زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۸:۳۵ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

اقدامات بعد از بیرون آمدن جوجه ها از تخم

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 12
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 790
861 سپاس گرفته‌شده در 286 ارسال
ارسال: #1
اقدامات بعد از بیرون آمدن جوجه ها از تخم
سلام خدمت همه دوستان و بزرگواران به نظرم رسید تو موضوع تولید مثل همچین تاپیکی رو کم داریم به صورت پراکنده اشاره ای شده که باید چیکار کنیم اما یه توضیح مفصل و مستقل کم داشتیم.
میخواستم دوستان زحمت بکشند توضیح بدند که بعد از به دنیا آمدن جوجه ها از تخم باید چه اقداماتی انجام بدهیم؟ و چه کارهایی نکنیم در مورد تغذیه و شرایط نگهداری..... اگه تیتروار بیان کنید بهتر است.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۴/۱۳، ۰۵:۴۱ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۱/۰۴/۱۳، ۱۱:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، Arjon ، بیدگانی ، پدربزرگ ، sadra
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #2
RE: بعد از بیرون آمدن جوجه ها از تخم باید چه اقداماتی انجام بدهیم؟
با سلام
دوست عزیز من معموکلا بعد از به دنیا اومدن جوجه ها ازتخم قناری ماده رو با مواد زیر تغذیه میکن
1-برگ تازه کاهو در روز یک وعده
2-تخم مرغ آپز در روز یک وعده
3-دانه مخلوطی از شاهدانه-تخم کاهو-تخم گشنیز-تخم ترب-تخم کافشه-تخم کتان سیاه وارزن به صورت هروز
4-یه مخلوط دیگه که خودم درست میکنم وچند سالی هست که دارم به پرنده هام میدم:پسته رنده شده-آرد سوخاری -پودر نارگیل-شیر خشک به میزان کمتر وکمی هم پودر بادام و تازگی از محصول چکاوک هم به آن اضافه میکنم که به صورت یک روز درمیان مصرف میشه
5-میان وعده از سبزیجات مثل ساقه کرفس وجعفری خیار وهویج رنده شده
6-میوجات مانند سیب معمولا در 15روزگی به بعد سیب میدم
موفق باشید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۴/۱۳، ۰۱:۲۴ ب.ظ، توسط khalili.)
۱۳۹۱/۰۴/۱۳، ۱۲:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #3
RE: اقدامات بعد از بیرون آمدن جوجه ها از تخم
با سلام وادب به دوستان عزيز:

اين مبحث در قسمت هاي ديگر هم بيان شده است ولي بنا به حساسيت موضوع بايستي رعايت موارد زير انجام شود:

*-جوجه ها چنانچه طي يك يك روز از تخم بيرون بيايند نگهداري اسانتر خواهد بود درغير اينصورت بايستي مراقبت بيشتر باشد. در روزهاي اول بايستي كف قفس را نگاه كنيد تا در اثر بلند شدن ماده از روي جوجه ها به پايين لانه سقوط نكنند.
*-ميتوانيد از ساعتي بعد از تولد شروع كنيد به تغذيه با تخم مرغ كه با تركيبات مناسب و به مقدار كم در شستي براي قناري قراردهيد .و به نسبت رشد قناري بايستي غذاي تخم مرغي بيشتر قراردهيد.
*-از روز سوم براي قناري علاوه بر غذاي تخم مرغي نيز هفت تخم قرار ميدهيد
*- از هفته دوم هم كاهو براي قناري قرار ميدهيم.
*-قابل توجه اينكه در غذاي تخم مرغي بايستي از پودر سريا مخصوص جوجه ها كه هم داراي ويتامين است و داراي انتي بيوتيك نيز ميباشد استفاده كنيد
*-بعد از هفته دوم هم بايستي لانه را يك سيم پايين تر قرار دهيد.
*-آب آبدان بايستي هر روز تعويض شود .كف قفس بايستي هر روز تميز شود.و لانه از جهت هر گونه حشره بازديد شود -غذاي تخم مرغي تازه به تازه قرار دهيد.
*ميتوانيد براي جوجه ها به تناسب رشدعلاوه بر غذاي تخم مرغي دانه ارزن و كتان كه كمي هم قبلا كوبيده شده قرار دهيد.
*سعي كنيد به جوجه ها دست نزنيد.
*-چنانچه جوجه ها خودشان از تخم بيرون بيايند بهتر خواهد بود.

موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۴/۱۳، ۰۷:۳۳ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۱/۰۴/۱۳، ۰۷:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #4
بعد از به دنیا آمدنشون به لونشون دست بزنیم مشکلی پیش میاد؟ پوست تخم رو باید خودمون خارج کنیم؟
۱۳۹۱/۰۴/۱۳، ۰۷:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، بیدگانی ، پدربزرگ
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #5
با عرض سلام و ادب

مطالب مختصری رو با اجازه اساتید عزیز در این مورد متذکر میشم

از جمله کارهاییکه نباید در روزهای اول تا سوم انجام داد اینه که نباید بیجهت به لون سرکشید
و جوجه ها رو مورد بررسی مداوم قرار داد چون اینکار باعث استرس زیاد در پرنده میشه و ممکنه
که جوجه ها رو دیگه قب نده و اونها رو رها کنه .
سمپاشی و آبتنی نباید در این چند روز انجام بشه چون هر دو بجز ضرر چیز دیگه ای نداره .
همونطور که میدونید در این چند روز بیشتر ماده هست که احتیاج به رسیدگی داره و جوجه ها
احتیاج به گرم شدن از طریق ماده رو دارن . البته با گذشت دو روز اول کم کم جوجه ها هم از طریق
نر و ماده تغذیه خواهند شد .

تغذیه با کاهو و کلا سبزیجات و میوه میباید یه آرامی و با مقدار کم شروع بشه تا باعث اسهال و
امراض روده ای نشن و دون ها هم برای راحتی تغذیه جوجه ها حتی المقدور کمی نرم بشن تا
جوجه ها مشکل گوارشی و عدم هضم براشون پیش نیاد .
تخم مرغ آبپز در این چند روز یکی از بهترین مواد جهت رشد سریع جوجه ها ست .
لازم به ذکر نیست که بعداز سپری شدن این چند روز از موادی مانند پسته و بادام کوبیده و انواع
کمکی های موجود در بازار و انواع میوه ها و سبزیجات مجاز میتوان استفاده نمود .

موفق باشید .
۱۳۹۱/۰۴/۱۳، ۱۰:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #6
دوستان عزیز جواب این سوال منو ندادین که پوست تخم رو خودم از لونه بیرون بیارم یا خودش بیرون میندازه؟
۱۳۹۱/۰۴/۱۵، ۰۱:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: بیدگانی ، mohammad cheraghi
*
کاربر انجمن

...
اعتبار: 69
سپاس‌ها: 1443
1681 سپاس گرفته‌شده در 331 ارسال
ارسال: #7
سلام وخسته نباشید

دوست بزگوار پرنده ماده خود پوسته تخم رو میندازه بیرون وشما لازم نیست
کاری انجام بدی.فقط نکات قبل از باز شدن تخم ها را حتما رعایت کنید که در پست های گوناگون به ان
پرداخته شده است.بنده به نظر شخصی پیشنهاد میکنم تقریبا 1 روز مانده به در امدن جوجه ها غذای تخمه مرغی
را فراموش نکن.
زمان نزدیک شدن تولد جوجه ها پرنده نر و خصوصا ماده حساسیت زیادی دارند گاهی مواقع خود را خم میکند وسر را پائین
میاورد واگر خطر را بیشتر حس کند با لرزش بدن خشونت خود را نشان میدهد.

خارج کردن پوسته 1وظیفه غریزی در پرنده ماده است.
۱۳۹۱/۰۴/۱۵، ۰۲:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: بیدگانی ، langarood ، pedram ، صادق ناد ، DRaiush
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #8
با سلام
ماده بعد از باز شدن تخم قسمت بیشتر پوست تخم رو هم برای رفع کمبود و هم برای تغذیه جوجه هاش میخوره و تا 3 یا 4 روز مدفوع جوجه ها دارای کپسول میباشد که ماده اونارو بیرون میندازه و به بهداشت اشیانه توجه بیشتری میکنه و فقط تغذیه مناسب و عدم تغذیه نکردن توسط ماده و نیافتادن جوجه از لون و کم کردن موارد استرس باید مورد توجه ما باشه با تشکر
۱۳۹۱/۰۴/۱۵، ۰۴:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: امیر محمدی ، Arjon ، بیدگانی ، langarood ، sadra
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 12
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #9
با سلام خدمت دوستان

قناری من صاحب دوتا جوجه شده که به اونها غذا نمیده و در این مورد سابقه داره طوری که جوجه های قبلیش تلف شدن
من علتش رو نمی دونستم تا اینکه از طریق یکی از دوستان متوجه شدم جوجه ها تغذیه نشدن
از روز اول روزی سه مرتبه با هند میکس دارم اونها رو به صورت دستی تغذیه می کنم
قناری نر بسیار فعاله و دائم غذا به ماده میده که توی لونه نشسته اما جوجه ها همیشه چینشون خالیه

غذای تخم مرغی، هفت تخم، شاهدانه و مخلوط همیشگی کتان و ارزن هم داخل قفس قرار میدم
لطفاراهنماییم کنید چه کاری مناسبه که انجام بدم

با تشکر و آرزوی سلامتی
۱۳۹۱/۰۴/۱۶، ۰۷:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: reza433
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #10
(۱۳۹۱/۰۴/۱۶، ۰۷:۰۴ ق.ظ)بیدگانی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان

قناری من صاحب دوتا جوجه شده که به اونها غذا نمیده و در این مورد سابقه داره طوری که جوجه های قبلیش تلف شدن
من علتش رو نمی دونستم تا اینکه از طریق یکی از دوستان متوجه شدم جوجه ها تغذیه نشدن
از روز اول روزی سه مرتبه با هند میکس دارم اونها رو به صورت دستی تغذیه می کنم
قناری نر بسیار فعاله و دائم غذا به ماده میده که توی لونه نشسته اما جوجه ها همیشه چینشون خالیه

غذای تخم مرغی، هفت تخم، شاهدانه و مخلوط همیشگی کتان و ارزن هم داخل قفس قرار میدم
لطفاراهنماییم کنید چه کاری مناسبه که انجام بدم

با تشکر و آرزوی سلامتی

با سلام
به این قسمت مراجعه شود
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۱/۰۴/۱۶، ۱۰:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: بیدگانی ، langarood

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان