زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۰۸:۴۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

اقدامات بعد از بیرون آمدن جوجه ها از تخم

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 12
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 790
861 سپاس گرفته‌شده در 286 ارسال
ارسال: #1
اقدامات بعد از بیرون آمدن جوجه ها از تخم
سلام خدمت همه دوستان و بزرگواران به نظرم رسید تو موضوع تولید مثل همچین تاپیکی رو کم داریم به صورت پراکنده اشاره ای شده که باید چیکار کنیم اما یه توضیح مفصل و مستقل کم داشتیم.
میخواستم دوستان زحمت بکشند توضیح بدند که بعد از به دنیا آمدن جوجه ها از تخم باید چه اقداماتی انجام بدهیم؟ و چه کارهایی نکنیم در مورد تغذیه و شرایط نگهداری..... اگه تیتروار بیان کنید بهتر است.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۴/۱۳، ۰۵:۴۱ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۱/۰۴/۱۳، ۱۱:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، Arjon ، بیدگانی ، پدربزرگ ، sadra
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #21
RE: اقدامات بعد از بیرون آمدن جوجه ها از تخم
(۱۳۹۱/۰۴/۳۰، ۰۹:۱۷ ق.ظ)امیر محمدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دیروز یکی از قناریهام افتاد زمین منم چون دیگه جا نبود گذاشتمش تو یه لون دیگه کف قفس حالا دیگه مادرشون به اون بی توجهی میکنه و غذا نمیده....حالا اگه اون جوجه رو با پدرش بذارم توی یک قفس دیگه کنار اونها نر بهش غذا میده؟لطفا زودتر راهنمایی کنید
با سلام
جوجه های دیگه رو هم به لون جدید منتقل کن و تو همون قسمت و منطقه قبلی اشیانه به کف قفس نزدیک کن و لون اول رو بردار و یه مقدار کم هم برگ مغز کاهو تازه استفاده کن دوست عزیز مگه الان پدرشون جداست و از غذای تازه و نرم تخم مرغی یخچالی مرتب استفاده نمیکنید و جوجه ها چند وقتشونه در صورت ممکن یه عکس از جوجه ها و اشیانه بزار با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۴/۳۰، ۱۰:۴۶ ق.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۱/۰۴/۳۰، ۱۰:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon ، majid*h
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #22
سلام
بابت اینکه قفس کثیف شده معذرت میخوام نمیتونم کاری کنم

جوجه ها حدودا دو هفتشونه .........چون جوجه ها باهم به دنیا نیومدن اون جوجه که تنها تو لونه است از همه کوچیکتره
تغذیشون هم تخم مرغ اب پز + پودر سریا روش میریزم تخم کاهو و هفت تخم هویج و کاهو سیب هم بهشون میدم
داشتن خوب تغذیشون میکردن ولی از وقتی جوجه افتاد پایین دیگه ماده به اون یکی غذا نمیده!
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۴/۳۰، ۱۲:۵۶ ب.ظ، توسط امیر محمدی.)
۱۳۹۱/۰۴/۳۰، ۱۲:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: majid*h ، Arjon
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 1306
607 سپاس گرفته‌شده در 229 ارسال
ارسال: #23

دوست عزیز مگه نوزاد انسانه که نیاز به کرییر یا گهواره داشته باشه؟ برگردوندن جوجه ای که از لانه اومده بیرون کار بیهوده ای هست. حس پرواز در جوجه ها فعال شده و دیر یا زود باز از لانه میان بیرون.

به نظر من جوجه تنها رو بر گردون به لانه اصلی (ماده با لونه جدید احساس راحتی نمیکنه و اون رو مال خودش نمیدونه) و دیگه دست کاریشون نکن. اگه جوجه ها اومدن بیرون دیگه دست بهشون نزن . تو این سن دیگه وظیفه ی غذا دادن به جوجه ها کم کم به عهده نر هست اگه ماده کمتر توجه میکنه نگران نباش.

تغذیه : یک وعده در میان واسشون میوه و سبزی بذار به این صورت که 7 صبح غذای تخم مرغی بعد 2 ساعت هویج باز بعد 2 ساعت تخم مرغ و همینطور کاهو و سیب بذار.

روزانه 10 تا تخم کافشه هم واسشون بذار.

ممنون
۱۳۹۱/۰۴/۳۰، ۰۱:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: امیر محمدی
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #24
با سلام
دوست عزیز نکته قابل توجه استفاده از لانه های سیمی لانه باید محکم و ثابت و صاف و یک ور نباشد تا جوجه های چند روزه و جوجه های بزرگتر بهنگام دفع فضله بیرون نیافتند فقط از پنبه دونه استفاده شود الیاف دیگر دور ناخن میپیچند و مشکل ساز میشوند و یا باعث قطع شدن ناخن میشوند جوجه ها بعد از اینکه پر در میاورند بصورت غریزه پرنده بودن میل به پرواز دارند و اینکه فاصله اشیانه با کف بعد از در اوردن بال و پر با کف قفس کم باشد به پای پرنده اسیب وارد نشود چون فرصت و فاصله در قفس برای شروع پرواز کم میباشد حداقل و استفاده نکردن از سبزیجات قبل از دو ماهگی چون سیستم گوارشی پرنده برای استفاده از سبزیجات هنوز ضعیف میباشد حساسیت و سرک کشیدن های بی مورد و دست زدن بی مورد در زمانیکه جوجه ها ترس رو احساس کردن یعنی اینکه نمیتونند پرواز کنند و فرار کنند و زمانی که نزدیک میشوید خودشونو جمع و قایم میکنند خوب نیست و خیلی از نکات دیگه که قبلا گفته شده با تشکر
۱۳۹۱/۰۴/۳۰، ۰۲:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: DRaiush ، امیر محمدی ، صادق ناد
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #25
(۱۳۹۱/۰۴/۳۰، ۰۱:۲۱ ب.ظ)DRaiush نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوست عزیز مگه نوزاد انسانه که نیاز به کرییر یا گهواره داشته باشه؟ برگردوندن جوجه ای که از لانه اومده بیرون کار بیهوده ای هست. حس پرواز در جوجه ها فعال شده و دیر یا زود باز از لانه میان بیرون.

به نظر من جوجه تنها رو بر گردون به لانه اصلی (ماده با لونه جدید احساس راحتی نمیکنه و اون رو مال خودش نمیدونه) و دیگه دست کاریشون نکن. اگه جوجه ها اومدن بیرون دیگه دست بهشون نزن . تو این سن دیگه وظیفه ی غذا دادن به جوجه ها کم کم به عهده نر هست اگه ماده کمتر توجه میکنه نگران نباش.

تغذیه : یک وعده در میان واسشون میوه و سبزی بذار به این صورت که 7 صبح غذای تخم مرغی بعد 2 ساعت هویج باز بعد 2 ساعت تخم مرغ و همینطور کاهو و سیب بذار.

روزانه 10 تا تخم کافشه هم واسشون بذار.

ممنون

جناب draiush شما خودت استادی قصد جسارت ندارم ولی فکر میکنم هنوز خیلی زوده که قناری ها از لونه بیرون بیان خیلی از اساتید گفتن وقتی قناری تو این سن بیرون افتاد باید سریعا تو لونه گذاشته بشه شما این عکس رو ملاحظه کنید فکر کنم دو هفته ای از قناری های من بزرگتر باشن ولی هنوز تو لونه هستن!

خلاصه من که ندونستم چیکار کنم جوجه قناری رو برگردونم به لون اصلی یا اونارو منتقل کنم به لون جدید ولی بازم ممنون.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۴/۳۰، ۰۳:۵۹ ب.ظ، توسط امیر محمدی.)
۱۳۹۱/۰۴/۳۰، ۰۳:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #26
قناری جدا شده رو به لون قبلی منتقل کردم و ماده اون رو بلافاصله تغذیه کرد حق با جناب draiush بود ماده اون لون رو متعلق به خودش نمیدونست بخاطر همین بی اعتنا بود.:basa (159):
۱۳۹۱/۰۵/۰۲، ۰۱:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon ، DRaiush
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #27
سلام و عرض ادب به همگی دوستان

وقتی قناری ها روی چوب اومدن و کم کم میخوان تو تغذیه مستقل بشن باید چه تغذیه ای و چه دانه هایی در اختیارشون بذاریم؟ (من تو تاپیک تغذیه دنبال همچین مطلبی بودم که نبود)
۱۳۹۱/۰۵/۰۸، ۰۶:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 48
سپاس‌ها: 655
1270 سپاس گرفته‌شده در 355 ارسال
ارسال: #28
سلام
تخم کتان -تخم کاهو-تخم خرفه-تخم کافشه
میزان تخم کافشه با توجه به نژاد قناری متفاوته
۱۳۹۱/۰۵/۰۹، ۰۹:۱۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #29
RE: کمک فوری
(۱۳۹۲/۱۱/۲۲، ۰۳:۵۸ ب.ظ)'irandidar' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان

لطفا منو فوری کمکم کنین

قناریم 3 تا تخم گذاشته بود 2 تاش پشت هم و سومی بعد از 1 روز

امروز یه جوجش در اومده من هم دقیقا نمی دونم جوجه رو تغذیه می کنن یا نه الان بنظرتون چیکار کنم ؟ جوجه رو الان دستی غذا بدم ؟ تخم ها خراب نمی شن ؟ یا باید واستم هر سه دربیاد ؟

امروز تو قفس سفید تخم مرغ با پودر سریا قاطی کردم گذاشتم

لطفا منو دقیق راهنمایی کنید

ممنونم

سلام
دوست عزیز در روزهای اول ماده کم به جوجه ها غذا میده مخصوصا روز اول که نیازی به تغذیه ندارن و شما متوجه دادن غذا نمیشین بهترین کار عدم رفت و امد اضافی در نزدیک قفس دادن برگ کاهو حذف سریا تا زمان چوانه زدن پرها (به دلیل دارا بودن انتی بیوتیک سریا و ایجاد ضعف و موجب شدن مرگ)
امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
۱۳۹۲/۱۱/۲۲، ۱۰:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: افسونگر ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 52
10 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #30
سلام ببخشین دوستان گلم من دوتا جوجه قناری دارم ک امروز شانزده روزشون اما امروز هردوشون از چال بیرون اومدن و الان کف قفس هستن من زیر نظر گرفتمشون و دیدم ک ماده و نر کف قفس بهشون غذا میدن آیا نیازی هست ک بزارمشون داخل چال یا اگه بزارم باز میان بیرون مشکل نداره ک بیرون از چال باشن مخصوصا شب یعنی سردشون نمیش ممنون از همه اساتید
۱۳۹۶/۰۲/۱۴، ۰۶:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان