زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۶:۵۵ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

افتادن جوجه از لونه

**
پژوهشگر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 17
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 1374
879 سپاس گرفته‌شده در 194 ارسال
ارسال: #1
جوجه افتاده از لانه يا چال
سلام دوستان جوجه قناری که به بیرون از چال یا کنار چال افتاده رو چطور به زیر ماده برگردونم؟هر جور خواستم با دست بگیرم ترسیدم ضربه بخوره،با گوش پاک کن هم نتونستم،دوستان و اساتید از چه روشی استفاده میکنن؟
امضای saeednikzad
استاندارد جهانی قناری فرم بدنی خاص

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۲۲، ۰۶:۵۳ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۹/۰۱، ۰۶:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #21
RE: افتادن جوجه از لونه
(۱۳۹۰/۱۲/۲۰، ۰۲:۱۱ ق.ظ)قناری رضا نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام.
امروز یکی از جوجه هام که پراش در اومده بود با دست برداشتم ببینمش وقتی گذاشتم دیگه بقیه جوجه ها با اون جوجه یکسره خودشونو مینداختن پایین از لونه منم هی میگذاشتم سر جاشون ولی فایده نداشت. یکیشونم فکر میکنم پاش ضرب دید. مادر جوجه ها هم هی سوت میکشید. واقعا دیوونه شده بودم. لونه رو گذاشتم کف قفس. لامپارو هم خاموش کردم. ولی باز یکی از جوجه ها خودشو پرت کرد .دیگه گفتم ولش.
خیلی اعصابم داغونه. آیا جوجه هام زنده میمونن. توروخدا راهنمایی کنین دوستان

باسلام

آره نگران نباش پدر و مادرش همون كف قفس هم بهش غذا ميدن و بزودي خودش مياد روي چوب.

موفق باشي
:basa (92):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۱۲/۲۰، ۰۸:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #22
با سلام وادب:

از زماني كه جوجه ها بدنيا مي آيند.بعد از 10 روز لانه را يك سيم پايين تر بگذاريد. ضمن اينكه اگر به جوجه ها دست بزنيد و متوجه بشوند كه خارج از لانه هم ميتواندد بروند ديگر نمي توانيد انها را در لانه محصور كنيد .پس سعي كنيد جوجه ها را بر نداريد.

ضمنا جلو لانه بايد يك ني باشد تا ماده و يا نر به راحتي به جوجه ها غذا بدهند.و جوجه ها هم به اساني به روي ني بروند.

مطلب بسيار مهم اينست كه از زماني كه جوجه ها به كف قفس ميايند ..بايستي نهايت دقت در نظافت و تميزي قفس را مد نظر داشته باشيد تا بدن و پرهاي جوجه كثيف و آلوده نشود.

بعضي از پرورش دهنده ها به علت اينكه جوجه ها زودتر رشد كنند .
در انتهاي شب قبل از خاموشي براي تمامي جوجه ها غذا درست ميكنند و به همه غذا ميدهنداين غذا ميتواند از غذاي مخصوص قناري يا با سرلاك (نان و عسل وانواع مشابه)باشد .البته معمولا دادن غذا با دست تا 4 روز امكان پذير است . زماني كه جوجه قناري چشمهايش را باز كرد .معمولا از دست انسان غذا نمي گيرد .ولي چند روز اول مهم ترين زمان براي رشد جوجه قناري ميباشد.

با احترام
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۲۰، ۰۹:۳۳ ق.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۱۲/۲۰، ۰۹:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #23
(۱۳۹۰/۱۲/۲۰، ۰۹:۲۸ ق.ظ)katbi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بعضي از پرورش دهنده ها به علت اينكه جوجه ها زودتر رشد كنند .
در انتهاي شب قبل از خاموشي براي تمامي جوجه ها غذا درست ميكنند و به همه غذا ميدهنداين غذا ميتواند از غذاي مخصوص قناري يا با سرلاك (نان و عسل وانواع مشابه)باشد .البته معمولا دادن غذا با دست تا 4 روز امكان پذير است . زماني كه جوجه قناري چشمهايش را باز كرد .معمولا از دست انسان غذا نمي گيرد .ولي چند روز اول مهم ترين زمان براي رشد جوجه قناري ميباشد.

با احترام

من توصیه نمیکنم دوستان تازه کار چنین کاری انجام بدن البته پروش دهندگان حرفه ای جای خود دارن
بهتره قبل از خاموش کردن چراغ از سیری جوجه مطمئن شن اگه سیر نبود لامپ پر نور تری روشن کنند تا قناریا بهتر دون بدن به جوجه ها
دلایلم اینه که معمولا تازه کار ها میان جوجه رو خیلی سیر میکنن و کافیه یه ذره غذا اضافه تو چینه دانش باشه خود جوجه که میمیره هیچ اب دهنش میریزه رو جوجه های دیگه و اون ها هم میمیرن از سرما
جوجه قناری واقعا موجود شکننده ایه نباید زیاد دخالت کرد تو بزرگ شدنش

البته من خودم وقتی چشماشونو باز میکنن اخر شب بهشون غذا میدم چون اون موقع یکم قوی تر شدن و چون دهن بزرگتری دارن راحت تر میشه بهشون غذا داد
کافیه با دست بزنید به لونه و چندتا سوت اروم بزنید سوتی معمولا بلند میشن. اگه بلند نشدن با انگشت بزنید به نوکشون یکم سرشونو با انگشت از زیر چونه بیارید بالا چند بار که بزنید اگه گشنه باشن دهن رو وا میکنن میتونید غذا بدید ولی با سرنگ ندید به هیچ وجه همون تخم مرغ رنده رو بزارید تو حلقش ریسکش بسیار پایین تره تا سرنگ
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۲۰، ۱۱:۳۹ ق.ظ، توسط اهواز قناری.)
۱۳۹۰/۱۲/۲۰، ۱۱:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، fatahpour
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #24
(۱۳۹۰/۱۲/۲۰، ۰۲:۱۱ ق.ظ)قناری رضا نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام.
امروز یکی از جوجه هام که پراش در اومده بود با دست برداشتم ببینمش وقتی گذاشتم دیگه بقیه جوجه ها با اون جوجه یکسره خودشونو مینداختن پایین از لونه منم هی میگذاشتم سر جاشون ولی فایده نداشت. یکیشونم فکر میکنم پاش ضرب دید. مادر جوجه ها هم هی سوت میکشید. واقعا دیوونه شده بودم. لونه رو گذاشتم کف قفس. لامپارو هم خاموش کردم. ولی باز یکی از جوجه ها خودشو پرت کرد .دیگه گفتم ولش.
خیلی اعصابم داغونه. آیا جوجه هام زنده میمونن. توروخدا راهنمایی کنین دوستان
سلام
[b]اين اتفاق از روز 10 جوجه ها در صورت دست زدن به لون قناري زياد پيش مي ياد من خودم 10 روزگي لون قناري رو عوض مي كردم و هميشه اين مشكل را داشتم براي رفع مشكل بايد لون را كف قفس بذاري وقتي جوجه گرسنه بشه و قنارري ها به جوجه هاي تو لون غذا بدن جوجه به هر صورتي شده خودش را به لون مي رسونه مگه اينكه سنش پايين 10 روز باشه كه در اون صورت بايد با دست بذاريش تو لون البته بايد بذاري 30 دقيقه بگذره تا جوجه احساس پشيموني بكنه و خسته باشه شب هم وقتي خاموشي زدي 20 دقيقه صبر كن بعد برو نگاه كن اگه جوجه بيرون لون بود بذارش تو لون و سري خاموشي بزن من اين راهها را امتحان كردم و جواب داده در ضمن اگه جوجه ها بيشتر 3 تا باشن مادر و پدر بيرون لون قپ به جوجه نمي دن.[/b]
موفق باشيد
۱۳۹۰/۱۲/۲۰، ۰۳:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fatahpour ، برف زمستان ، nazmi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان