زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۱۰:۵۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

اناتومی اعضای داخلی بدن قناری

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 21
20 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #1
اناتومی اعضای داخلی بدن قناری
راجب اعضای داخلی قناری میخاستم بیشتر بدونم.کسی عکسی نداره؟
مثلا بعضی از قناری های من  وقتی پسشو نگاه میکنم(سر قناری رو به پایین دم رو به بالا) قسمت انتهایی قفسه سینه  از زیر قفسه سینه یه گردی قرمز رنگی دیده میشه(تقریبا بزرگ البته یه گوشه اون دیده میشه و قسمت بیشترش بنظرم زیر قفسه سینه هست).میخاستم بدونم این کبد هستش؟
یه قسمت دیگه هم بین قفسه سینه و مخرج متمایل به سمت چپ اندازه یه عدس سیاهی دیده میشه.میگن طحال هستش؟
روده هم یه قسمت سیاه بدون تورم یه قسمت قرمز با تورم.کدوم ورم روده هستش؟
۱۳۹۲/۰۷/۲۹، ۰۲:۱۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: رضا شاهيده
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #2
RE: اناتومی اعضای داخلی بدن قناری
سلام توی گوگل سرچ کنید آناتومی پرندگان Anatomy of birds
یا آناتومی دستگاه گوارش پرندگان digestive anatomy of birds یا آناتومی داخلی پرندگان
Internal Anatomy of birds حتما عکس پیدا میکنید یا کتاب برای دانشجو های دامپزشکی و ... لطفا عکس خوبی دیدید همینجا به اشتراک بزارید همه ببینند.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۸/۰۱، ۱۰:۳۱ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۸/۰۱، ۱۲:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #3
سلام هر قسمت و هر اندام با اسمش نوشته شده خودتون مقایسه کنید با پرندتون به راحتی متوجه میشید کدوم عضو بدن هست .همونطور که میبینید دستگاه گوارش طوطی کمی متفاوته.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۸/۰۲، ۰۱:۰۹ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۸/۰۱، ۰۴:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی ، رضا کریمی
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 23
563 سپاس گرفته‌شده در 164 ارسال
ارسال: #4
دوستان سلام بنده هرچی سرچ کردم نتونستم عکس جالبی رو دانلود کنم اما چند روز پیش یکی از دوستان سوالی درمورد قسمتی از شکم پرنده کرد در بالاترین محل متصل به قسمت تحتانی جناق که برنگ قرمز درومده بود واون  قرمزی در اثر پرخوری پرنده بیمار ایجاد شده بود اونجا کبد پرنده بود ،زمانی که پرنده در اثر بیماری یا تولک یا ویتامینهای اشتها آوربیش از حد پرخوری کنه جگریا همون کبدش رشد میکنه وکمی بزرگتر از حد معمول میشه از خطرناکی یا بی خطری این حالت اطلاع کاملی ندارم ودوست دارم دوستان مطلع مارو اگاه کنن ولی چیزی که برای من اثبات شده اینه که با برگشت میزان تغذیه پرنده به حد طبیعی اون قرمزی هم برطرف میشه شاهد ماجرا هم فیلم مستندی بود که تولید کنندگان جگر غاز در اروپا رونشون میداد که برای بزرگ شدن جگر غازهاشون غذارو با قیفهای مخصوص وارد چینه دان پرنده میکردند و دوم اینکه جگر مرغ ماشینی نسبت به مرغ خانگی با جثه همسان کاملا بزرگتره عزیزان امیدوارم این پست زیاد از موضوع اناتومی پرت نباشه سپاس
۱۳۹۲/۰۸/۰۲، ۱۲:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: مسعود میرزالو ، meysam_pama ، omidlord

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان