زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۵:۰۴ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

اعتیاد شیشه و طرقه کاکلدار

*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 4
67 سپاس گرفته‌شده در 27 ارسال
ارسال: #1
اعتیاد شیشه و طرقه کاکلدار
در جمعه بازار تبریز 5 تا معتاد هست . هر جمعه نزدیک صد تا طرقه کاکلدار میارن هر پرنده هر مبلغی  بدی میفروشن.
همونطور که میدونید طرقه کاکلدار ارزش نگهداری نداره و با طرقه از لحاظ یادگیری حافظه زمین تا آسمان فرق داره.
معمولا گنجشک رو بجای قناری میفروشن این معتادا گنجشک میارن اورجینال با همون نام گنجشک  هزار تومن میفروشن.
برام سوال بود که طرقه کاکلدار رو چظور زنده شکار میکنند که یکی از این برادران  بعد از خواهش در پاسخ گفت:
شب که میشه میریم شالیزار از لونه شون برمیداریم...
معمولا گنجشک رو برای آزادیش مردم میخرن. وبا هزار تومن یک پرنده معصوم رو آزاد میکنن. ولی خداییش نمیدونم طرقه کاکلدار که فقط سوت میکشه و اساتید میدونن که ارزش نگهداری اصلا نداره پس چرا میخرن؟ 

۱۳۹۲/۱۰/۲۳، ۰۱:۰۰ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط:
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #11
RE: اعتیاد شیشه و طرقه کاکلدار
سلام معنی واژه ترکی رو پیدا کردم. یعنی مین می ییب یا min mi yeb سوار نشده است. یک اصطلاح ترکی برا جفت رفتن هست. بنام مینیش ماخ. مین می ییب یعنی به شرطی میتونم کفتر 6تومنی رو مین تومن یعنی هزار تومن بدم که. مینیم یعنی سوارت بشم. چون مین می ییب پس همان قیمت 6 تومن هست.

۱۳۹۲/۱۱/۱۳، ۰۲:۳۵ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: arrow
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 194
52 سپاس گرفته‌شده در 20 ارسال
ارسال: #12
خوب خدا رو شکر که معنی بدی نداد!
۱۳۹۲/۱۱/۱۳، ۰۳:۵۹ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #13
اعتیاد به شیشه از نوع بدترین اعتیادهاست.  علت اینکه پرنده بازی زیاد از لحاظ اسمی جالب نیست. تعداد وفور معتادایی هست که اقدام به پرنده بازی برای بدست آوردن پول موادشون میکنن.
واقعا حیف که افرادی باعث میشن این تفریح سالم این طوری بد نام بشه. بطوری که تبریزیها به پرنده بازها میگن گوش باز ، حتی دختر هم نمیدن...
شرط بندی برای برگشت کفتر از مسیر دور ، پایین آوردن کفتر همسایه ، موقع کفتر بازی دید زدن همسایه یا عدم صداقت در خرید و فروش پرنده ، تجمع در قهوه خانه های غیر مجاز پرندگان
لطفا نظرات خودتونو در مورد صنف پرنده بازانی که با اعتیادشون  بی آبرویی میکنن  یا با موارد اخلاقی ناپسندانه باعث بدنامی مشن رو بیان کنین؟
سپاس
۱۳۹۲/۱۲/۱۴، ۰۲:۰۳ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: shahin20 ، sae
*
کاربر انجمن

اول دبیرستان
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 8
114 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #14
معنی بدی نداد؟آخه معنی بدتر از این هم هست،وقتی به طور مستقیم داره میگه سوارت بشم!!!
۱۳۹۲/۱۲/۱۴، ۰۲:۴۳ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 194
52 سپاس گرفته‌شده در 20 ارسال
ارسال: #15
اقای زارعیان به اون علامت تعجب جلوی جمله من دقت کنین
۱۳۹۲/۱۲/۱۴، ۰۳:۳۹ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
سپاس‌ها: 308
228 سپاس گرفته‌شده در 59 ارسال
ارسال: #16
(۱۳۹۲/۱۱/۰۹، ۱۲:۳۰ ب.ظ)'sotvan_oskouee' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
هفته پیش جیبمو گجیل تبریز زدن .نرید یا رفتید پولاتونو داخل کیسه به مایوتون بدوزید. ازدحام جمعیت و هل دادن(آقا نفتی نشید) و 99 درصد مراجعه کنندگان اعتیاد دارن.  برای اولین بار از این بازار سیر شدم. والله...

در گجیل به یه هشیشی میگم: داداش  ایاغی توحلی(یعنی کفتر پا مودار) چند؟
 گفت: آلتی مین(شش هزار)
گفتم: مین وریم(یعنی هزار بدم)
گفت:مین میب(که خداییش معنی شو هیچ کس نمیدونه منم نمیدونم)
کسایی که معنای اصطلاح ترکی مین میب رو میدونن لطفا بگن. با تشکر

خیلی می بخشید من فکر کنم شاید جلو یک خریدار دیگش اینجوری خواستی تخفیف بگیری به یارو بر خورده و این حرف رو زده. فروشنده ها وقتی یک قیمت رو میگن بعد یک خریدار بیاد یهو ازشون تخفیف آنچنانی بخواد خب فکر کنم ناراحت میشن.مثلا  شما میخوای یک قناری بفروشی میگی 180 تومن یارو بهت بگه 25 تومن میدی خب ناراحت میشی و
حالا شما به بزرگواریتون ببخشیدش 

۱۳۹۲/۱۲/۱۴، ۱۱:۳۲ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #17
من بخشیدمش سعی میکنم گجیل هم نرم تا از این موارد هم پیش نیاد. سوالم این هست؟
لطفا نظرات خودتونو در مورد صنف پرنده بازانی که با اعتیادشون  بی آبرویی میکنن  یا با موارد اخلاقی ناپسندانه باعث بدنامی مشن رو بیان کنین؟
مثلا
1.عدم صداقت در خرید و فروش پرنده
2.نگاه کردن به منزل همسایه هنگام پرواز دادن کفترها
3.معتاد کردن کفترها برای جلد بیشتر
4.شرط بندی برای بازگشت کفتر از مسیر دور
5.تجمع در قهوه خانه های غیرمجاز پرنده که در کنارش همه چی خرید فروش میشه مثل انواع مواد مخدر تا معاینه فنی خودرو
6. جیب همدیگه رو زدن در شلوغا شلوغی جمعه بازار که این بلا سرم اومده
7.تزریق مرفین به طرقه برای مست خواندن یا سوزنی کردن کفتر برای جلد
8.رنگ کردن قناری با انواع رنگ مصنوعی
9.قسم به حضرت عباس در اکثر خرید و فروش ها
10.تبلیغات شماره همراه بر روی بال پرندگان برای فروش مواد یا نصب دیش
11.سر بریدن پرنده کفتر همسایه برای اذیت کردن
12.پایین آوردن کفتر همسایه و فروش به خودش
13.عدم صداقت در جنسیت پرنده. به حضرت عباس این نر هست. فقط پارسال اشتباهی تخم گذاشته
14.صید بی رویه سهره یا طرقه برای خرید مواد مخدر
نظر یادتون نره
15 و 16 و 17 رو شما بنویسید. 
سپاس
۱۳۹۲/۱۲/۱۵، ۱۲:۲۳ ق.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: jamil ، sae
**
عضویت ویژه

دیپلم
سپاس‌ها: 308
228 سپاس گرفته‌شده در 59 ارسال
ارسال: #18
من فکر می کنم این موضوع به فرهنگ شهرها و کشورها بستگی داره و متاسفانه در ایران پرنده بازی اسم بدی در آورده تا حدی که یکی از بستگان دور وقتی از ایران آمد منزل من در قرقیزستان با دیدن آن همه پرنده در منزلم فکر می کرد من حتما معتادی چیزی ام و در مدت چند ماهی که نزد من میهمان بود یک روز به من گفت این اولین پرنده بازی رو میبینه که اهل خلاف نیست منم بردمش با چند تن از دوستان روس که در اینجا صاحب اسم و رسمی هستن آشناش کردم که تنها خلافشون سیگار بود. واقعا براش باور کردنی نبود به من گفت در ایران اسم پرنده بازا بد در رفته به همین دلیل با خودش یک فکرهایی می کرد و الحمدالله تعریف نباشه من همون سیگارشم نمی کشم چه رسد به بقیش. و اگه برا کبوتر بازا بخوام بگم اینجا خیلی به ندرت پیش میاد کبوتر بازی بخواد کبوتراش رو بپرونه ( چون در کوچه و خیابان کبوتر ها مثل گنجشک تو شهر پرواز می کنن و از آدم ها هیچ ترسی ندارن) و اونایی که کبوتر نگه میدارن همه از نژادهای اصیل استفاده می کنن و داخل حیاط در قفس های بزرگ ازشون نگهداری و جوجه کشی
می کنن.
ولی ما نسل جدید می تونیم با کمک همچین سایتهایی فرهنگ نو و تازه ای رو در خصوص پرنده بازی در ایران به اجرا بگذاریم البته با کمک دوستان. چه بسا پرنده بازی به یک علم تبدیل شده.
۱۳۹۲/۱۲/۱۵، ۰۵:۲۷ ق.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: sotvan_oskouee
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #19
سلام
با عرض درود به همه عزيزان چون ارسال هاي اين موضوع با عنوان موضوع هم خواني نداره اين موضوع بسته ميشه ودوستان مباحث خودشون را توي موضوعات مرتبط ادامه بدن.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۲/۱۵، ۰۷:۲۳ ق.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی ، sotvan_oskouee

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان