زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۲۰، ۰۱:۴۴ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

انتخاب جفت مناسب

*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 107
282 سپاس گرفته‌شده در 80 ارسال
ارسال: #1
انتخاب جفت مناسب
مرغ عشق از جمله پرندگانی است که به راحتی جفت شده و تولید مثل می نماید.بهترین جفت ها برای تولید مثل ، مرغ عشق های درشت هستند که از نظر قدرت بدنی قوی می باشند.انتخاب رنگ نیز فقط بستگی به سلیقه افراد دارد چرا که جوجه ها یا شبیه جنس نر خواهند شد و یا به ماده شباهت دارند.در بعضی موارد که خیلی کم است جوجه ها به رنگی به جز والدین دیده می شوند که بنده نیز این موضوع را دیده ام و جوجه ای که والدین آن به رنگ سبز و زرد بودند ، به رنگ سفید با پر های سیاه در آمده بود ولی در قسمت پا دچار مشکل بود.هرگز از مرغ عشق بیش از 3 یا 4 سری جوجه کشی نباید کرد چون که ماده ضعیف شده و حتی تغییر رنگ می دهد (در قسمت سر ، خالهای سیاه رنگی به وجود می آید).مرغ عشق مانند قناری نیست که تا مست نشود ماده را قبول نکند.این پرنده را می توان بصورت جفت و به راحتی نگه داری کرد.حتی الامکان جفت ها را از دو مغازه خریداری کنید یعنی مثلا نر را از یک پرنده فروشی بخرید و ماده را از یک پرنده فروشی دیگر.هرگز به صورت رابطه خویشاوندی جفت اندازی نکنید.جوجه مرغ عشق را می توان بصورت دستی بزرگ کرد ولی کار دشواری است.
۱۳۸۹/۱۱/۰۶، ۰۸:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 9
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #2
انتخاب جفت مناسب
مرغ عشق ماده من یک سالشه ولی روی دماغش پوسته شده مثل پیرها. بنظرم چاق هم شده. با هیچی جفت نمیشه چکار کنم؟
آماده تخم گذاری بود ولی نرها رو پوست میکنه.
۱۳۹۰/۱۲/۲۳، ۰۱:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #3
RE: انتخاب جفت مناسب
(۱۳۹۰/۱۲/۲۳، ۰۱:۴۲ ب.ظ)باستان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مرغ عشق ماده من یک سالشه ولی روی دماغش پوسته شده مثل پیرها. بنظرم چاق هم شده. با هیچی جفت نمیشه چکار کنم؟

یه نر درشت و مست بگیر و بالغ
۱۳۹۰/۱۲/۲۳، ۰۴:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #4
RE: انتخاب جفت مناسب
(۱۳۹۰/۱۲/۲۳، ۰۱:۴۲ ب.ظ)باستان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ماده هایی که نرها رو میزنند بدرد جوجه گیری نمیخورند چون نر را میکشند بخصوص ماده های زرد هلندی که خیلی عصبین وتابستونا دیوونه میشن و حتی بعضی اوقات هم جوجه های خودشونو میکشن به نظرم ردش کن بره
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۰/۱۲/۲۴، ۰۱:۵۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان