زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۴:۵۴ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

اموزش سبکهای آوازی سهره

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 455
578 سپاس گرفته‌شده در 144 ارسال
ارسال: #1
اموزش سبکهای آوازی سهره
دوستان سلام امیدوارم همه دوستانی که در امر تربیت سهره فعالیت میکنن چه حرفه ای چه آماتور موفق باشن چون خیلیها در حال آموزش سهره هاشون هستند .من پیشنهاد میکنم دوستانی که بصورت حرفه ای این کار رو میکنن یک بخشی رو تو این سایت اختصاص بدن به آموزش سبک خاصی که مهارت دارند و در این بخش مرحله به مرحله اون سبک رو به دیگر دوستان آموزش بدن تا هر کس بدونه کدوم سبک رو انتخاب کنه وبه سهرهاش آموزش بده منظورم اینه که هر دمبیل یه چیزی رو آموزش نده.مگه کشور ما چیزی کمتر از الجزایر یا اسپانیا یا جاهای دیگر هستش؟ لپ کلام اینکه هدفدار جلو بریم.
موفق باشید
۱۳۹۱/۱۲/۱۰، ۰۴:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
84 سپاس گرفته‌شده در 28 ارسال
ارسال: #11
RE: اموزش سبکهای آوازی سهره
سلام خدمت همه دوستان
بنظر من ابتدا ادم باید زیر و بم سهره و یاد بگیره یعنی بدونه چطور سهره و مست کنه چطور تغذیه کنه چه چیزهایی برا سهره خوبه چه چیزهایی بد یعنی در کل بدونه سهره چیه
در ضمن سهره پرنده ایه که باید برا نگهداریش خیلی صبر داشته باشی یعنی با قناری زمین تا اسمون فرق داره
بعد از اینکه این کارها و یاد گرفتیم کم کم بریم سراغ دهن شناسی که این کار خیلی سختیه یه چند سالی هم زمان میبره
۱۳۹۱/۱۲/۱۹، ۱۰:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #12
دوستان عزیز از توجه همگی شما به این موضوع سپاس ولی در این مورد از هر شهری که صاحب سبکی هست یک نفر استاد بیاد جلو و اون سیک رو توضیح بده و دیگران روی اون نظر بدن ودر صورت توافق به یک جمع بندی برسن تا کسانی که میخواهند این کار رو ادامه بدهند با برنامه وآگاهیه کامل دنبال درست کردن اون سبک بروند وسر در گم نشوند.البته جمع بندی نیز خیلی سخته چون نظرات متفاوته ولی شروعش ضرر نداره.
۱۳۹۱/۱۲/۱۹، ۰۱:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mojtaba_Torghe
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #13
با سلام عزیز جان توضیح دادن در مورد آوازها ویادگیری در مورد دهن باید سالها کارت این باشه تا بتونی به جوابت برسی این نیست که من یا دوستان یه نت رو بزاریم وبگیم این نام وس وس جونه در صورتی که هر اجرا فرق میکنه شما دو تا سهره رو زیره یک دهن میزاری هر کدامشون یک جور اجرا میکنن همین دهن رو اون وقت اختلاف نظر پیش میاد که اون دفعه یه جور دیگه بود این به دوستانی میگم که تازه میخوان شروع کنن سهره ی یک منطقه رو زیر دهن میزاری هر کدامشون یک جور میخونن چه برسه به اینکه مناطق دیگه ودهنهای مناطق دیگه که نوع زدنشون باهم فرق داره این کار تجربیه دوم یه گوشه بسیار تیزی میخواد که به محظی که بقول استادان موسیقی فالش میخونه یا خارج میشه ....رو بشنوی دهن بازی =دانستن موسیقی هست یعنی گفتنی نیست اون هم با نوار یا سی دی که انسان رو به اشتباه میندازه شما اول تو منطقه ی خودتون دوستانی رو باید پیدا کنید که اشراف دارن دوم بشناسید نتها رو بد شناختن آواز محلی خودتون هست که کامل بشناسید از ابتدا تا انتها کسانی که در گذشته زحمت کشیدند واین راه رو صاف کردن ایراد نداشتن وهمه منظور بزرگان کار اونها رو قبول دارن شما باید وارد بشید بعد ایراد بگیرید شما از کجا میدونید که فلان آواز ایراد داره که میخواهید درستش کنید تو این سایت به تعداد انگشتان یک دست ما نداریم که یک نوع آواز بگذاره بعد در موردشون توضیح بده پس ثواد در مورد دهن ضعیف هست . آواز قناری رو که راحت تر هست از نظر شنیداری هنوز دوستان نمیشناسن ما تمام آوازهای که داریم همه رو اصول هست ملاک رو داور ومسابقه بخواهید قرار بدید فردا در سایت بسته میشه چون جامعه با این قشر مشکل داره ما تو ایران همه چیز سر بسته هست من دلیلش رو پرسیدم میگن همه جنبه دونستن ندارن هر کسی عشق داشته باشه خسته نمیشه و قبول کنید کسی که تو یه لک سهره مونده وهنوز یاد نگرفته میتونه از زیر و بم آواز پیچیده ی سهره در بیاره بنظر من صلاحیت بیشتر دونستن نداره چون گم راه میشه . در مورد محمود خان اون دهنی که شما میفرمایید 3 میلیون به بالا قیمت داره که تا پول ندی نمیتونی داشته باشید همه بخشی از اون چیزی که دارن رو گذاشتن حالا یا با سیاست یا بدون اون شما از هر کدامش که خوشتان آمد رو دانلود کنید برای سهرتون بزارید تا سال آینده بعد همون صدا رو آپش کنید ببینید از پسش بر میاید اگه این چنین شد بنده ی حقیر شخصا به شما هر چیزی که تا به حال در مورد دهن از استادانم یاد گرفتم رودر اختیار شما قرار میدم .
۱۳۹۱/۱۲/۱۹، ۰۲:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #14
خوب با توجه به توضیح کاملی که دوست عزیز دهن باز دادن نتیجه میگیریم باید همون روش قدیمی رو یعنی سبک هر آواز در شهر خود رو ادامه بدیم ولی باید دونست که روش درست اینه که یک فدراسیون تشکیل داده شود واساتید فن حضور پیدا کنند ودر مورد این مسائل به یک جمع بندی درست برسن.به امید چنین روزی
۱۳۹۱/۱۲/۱۹، ۰۳:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mojtaba_Torghe ، محمد جلالی ، hamed_30421
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 0
84 سپاس گرفته‌شده در 28 ارسال
ارسال: #15
دوست عزیز اخه تو یه سری شهرها یه سری دهن ها را خیلی خوب میدونن اما تو شهر دیگه همون دهن را عیب میدون
مثلا خودم دیدم که تو شهر خرم اباد دهن دو دو را عیب نمیدونن اما ما تو اراک این دهن و عیب میدونیم
هر شهر یه دهن و پسند میکنن در اصل بخوایی حساب کنی دهن سهره یه چیزی هست سلیقه ای
یعنی هر کس از یه جور دهن خوشش میاد من خیلی ها را دیدم که از دهن باغی و بیابانی خوششون میاد.
تو شهر ما سهره دهن دار کم نیست اما همه کس نگه نمیداره فقط به دو دلیل یکی بخاطر پولش و یکی سختیش و زحمتش.
از قدیم گفتن هر که طاووس خواهد جور هندوستان کشد.
۱۳۹۱/۱۲/۱۹، ۰۴:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mahmoud.asghari ، 4444hhhh ، mojtaba_Torghe ، هیوا
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 133
93 سپاس گرفته‌شده در 42 ارسال
ارسال: #16
خوب دوست عزیز باید ما بخاطر خودمون سهره هارو با دهنایی بالا بیاریم که واحد بشن من تو باید فرهنگ شو جا بندازیم
(اشاره به دوستانی که میگن دهن هایی یه جا معیوب یه جا خوب حساب میشه)
اگه به خاطر پول عشق بازی میکنیم فکر نکنم هیچ کس حرف همو بفمه
خلاصه
اقا من یه سهره دارم طرف دار داره تو شهرمون نمیگم سر شناسه اما خوبه دوخاله جدیدا رو شاه پر هاش داره قرمز میشه میشه عتیقه
جالب اینجاس دهن براش بزاری سریع یاد میگیره
اما توان خرید سهره دهن دار دیگه ای ندارم که بزارم رو سرش میخوام دهن های سهره خودمو براتون بزارم نه برای همه برای کسایی که فعال هستن میزارم
من سهره وحشی امسال خیلی به پستم خورده الانم نگه داشتم همشونم آینده دارن الانم مشغول جفت کردن همین عتیقه هستم
اما مستی نمیکنه ب قناری مشکلم اینجاس
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۲۰، ۰۳:۳۳ ب.ظ، توسط hamed_30421.)
۱۳۹۱/۱۲/۱۹، ۰۷:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mojtaba_Torghe ، mahmoud.asghari ، هیوا
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #17
(۱۳۹۱/۱۲/۱۹، ۰۷:۲۲ ب.ظ)hamed_30421 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خوب دوست عزیز باید ما بخواطر خودمون سهره هارو با دهنایی بالا بیاریم که واحد بشن من تو باید فرهنگشو جا بندازیم
اگه به خاطر پول عشق بازی میکنیم فکر نکنم هیچ کس حرف همو بفیمم
اقا من یه سهره دارم طرف دار داره تو شهرمون نمیگم سر شناسه اما خوبه دوخاله جدیدا رو شاه پر هاش داره قرمز میشه میشه عتیقه
اما توان خرید ندارم دیگه میخوام دهناشو بزارم نه برای همه برای کسایی که فعال هستن میزارم
من سهره وحشی امسال خیلی به پستم خورده الانم نگه دارم همشونم آینه دارن الانم شغول حفت کردن همین عتیقه هستم
اما مستی نمیکنه ب قناری
سلام
اگر لطف كنيد وبه جمله بندي واملاي كلمات دقت كنيد كه ما هم مفهوم جملات شمارا بفهميم از شما ممنون ميشم.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۱۲/۲۰، ۰۷:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mehran222 ، hamed_30421 ، احسان..
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #18
با عرض سلام جناب ali goldfinch1 تو همون خرم آباد هم همون دهن دو دو رو عیب میدونن قور قوریچ رو عیب میدونن کر کر رو عیب میدونن چاپ چاپ موقوم رو عیب میدونن و....من دوستانی دارم تو تمام شهرهای لرستان مطلع هستم . حتی ما تو تهران میگیم قیژه ولی بعضی از لرها میگن مگسی تو شهر خرم آباد . دورود . ازنا .علی گودرز .ملایر وهمه عیب میدونن ولی بعضی هاشون ببخشید شیاد هستند دهنهای خراب که میزنه رو میگن این که عیب نیست ولی همون رو به خودشون بخوای بفروشی معلوم میشه که عیب هست یا خیر حتی یه قیس بد بکشه نه بیابونی رو عیب میدونن چه برسه به دو دو من پارسال تو بازار پرنده فروشای کرمانشاه رفتم برای جوجه ودیدن چند تا از دوستان تمام پرنده هایی که اونجا بود همه معیوب بهشون هم میگفتی چرا قیژه داره میگفت این دهن ذاتیه اگه نخواد این رو بزنه میشه قناری دیگه بدرد نمیخوره بعد دوسته ما که آمد فهمیدن ما هم آشنا هستیم قبول کردن همه جا از اینجور کاسبها هستند.
۱۳۹۱/۱۲/۲۰، ۱۲:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Navid_IT ، mahmoud.asghari ، mehran222 ، hamed_30421 ، هیوا
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 133
93 سپاس گرفته‌شده در 42 ارسال
ارسال: #19
(۱۳۹۱/۱۲/۲۰، ۰۷:۵۷ ق.ظ)قناري شيراز نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۱۲/۱۹، ۰۷:۲۲ ب.ظ)hamed_30421 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خوب دوست عزیز باید ما بخواطر خودمون سهره هارو با دهنایی بالا بیاریم که واحد بشن من تو باید فرهنگشو جا بندازیم
اگه به خاطر پول عشق بازی میکنیم فکر نکنم هیچ کس حرف همو بفیمم
اما توان خرید ندارم دیگه میخوام دهناشو بزارم نه برای همه برای کسایی که فعال هستن میزارم
من سهره وحشی امسال خیلی به پستم خورده الانم نگه دارم همشونم آینه دارن الانم شغول حفت کردن همین عتیقه هستم
اما مستی نمیکنه ب قناری

سلام
اگر لطف كنيد وبه جمله بندي واملاي كلمات دقت كنيد كه ما هم مفهوم جملات شمارا بفهميم از شما ممنون ميشم.
شرمنده ویرایش کردم .بازم شرمنده
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۲۰، ۰۳:۳۵ ب.ظ، توسط hamed_30421.)
۱۳۹۱/۱۲/۲۰، ۰۳:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #20
سلام حامد جان.اول در مورد سهره ات که به قناری علاقه نشون نمیده معمولا بارای اول سهره برا قناری مستگیری نمیکنه حتی دیده شده سال دوم هم همینطوره ولی جفت میخوره جوجه هم میده.بعدش برادر من بذار رک و پوست کنده واقعیت ها رو بگم.دهن بازی تو ایران مصداق بارز ضرب المثل گرخواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو.یعنی من بیام یک سال وقت و هزینه و از همه مهمتر عشق و علاقه بذارم پای جوجه های زیر دهن مثلا ملایری یا یه دهنی به قول خودمون من درآوردی این سردهن و بچسبونم به اون دهن خلاصه جوجه بیارم بالا وقتی تو شهرم سهره باز ها ببینن خوندنش رو و بگن غلط زیاد داره و نپسندن اون وقت چی؟!!تا زمانی که یه فدراسیون مثا اسپانیا و اروپا نباشه که یه آواز واحد رو معرفی نکنه همه این کارا بی نتیجه است.ببخشید که رک حرف زدم
۱۳۹۱/۱۲/۲۰، ۰۴:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان