ویتامین ها انواع املاح مثل آهن و مس و روی هم دارند که میشه با خیال راحت استفاده کرد

در مورد بعضی مکملها ویتامینها و ... که باب شده میگن روی کلیه رسوب میکنه یه توضیحی میدم ببینید برای مثال روزی حدود 1000 میلی گرم کلسیم یا معادل دوتا قرص کلسیم 500 برای بدن لازمه.حالا اگه ما بیاییم روزانه 3000 میلی گرم یا روزی 6 تا قرص کلسیم مثلا برای یکسال مصرف کنیم امکان اینکه رسوب و تولید سنگ کنه هست .یا اینکه 75-100 میلی گرم ویتامین سی برای بدن واجبه مطالعه کردن اگه روزی 2000 میلی گرم یا 20 تا قرص 100 میلی گرمی ویتامین سی برای مدت 2سال مصرف بشه احتمال ایجاد سنگهای اگزالاتی تو کلیه زیاد میشه.یعنی مصرف بسیار زیاد تو بلند مدت.همون قدری که ویتامینها و املاح برای بدن واجب و لازمه و کمبودش سوئ تغذیه و هزاران مشکل ایجاد میکنه زیاده روی تو مصرفش مضر هست.پس اگه مکملها به میزان احتیاج مصرف بشن فوق العاده سود بخشند.و نگیم که مصرفشون باعث رسوب میشه.
ببخشید شاید جاش اینجا نبود ولی گفتم هم در مورد تغذیه خ.دمون هم پرندمون شاید برای کسی مفید باشه.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۴، ۱۰:۲۱ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۶/۲۴، ۰۸:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: 1313 ، hidrane ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 319
303 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #5
نه برادر من چرا ناراخت بشم حرف حساب جواب نداره من دیدم مکمل انسانی هست این موضوع رو بیان کردم در ضمن من خودم همیشه از انواع دامی یا مخصوص قناری استفاده میکنم این بیشتر مولتی هائی هم که واسه پرندگان زینتی دیدم آهن نداشته یا مقدارش نسبت به بقیه ریز مغذی ها خیلی کمتر بوده در ضمن از این هم غافل نشیم که از ب6 ب12 و فولیک اسید در ممکملهائی که دیدم بیشتر استفاده شده تا آهن که نقش یسزائی در خونسازی داره
۱۳۹۲/۰۶/۲۵، ۱۲:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: مسعود میرزالو
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #6
با سلام خدمت اساتید
به نظر این بنده حقیر تا زمانی که میشود از مولتی ویتامین مخصوص پرندگان استفاده کرد چه لزومی دارد از نوع انسانی استفاده کنیم.این گونه ویتامینها برای جا وزمانی مناسب است که ما به نوع حیوانی ان دست رسی نداریم. با تشکر
امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۵، ۰۱:۱۳ ق.ظ، توسط جلال لطفی.)
۱۳۹۲/۰۶/۲۵، ۰۱:۱۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omidlord ، مسعود میرزالو
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #7
مصرف با دوز کم موردی نداره ... اما ... ! وقتی که انواع مختلف ویتامین مخصوص دام و طیور همه جا گیر میاد چرا از نوع انسانی استفاده می کنید ؟!
۱۳۹۲/۰۶/۲۵، ۰۱:۲۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #8
سلام
يك سوالي دارم كه خواهش مي كنم دوستاني كه استفاده از ويتامين هاي مخصوص انسان براي پرندگان را بلا اشكال مي دانند درباره اش يك توضيح مختصري بدهند تا ما هم روشن بشويم. چرا با اينكه انواع مولتي ويتامين هاي مخصوص انسان توليد شده ولي براي طيور و پرندگان خانگي مولتي ويتامين جداگانه توليد مي كنند؟ با تشكر
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۶/۲۵، ۰۸:۵۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: 1313 ، cia5141
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #9
(۱۳۹۲/۰۶/۲۵، ۰۳:۰۴ ب.ظ)مسعود م نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوستان بهتره در مورد ویتامین ها یه مطالعه ای داشته باشیم و بدونیم که خود ویتامین نوع نداره برای مثال ویتامین ب ای که تو گیاه هست همینیه که ما تغذیه میکنیم از گیاه یا از بدن پرنده و یا پرنده از گیاه ... این مکملها همون ویتامین به شکل سنتزی هست و تو بسته بندی های مختلف انسانی حیوانی و ... که دوزش میتونه هر چی باشه.
منم تو تمام پستام در مورد داروها نوشتم اگه در دسترس نبود ... وگرنه ماهیت ویتامین یکی هست و نگیم مثلا ویتامین ب1 انسانی یا ویتامین ب 1 حیوانی.
این دوستمون هم این مکمل رو داشتند پرسیدند میتونم استفاده کنم عرض کردم بله میتونی بحث سر آهنش بود گفتم اونم خوبه برای پرنده.در ضمن میدونم فولیک اسید و ب12 و ... برای خون سازی لازمه.
من همیشه فکر میکردم پرنده بازهای قدیم ی کار بدی میکنن تجربیات یا دونسته هاشون به کسی انتقال نمیدنو به کسی کمک نمیکنن ولی انگار کار درستی میکردند.منم هر وقت تو این سایت پستی گذاشتم با دلیل و مدرک علمی یه جوری و به نوعی باهاش مخالفت شد یا بحثی درست شد.قبلا هم عرض کردم با اسم مستعار کسی کسی رو نمیشناسه که بحث پز دادن یا هر چیز دیگه ای باشه که حس میکنم بعضیا ناراحت میشن یا بهشون بر میخوره.اگه من چیزی میدونم و اون دوستمون صد تا چیز دیگه دلیلی بر نقض کردن هم نیست.من همه دوستانی که تو این سایت قدیمی تر هستند رو استاد خودم میدونم و خیلس استفاده کردم از نظراتشون.از تعداد تشکرام تو همین 2 ماهی که عضو شدم میتونید بفمید.
حالا خود دانید هر کسی کاره خودشو بکنه چه کاریه این فروم درست شده برای به اشتراک گذاری نظرات چند تا از ازاتید همیشه و ثابت نظر بنویسن بقیه بخونن مثل وبلاگ.
منم سعی میکنم از این به بعد خواننده باشم.
خدا نگهدار.

سلام به دوست خوبم مسعود
مسعود جان وجه تمایز این سایت چالشی بودن بحث ها هست که برای ارتقای گفتگوها مفید هست. از نظر دیگران ناراحت نشو. به دادن نظراتت ادامه بده تا همه استفاده کنند بقیه هم چیزی را که به نظرشان میاد میگن. همه شما برای این سایت غنیمت هستید
موفق باشی
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۶/۲۵، ۰۶:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: 1313 ، mohammad8366 ، محمد تقی کریمی
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 40
22 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #10
با تشکر از دوستان که نظرات مفیدی دادن ...من از ویتالین استفاده میکردم زیاد جواب نمیداد....الان دارم از این به یکی از قناریهای نرم .که تازه از لک در اومده میدم .....تا ببینیم چطور جواب بده....بازم ممنون از نظراتتون...
۱۳۹۲/۰۶/۲۵، ۱۰:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مولتی ویتامین rezaia1 103 25,271 ۱۳۹۵/۱۱/۰۵، ۰۱:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: سی مرغ
  مولتی ویتامین amin2010 35 11,082 ۱۳۹۵/۰۱/۱۲، ۰۲:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: masoud69

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان