زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۱۲:۴۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

امکان جفت زدن سهره ماده با قناری نر؟

*
کاربر انجمن

اعتبار: 10
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 831
602 سپاس گرفته‌شده در 152 ارسال
ارسال: #1
سلام
سهره ماده من نزدیک 10 سالشه و هر سال عین ماده قناری تخم میکنه و جوجه میده البته از اول با قناری جفت شده و هر سال با قناری جوجه میده...یه بار با سهره نر جفت کردم ولی جفت نرفت و نر را میزد ...امسال دیگه جفت نکردم به نظرم پیر شده چون پارسال 2 بار و هر بار 5 تخم گذاشت ولی جوجه نشد .....
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۹/۱۷، ۱۱:۲۳ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۱/۳۱، ۰۹:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 89
815 سپاس گرفته‌شده در 167 ارسال
ارسال: #2
درود.
من در مورد جفت کردن سهره ماده با قناری نر، در غرب کشور یه چیزایی شنیده بودم ولی در حد حرف و سخن بود.
اگه براتون امکان داره در مورد جفت کردن سهره ماده با قناری نر بیشتر برامون توضیح بدین.
با سپاس.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۹/۱۷، ۱۱:۲۳ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۱/۳۱، ۰۹:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، mohammad20101368 ، derik_best
*
کاربر انجمن

اعتبار: 10
سپاس‌ها: 831
602 سپاس گرفته‌شده در 152 ارسال
ارسال: #3
سلام و ممنون ابتین عزیز
راستش کار خاصی نکردم هرکاری برای جفت اندازی قناریها لازم انجام دادم ولی سال اول تابستان 81 بود و اتفاقی فهمیدم سهرم ماده است چون تازه کار بودم و از روزنامه کندنش فهمیدم که احتمالا ماده است و اماده شده و با نر رسمی طلایی جفت کردم خودش روی تخم خوابید و 3 تا جوجه که هر سه هم نر و بخون شدن بهم داد ولی واقعا با هر نری جفت نمیشه و بیشتر به نرای درشتی مثل یکسر یورک علاقمنده از بازار و به اسم سهره نر به قیمت 3000 تومان گرفتمش....الان یکم وضع بالهاش خرابه و اب و غذا کف قفس براش میذارم اما همین الانم اماده است ..سالهای اول موقع جفت انداختن چون توی شلوغی هی لونه را درست و دوباره خراب میکرد توی اتاق دیگه و به تنهایی جفتش میکردم ولی الان براش فرقی نمیکنه.....البته فکر کنم خیلی صبوری نشون دادم و علاقه .......شاد باشین
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۹/۱۷، ۱۱:۲۴ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۲/۰۱، ۱۱:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #4
یک جوجه سهره وحشی خریدم که ماده از کار در آمده .که از همان ابتدا در کنار قناری نر مست قرار داشته و ارتباط صدایی خوبی با هم برقرار می کنند.آیا می توان با قناری نر مست جفت کنم یا نه در ضمن سهره نر مست نیز دارم .
۱۳۹۰/۰۹/۱۷، ۰۵:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 48
سپاس‌ها: 655
1270 سپاس گرفته‌شده در 355 ارسال
ارسال: #5
RE: امکان جفت زدن سهره ماده با قناری نر؟
سلام
امکانش هست ولی هر دو طرف سهره و قناری و چه نر و چه ماده باید شرایط جفت زنی رو داشته باشن
آماده و مست و سایر شرایط که توی انجمن سهره هست
جست و جو کنید
موفق باشید
۱۳۹۰/۰۹/۱۷، ۰۷:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان