زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۵، ۰۶:۴۷ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

افتادن جوجه فنچ تازه متولد شده کف قفس

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 2
2 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
افتادن جوجه فنچ تازه متولد شده کف قفس
با سلام خدمت همه.من دو تا فنچ دارم که تخم گذاری کرده اند و هر دو به نوبت بر روی تخم ها می خوابیدند تا این که امروز متوجه شدم که فنچ نر پوست یکی از تخم ها را داشت می خورد با دقت که توی پایین قفس نگاه کردم دیدم که جوجه ی اونا زنده بود و داشت تکان می خورد منم فورا اون رو به داخل لونه انداختم.حالا نمی دونم چیکار کنم آیا خطری متوجه دیگر تخم ها می شود و یا اونا دیگر جوجه هار بزرگ خواهند کرد؟ لطفا هر چه زود تر مرا راهنمایی کنید.
با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۰۶، ۰۲:۵۲ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۴/۱۸، ۰۵:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #2
RE: کمک به دادم برسی...
(۱۳۹۰/۰۴/۱۸، ۰۵:۰۵ ب.ظ)sina7 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت همه.من دو تا فنچ دارم که تخم گذاری کرده اند و هر دو به نوبت بر روی تخم ها می خوابیدند تا این که امروز متوجه شدم که فنچ نر پوست یکی از تخم ها را داشت می خورد با دقت که توی پایین قفس نگاه کردم دیدم که جوجه ی اونا زنده بود و داشت تکان می خورد منم فورا اون رو به داخل لونه انداختم.حالا نمی دونم چیکار کنم آیا خطری متوجه دیگر تخم ها می شود و یا اونا دیگر جوجه هار بزرگ خواهند کرد؟ لطفا هر چه زود تر مرا راهنمایی کنید.
با تشکر

با سلام

فکر نمیکنم مشکلی باشه دوست عزیز آخه فنچ ها پرنده های اجتماعی و جوجه دوستی هستند و اکثر پرنده ها بعد از تولد جوجه ها پوسته تخم رو میخورن و اینکه جوجه پایین افتاده بوده احتمال داره به پای پدر مادرش گیر کرده و یا به پوسته تخم چسبیده بوده وکاردرستی کردین که گذاشتینش توی لونه انشااله مشکلی نیست و بزرگشون میکنن . در مورد تغذیه جوجه ها هم اگه گاهی بهشون تخم مرغ آب پز و جوانه دونه ها و سبزیجات بدین زودتر جوجه ها بزرگ میشن.

موفق باشید
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۴/۱۸، ۰۵:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sina7 ، Animal Planet
*
کاربر انجمن

دانشجوی ارشد
سپاس‌ها: 0
5 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #3
RE: افتادن جوجه فنچ تازه متولد شده کف قفس
مشکلی پیش نمیاد

مشکلی نداره
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۳/۰۳، ۰۹:۰۴ ب.ظ، توسط rad3062.)
۱۳۹۲/۰۳/۰۳، ۰۹:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دکتری
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 57
351 سپاس گرفته‌شده در 69 ارسال
ارسال: #4
سلام نگران نباش طبق فرمایش دوستان عزیز هیچ مشکلی نیست و این جریان سر جوجه فنچ من هم اومده بود که برداشتمش و بین دستم بهش دمیدم تا بدنش گرم بشه بعدا گذاشتم تو لونه و بزرگ شده و هیچ مشکلی نداشته
فقط یه بار همین اتفاق سر یکی از جوجه قناریام افتاد که بعد از بزرگ شدن و اومدن رو چوب دیدم یکی از پاهاش از مچ به طرف انگشت فلج شده.
۱۳۹۲/۰۳/۰۳، ۰۹:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #5
سلام دوست من من در ضمینه فنچ تجربه زیادی دارم این مشکل زمانی پیش میاد که کف لانه به اندازه کافی گود نیست شما زمانی که جوجه ها بزرگ شده وبیرون اومدن مقداری از پنبه داخل لانه رو بردار تا کمی گودتر بشه که دیگه این مشکل برای نخمها و جوجه ها پیش نیاد
۱۳۹۲/۰۳/۰۳، ۱۰:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #6
یا خود نر یا ماده انداختنش یا به پای نروماده گیر گرده پرت شده. بیرون یا لانه ات زیاد گود نیست
۱۳۹۳/۰۱/۲۸، ۰۱:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #7
(۱۳۹۳/۰۱/۲۸، ۰۱:۵۷ ب.ظ)'alifench' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یا خود نر یا ماده انداختنش یا به پای نروماده گیر گرده پرت شده. بیرون یا لانه ات زیاد گود نیست

سلام
دوستان خاهشا به تاریخ پست ها توجه کنید 
اقا علی اون پست که شما الان جوابشو میدین 18/4/90ارسال شده
شما هم لطف کنید به تاریخ پست ها توجه کنید ممنونم از شما
سپاس

امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۱/۲۸، ۰۲:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

RIAZI
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #8
خیلی ممنون بابت این راهنمایی هاون برا منم همین اتفاق افتاده بود فنچ هام 4 ت جوجه گذاشته بودن بعد یه مدت دیدم که 3 تاشون کف قفسند {تقریبا 2 روزه هستن} بعد با یه طریقی گذاشتمشون تو لولنشون و حالا منتظرم ببینم بزرگ میشن یا بخاطر اینکه ظربه بهشون خورده میمیرن یا نقص میشن
۱۳۹۳/۰۶/۰۹، ۰۴:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان