زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۰۳:۵۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

افتادن جوجه از لونه

**
پژوهشگر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 17
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 1374
879 سپاس گرفته‌شده در 194 ارسال
ارسال: #1
جوجه افتاده از لانه يا چال
سلام دوستان جوجه قناری که به بیرون از چال یا کنار چال افتاده رو چطور به زیر ماده برگردونم؟هر جور خواستم با دست بگیرم ترسیدم ضربه بخوره،با گوش پاک کن هم نتونستم،دوستان و اساتید از چه روشی استفاده میکنن؟
امضای saeednikzad
استاندارد جهانی قناری فرم بدنی خاص

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۲۲، ۰۶:۵۳ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۹/۰۱، ۰۶:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #11
RE: افتادن جوجه از لونه
یه لونه دیگه برای جوجه ها بذار..ممکنه ماده باز میخواد تخم کنه و داره لونه رو خالی میکنه.
۱۳۹۰/۱۲/۱۳، ۰۱:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #12
(۱۳۹۰/۱۲/۱۳، ۰۸:۵۱ ق.ظ)amir_e نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت دوستان عزیز
من یک سری از جوجه هام در لون اول (البته 6 جفت میشه) همشون به سلامتی روی چوب اومدن - اما در لون دوم سه تا از جفتهام جوجه هاشون که حدودا 9 روزه می شدن و اول پر در آوردن از لونه خودشونو میندازن پایین دوباره برمی گردونمش باز هم خودشونو میندازن پایین نمی دونم علتش چیه و اکثرا هم چینه دونشون خالی بود آیا بر اثر گرسنگی است یا چیز دیگه خلاصه جو جه ها همشون از بین رفتند - اگر دوستان کسی راه و روشی میدونه - راهنمایی کنین ممنون میشم - می خوام که برا جوجه های جدیدم این اتفاق نیفته . با تشکر

باسلام

دوست عزيز معمولا وقتي جوجه ها به سني ميرسن كه خودشونو از لونه ميندازن پايين ديگه نميشه توي لونه نگهشون داشت و باز همين كارو ميكنن اما اينكه ميگين مردن باعث تعجبه چون بعضي از جوجه قناري هاي من هم بيشتر مواقع اين كارو كردن ولي همون كف قفس پدر و مادر تغذيشون ميكردن و به سلامت بزرگ شدن و يكي از دلايلش هموني ميتونه باشه كه دوستمون گفتن يعني در دسترس نبودن مواد غذايي كافي و دليل ديگرش هم ميتونه اين باشه كه ماده به هر علت جوجه هارو پس زده البته بازم اگه ماده پس ميزد نر بايد تغذيه شون ميكرد!!!
شما ميتونستين دوتا كار انجام بدين يكي اينكه لونه رو كف قفس يه گوشه ميذاشتين تا جوجه ها بتونن برن داخلش و بهشون غذا بدن و دوم اينكه تخم مرغ آب پز رو خوب له ميكردين وهر وعده با چند قطره آب هويچ يا آب خالي و يه قطره مولتي ويتامين مخلوط ميكردين وبا سرنگ يا يه چوب باريك مثل چوب كبريت يا يه همچين چيزي دستي تغذيه شون ميكردين

موفق باشي

:basa (166):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۱۲/۱۳، ۰۵:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #13
لانه ها را در ارتفاع پایین بگذار .
مقداری برگ تازه کاهو در اختیار والدین قرار بده .
اگر والدین به جوجه ها غذا ندادند خودتان به صورت دستی به جوجه ها غذا بدهید (غذای سرنگی)
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۱۳، ۰۵:۲۲ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۱۲/۱۳، ۰۵:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلوم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 279
327 سپاس گرفته‌شده در 148 ارسال
ارسال: #14
(۱۳۹۰/۱۲/۱۳، ۰۵:۱۹ ب.ظ)admin نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
لانه ها را در ارتفاع پایین بگذار .
مقداری برگ تازه کاهو در اختیار والدین قرار بده .
اگر والدین به جوجه ها غذا ندادند خودتان به صورت دستی به جوجه ها غذا بدهید (غذای سرنگی)

سلام
محتویات غذای سرنگی چیست ؟ و چجوری باید داد وقتی پرنده میلی به خوردن نداره ؟
۱۳۹۰/۱۲/۱۳، ۰۷:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 51
83 سپاس گرفته‌شده در 31 ارسال
ارسال: #15
(۱۳۹۰/۱۲/۱۳، ۰۸:۵۱ ق.ظ)amir_e نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت دوستان عزیز
من یک سری از جوجه هام در لون اول (البته 6 جفت میشه) همشون به سلامتی روی چوب اومدن - اما در لون دوم سه تا از جفتهام جوجه هاشون که حدودا 9 روزه می شدن و اول پر در آوردن از لونه خودشونو میندازن پایین دوباره برمی گردونمش باز هم خودشونو میندازن پایین نمی دونم علتش چیه و اکثرا هم چینه دونشون خالی بود آیا بر اثر گرسنگی است یا چیز دیگه خلاصه جو جه ها همشون از بین رفتند - اگر دوستان کسی راه و روشی میدونه - راهنمایی کنین ممنون میشم - می خوام که برا جوجه های جدیدم این اتفاق نیفته . با تشکر

سلام دوست گرامی.
اساتید راهنمایی کردن.من هم یه تجربه دارم شاید مفید واقع بشه.عمق چال رو بیشتر کن .اگه میشه یکم از پنبه دونه ها یا ابر داخل لانه کم کن.بعد از 5روزگی جوجه ها برای دفع فضولات به لبه لانه میان.اگه عمق لونه کم باشه جوجه به بیرون پرتاب میشه.
امیدوارم مشکلت حل بشه
۱۳۹۰/۱۲/۱۳، ۰۸:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #16
(۱۳۹۰/۱۲/۱۳، ۰۷:۳۶ ب.ظ)legend نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
محتویات غذای سرنگی چیست ؟ و چجوری باید داد وقتی پرنده میلی به خوردن نداره ؟

باسلام مجدد

غذاهاي آماده دربازار مخصوص جوجه هست كه باعث رشد خوب و سريع جوجه ها ميشه كه با آب مخلوط ميكنين و با سرنگ به دهن جوجه ميدين و قيمت بعضي هاش هم حدود50 60 تومن به بالاست اما همون مخلوط تخم مرغ كه عرض كردم رو هم ميتونين بهشون بدين . هفته پيش يكي از ماده قناري هام كه دفعه دومش بود كه جوجه ميداد سه تا جوجه باز كرد و چون تنها بود و نرش رو با يه ماده ديگه انداخته بودم به جوجه ها غذا نميداد و من خودم با همين مخلوط تخم مرغ تا سه چهار روز كمكش كردم و دستي به جوجه ها غذا دادم و حالا كه يه كم درشت تر شدن و جون گرفتن ديگه داره بهشون غذا ميده و اگه من اينكارو نميكردم هرسه تا تلف ميشدن . شما هم ميتوني هر وقت ديدي جوجه خودش دهنشو باز نميكنه آروم با نوك ناخن دهنشو باز كنين و وقتي كه كمي غذا بزارين دهنش ديگه خودش كم كم براه مياد و ميخوره.

موفق باشي

:basa (16):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۱۲/۱۳، ۰۸:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi ، fatahpour ، سیدمحمد شریفی
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #17
سلام دوست عزیز همانطوری که آقا حمید فرمودن میتونی کمی تخم مرغ آب پزو مقداری آب هویج و به نظرم کمی سرلاک با هم میکس کنی و با سرنگ به جوجه ها غذا بدی تاضعیف نشن ولی افتادن جوجه ها بجز مطالبی که دوستان گفتن ممکنه وجود شپشک و یا کوتاه بودن دیواره لانه ویا کم تجربگی والدین باشه در هر صورت کل شرایط موجود رو چک کن خودت پی به علت خواهی برد ضمنا سعی کن موقعی که پرنده هات جوجه دارن تو ظرف روباز براشون غذا بذار تا بیشتر تحریک به خوردن بشن سرلاک هم تو ظرف جداگانه براشون بذار میخورن
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۰/۱۲/۱۳، ۰۸:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #18
(۱۳۹۰/۱۲/۱۳، ۰۸:۱۳ ب.ظ)risk نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت دوستان عزیز

سلام دوست گرامی.
اساتید راهنمایی کردن.من هم یه تجربه دارم شاید مفید واقع بشه.عمق چال رو بیشتر کن .اگه میشه یکم از پنبه دونه ها یا ابر داخل لانه کم کن.بعد از 5روزگی جوجه ها برای دفع فضولات به لبه لانه میان.اگه عمق لونه کم باشه جوجه به بیرون پرتاب میشه.
امیدوارم مشکلت حل بشه
توجه داشته باشید که عمق بیش از اندازه لانه ممکنه باعث خفگی جوجه ها بشه
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۱۳، ۰۹:۵۹ ب.ظ، توسط fazlog.)
۱۳۹۰/۱۲/۱۳، ۰۹:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
8 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #19
سلام.ممكن هست در لانه شپش باشد ،سعي كن يه جوري جوجه هاي گرسنه را سير كني تا جون بگيرن و پنبه هاي لانه را تعويض كن .
۱۳۹۰/۱۲/۱۵، ۱۰:۳۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

مهندسی عمران
سپاس‌ها: 17
36 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #20
با سلام.
امروز یکی از جوجه هام که پراش در اومده بود با دست برداشتم ببینمش وقتی گذاشتم دیگه بقیه جوجه ها با اون جوجه یکسره خودشونو مینداختن پایین از لونه منم هی میگذاشتم سر جاشون ولی فایده نداشت. یکیشونم فکر میکنم پاش ضرب دید. مادر جوجه ها هم هی سوت میکشید. واقعا دیوونه شده بودم. لونه رو گذاشتم کف قفس. لامپارو هم خاموش کردم. ولی باز یکی از جوجه ها خودشو پرت کرد .دیگه گفتم ولش.
خیلی اعصابم داغونه. آیا جوجه هام زنده میمونن. توروخدا راهنمایی کنین دوستان
۱۳۹۰/۱۲/۲۰، ۰۲:۱۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان