زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۶:۳۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

اعتیاد شیشه و طرقه کاکلدار

*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 4
67 سپاس گرفته‌شده در 27 ارسال
ارسال: #1
اعتیاد شیشه و طرقه کاکلدار
در جمعه بازار تبریز 5 تا معتاد هست . هر جمعه نزدیک صد تا طرقه کاکلدار میارن هر پرنده هر مبلغی  بدی میفروشن.
همونطور که میدونید طرقه کاکلدار ارزش نگهداری نداره و با طرقه از لحاظ یادگیری حافظه زمین تا آسمان فرق داره.
معمولا گنجشک رو بجای قناری میفروشن این معتادا گنجشک میارن اورجینال با همون نام گنجشک  هزار تومن میفروشن.
برام سوال بود که طرقه کاکلدار رو چظور زنده شکار میکنند که یکی از این برادران  بعد از خواهش در پاسخ گفت:
شب که میشه میریم شالیزار از لونه شون برمیداریم...
معمولا گنجشک رو برای آزادیش مردم میخرن. وبا هزار تومن یک پرنده معصوم رو آزاد میکنن. ولی خداییش نمیدونم طرقه کاکلدار که فقط سوت میکشه و اساتید میدونن که ارزش نگهداری اصلا نداره پس چرا میخرن؟ 

۱۳۹۲/۱۰/۲۳، ۰۱:۰۰ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناس ارشد
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 396
340 سپاس گرفته‌شده در 117 ارسال
ارسال: #2
RE: اعتیاد شیشه و طرقه کاکلدار
(۱۳۹۲/۱۰/۲۳، ۰۱:۰۰ ب.ظ)'sotvan_oskouee' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در جمعه بازار تبریز 5 تا معتاد هست . هر جمعه نزدیک صد تا طرقه کاکلدار میارن هر پرنده هر مبلغی  بدی میفروشن.
همونطور که میدونید طرقه کاکلدار ارزش نگهداری نداره و با طرقه از لحاظ یادگیری حافظه زمین تا آسمان فرق داره.
معمولا گنجشک رو بجای قناری میفروشن این معتادا گنجشک میارن اورجینال با همون نام گنجشک  هزار تومن میفروشن.
برام سوال بود که طرقه کاکلدار رو چظور زنده شکار میکنند که یکی از این برادران  بعد از خواهش در پاسخ گفت:
معمولا گنجشک رو برای آزادیش مردم میخرن. وبا هزار تومن یک پرنده معصوم رو آزاد میکنن. ولی خداییش نمیدونم طرقه کاکلدار که فقط سوت میکشه و اساتید میدونن که ارزش نگهداری اصلا نداره پس چرا میخرن؟ 

سلام دوست عزیز
اول باید خدمتتون عرض کنم که خرید فروش با افراد معتاد کاره درستی نیست
و اگر از این عوامل کالایی خریداری نکنید ونا هم مجبور میشن دست از این نوع صید دست بردارن
من خلاف نظر شما رو دارم طرقه کاکل دار هم  دارای استعداد هست ولی نه به اندازه طرقه کوهی
و اموزش پذیری خیلی کمتری داره به خاطر همین طرقه هایی که صید می شن و به اصطلاح کاکل دار می گن
و بالغ هستن نمی تونن صدای زیادی از خودشون ساطع کنند
ولی این جوجه طرقه های کاکل داری که در فصل وارد بازار میشه من دیدم  که اموزش پذیر بودن
و خیلی خوب می خوندن ولی نسبت به گونه دوم طرقه خیلی کم استعادادن
و در نهایت در حال حاضر صید طرقه گندم زار خیلی خیلی راحت هست
به علت کمبود غذا در این فصل هست
شما دم غروب تشریف ببرید شالیزار های منطقتون با ی نور افکن ببنید چه پرندهایی رو راحت می تونید با دست بگیرید
موفق باشید.

۱۳۹۲/۱۰/۲۳، ۰۴:۴۴ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: arrow ، هیوا ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #3
تشکر از راهنمایی شما دوست عزیز. ولی خداییش طرقه کاکلدار فقط زیاد لطف کنه اهلی بشه سوت بلند میکشه. حافظه ضعیفی برای یادگیری داره. پس ارزش خریدن و وقت صرف کردن نداره. موفق و پیروز باشید

۱۳۹۲/۱۰/۲۵، ۱۱:۴۷ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 994
170 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #4
(۱۳۹۲/۱۰/۲۳، ۰۱:۰۰ ب.ظ)'sotvan_oskouee' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

جناب اسکویی لطفا آدرس دقیق جمعه بازار رو بفرمایید.  ممنون

۱۳۹۲/۱۰/۳۰، ۰۱:۵۷ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #5
آدرس جمعه بازار تبریز : خیابان گجیل هست. تقریبا مرکز شهر تبریز. قبلا نرسیده به فرودگاه تبریز بود. الآن دوباره برگشته به جای اصلی خودش یعنی خیابان گجیل تبریز که خیلی مشهور است. بیش از صد تا طرقه و سهره و خرما بلبلی وانواع بلبل وانواع مختلف کفتر و در صورت سرد نبودن هوا قناری هم خیلی ارزان خرید و فروش میشه. من هر چه قدر در این بازار میگردم سیر نمیشم. مورد داشتم طرقای دهن دار رو زیر قیمت خریدم. عاشق این بازار هستم. انواع سهره در این بازار از 5هزار هست تا 50 هزار. خیلی مست و اهلی باشه با قفس صد میفروشن. در این بازار طرقه معمولی 35هزار است و کاکلدار از 5هزار تا 20هزار میفروشن. در ضمن سگ و گربه و گنجشک اورجینال بدون رنگ هم هزار تومن میفروشن...

۱۳۹۲/۱۱/۰۱، ۱۰:۳۸ ق.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: shahin20
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 194
52 سپاس گرفته‌شده در 20 ارسال
ارسال: #6
جناب اسکویی قرار بود شما زحمت بکشین و از جمعه بازار تبریز یه گزارش تصویری تهیه بفرمایین.خواستم ببینم این کار ردیف نشد؟
۱۳۹۲/۱۱/۰۲، ۱۰:۰۳ ق.ظ
سوابق
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #7
سلام ٰ
برادران محیط زیست اجازه تصویر برداری به بنده رو ندادن ٔ بخاطر غیر مجاز بودن 90 درصد پرندگان فروشی جمعه بازار گجیل که شامل طرقه وحشی (35تومان) طرقه دهن دار اهلی(150تومان) سهره سبز اهلی دهن دار(100تومان) سهره وحشی از 5 الی 25 تومان خرما بلبلی(15000تومان)
مینا اهلی(70تومن) مینا اهلی سخنگو دو کلمه(170تومن) و گنجشک اورجینال(1000تومان) و غیره
همیستر(نر و ماده با نوه نتیجه با قفس 30تومن)
خرگوش سفید(20تومن)
طرقه کاکلدار(5000تومان)
جوجه تیغی(ده تومن)
انواع سگ دبرمن(300تومت)
جفت اندازی سگ و گربه در محل گجیل برای باردار کردن ماده(50 تومن)
اگر در گوگل پرنده بازار گجیل تبریز رو سیرچ کنید. تصاویر جالب خبرگزاری پارس رو مشاهده خواهید کرد با تشکر

۱۳۹۲/۱۱/۰۴، ۰۱:۲۳ ق.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: arrow ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #8
هفته پیش جیبمو گجیل تبریز زدن .نرید یا رفتید پولاتونو داخل کیسه به مایوتون بدوزید. ازدحام جمعیت و هل دادن(آقا نفتی نشید) و 99 درصد مراجعه کنندگان اعتیاد دارن.  برای اولین بار از این بازار سیر شدم. والله...

در گجیل به یه هشیشی میگم: داداش  ایاغی توحلی(یعنی کفتر پا مودار) چند؟
 گفت: آلتی مین(شش هزار)
گفتم: مین وریم(یعنی هزار بدم)
گفت:مین میب(که خداییش معنی شو هیچ کس نمیدونه منم نمیدونم)
کسایی که معنای اصطلاح ترکی مین میب رو میدونن لطفا بگن. با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۱۱/۰۹، ۱۲:۳۸ ب.ظ، توسط sotvan_oskouee.)
۱۳۹۲/۱۱/۰۹، ۱۲:۳۰ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: arrow
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 194
52 سپاس گرفته‌شده در 20 ارسال
ارسال: #9
اقای اسکویی من واقعا ناراحت شدم.کارمند جماعت با هزار بدختی پی روزی حلال و یک عده مفت خور هم....
اقای اسکویی جو گجیل اصلا مناسب نیست و تا ادم مجبور نشه نبایستی قدمشو اونجا بذاره.همه جوری ادم اونجا پیدا میشه.
من خودمم ترکم و اگه بتونین این کلمه ای که گفتین رو به لاتین بنویسین بهتر میشه تلفظش کرد
۱۳۹۲/۱۱/۰۹، ۰۴:۰۶ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #10
(۱۳۹۲/۱۱/۰۹، ۰۴:۰۶ ب.ظ)'arrow' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقای اسکویی من واقعا ناراحت شدم.کارمند جماعت با هزار بدختی پی روزی حلال و یک عده مفت خور هم....
اقای اسکویی جو گجیل اصلا مناسب نیست و تا ادم مجبور نشه نبایستی قدمشو اونجا بذاره.همه جوری ادم اونجا پیدا میشه.
من خودمم ترکم و اگه بتونین این کلمه ای که گفتین رو به لاتین بنویسین بهتر میشه تلفظش کرد

min mi yeb  یا min mi yib
۱۳۹۲/۱۱/۱۰، ۰۹:۳۴ ق.ظ
سوابق
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان