زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۲۸، ۰۹:۰۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

انواع بیماری مرغ عشق

*
کاربر انجمن

...
اعتبار: 69
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 1443
1681 سپاس گرفته‌شده در 331 ارسال
ارسال: #1
انواع بیماری مرغ عشق
سلام و خسته نباشید
1غدد(تومورها):
غدد زیر پوست را غدد چربی گویند.این غدد معمولا در ناحیه سینه و ناحیه شکم و کلیه
2زیندروم:
این بیماری موجب تغییر شکل پوست پرنده شده ومعمولا در زیر بالها دیده میشود
3بیماری قارچی:
این بیماری در اثر استفاده بیش از اندازه انتی بیوتیک ها ظاهر میشود
4قارچ کپک:
این بیماری اغلب توسط قارچها پدید میاید.عدم بهداشت کافی.نگهداری بیش از حد پرنده در یک قفس.گرما.رطوبت.خوراک فاسد
5کاندیدیاسیس:
نوعی از بیماری قارچی بوده.این قارچ بر روی پوسته خارجی مجاری داخلی پرندگان وجود داردو در اثر ضعیف شدن پرنده به بیماری تبدیل میشود
6بیماری پرها:
از دست دادن شاه پرهاو نشستن در کف قفس از علائم این بیماری بوده.کمبود ویتامین وتکرر در جوجه کشی از عوامل اصلی این بیماری
7پر کندن:
اختلالات روحی و روانی .دمای نامناسب.نبودن استحمام.رطوبت.نوراز عوامل اصلی این بیماری هستن
8خوردن همنوع:
خوردن پرها گاه موجب این بیماری میشود.جدا کردن پرنده زخمی. تمایل مجدد والدین به تخم گذاری
9لاغری:
بیماری لاغری نوعی حساسیت (الرزی) است.پرنده در حین پر خوری مرتب لاغر میشود
۱۳۹۱/۰۲/۱۴، ۰۱:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 2
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #31
RE: انواع بیماری
سلام 
یه مرغ عشق ماده جوون نابالغ گرفتم . موقعی که گرفتم همه چیزش میزون بود ولی یکی دو روز بعد دیدم گوشه گیر شده ، مدفوعش دم مخرجش به صورت خمیری میچسبه که به سختی پاک میشه ، موقع خوابیدن نوکشو میکنه زیر بالش و اکثرا خودشو پف میکنه با اینکه دمای اتاق میزونه !
غذاشم ارزن و تخم کتان ، هقته ای 2 بار تخم مرغ ، سیب هفته 3 بار و هویچم هفته ای یه بار  . ماست هم هفته ای 4 بار براشون میزارم . ولی فقط ارزن و کتان رو میخورن و یکی دو تا نوک هم به تخم مرغ میزنن ولی به  بقیه غذاها و کف دریا دست نمیزنن  !
از داروخانه دامپزشکی شربت سرما خوردگی گرفتم یعنی دونوع داد و گفت  با هم تو آبشون حل کنم تا بخوره  هم واسه سرما خوردگیه هم اسهال ! به نظرتون انجام بدم ؟
یه نر سالم هم تو اون قفسه که میخوام با هم جفت بشن . فعلا جداش کنم یا مشکلی نداره پیش هم باشن ؟

۱۳۹۲/۱۱/۲۴، ۱۲:۰۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
اعتبار: 23
سپاس‌ها: 1106
878 سپاس گرفته‌شده در 267 ارسال
ارسال: #32
(۱۳۹۲/۱۱/۲۴، ۱۲:۰۶ ق.ظ)'Farhad_5979' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام 
یه مرغ عشق ماده جوون نابالغ گرفتم . موقعی که گرفتم همه چیزش میزون بود ولی یکی دو روز بعد دیدم گوشه گیر شده ، مدفوعش دم مخرجش به صورت خمیری میچسبه که به سختی پاک میشه ، موقع خوابیدن نوکشو میکنه زیر بالش و اکثرا خودشو پف میکنه با اینکه دمای اتاق میزونه !
غذاشم ارزن و تخم کتان ، هقته ای 2 بار تخم مرغ ، سیب هفته 3 بار و هویچم هفته ای یه بار  . ماست هم هفته ای 4 بار براشون میزارم . ولی فقط ارزن و کتان رو میخورن و یکی دو تا نوک هم به تخم مرغ میزنن ولی به  بقیه غذاها و کف دریا دست نمیزنن  !
از داروخانه دامپزشکی شربت سرما خوردگی گرفتم یعنی دونوع داد و گفت  با هم تو آبشون حل کنم تا بخوره  هم واسه سرما خوردگیه هم اسهال ! به نظرتون انجام بدم ؟
یه نر سالم هم تو اون قفسه که میخوام با هم جفت بشن . فعلا جداش کنم یا مشکلی نداره پیش هم باشن ؟

با سلام .دوست عزیز در مورد ماست باید خدمتتون عرض کنم که یه عادت غلط که بین بعضی ها جاافتاده .ماست رو از وعده غذایی حذف کنید یا در ماه یکبار همراه کته بدید.در مورد بیماری هم عکس بگذارید ولی معمولا این نشون از مشکل گوارشی داره که با دادن دارو ضد اسهال درست میشه .کاهو رو تو وعده اصلی بگنجون.سیب هم هفته ای یکبار کفایت میکنه.

امضای hidrane کودکی دیدم ماه را بو میکرد
                      قفسی بی در دیدم که در آن روشنی پرپر میزد...
۱۳۹۲/۱۱/۲۴، ۱۲:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #33
ولی مگه ماست بدلیل کلسیم و خاصیت درمان اسهالش مفید نیست ؟ هرچند که گفتم لب بهش نمیزنن ، همونقدی که میزارم تو قفس تحویل میگیرم !
چسبیدن مدفوع به مخرجش نشونه اسهاله یا سرماخوردگی ؟
حیوون خیلی سعی میکنه خودشو تمیز کنه ولی نمیتونه ، مجبورا خودم براش تمیز میکنم .

در مورد مرغ نر نگفتین جداش کنم یا لازم نیست ؟
عکس هم هر کاری میکنم تو سایت آپلود نمیشه !
اگه اشکالی نداره واستون میل کنم !؟
۱۳۹۲/۱۱/۲۴، ۰۱:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #34
RE: انواع بیماری مرغ عشق
لینک عکسش

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۲/۱۱/۲۴، ۰۲:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
ارسال: #35
(۱۳۹۲/۱۱/۲۴، ۰۲:۳۸ ب.ظ)'Farhad_5979' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
لینک عکسش

با سلام.
دوست گرامی من نتونستم عکساتون رو ببینم.اینم آدرس میلم(m.hidrane@yahoo.com)
و اما در مورد ماست همونطور که خدمتتون عرض کردم یه باور غلط بیش نیست.در ضمن فقط ماست نیست که حاوی مقادیر کلسیمه!!!
کف در یا رو هم معمولا تا گچ دیوار هست حیوون دست به سنگ کف دریا نمیزنه.
و اما در مورد بیماری تا حدی متوجه مشکلش شدم .
اگر پرنده شما دچار ترشحات مخاطی از ناحیه دهان و بینی نشده باشه .عطسه نکنه سرما نخورده.(سرماخوردگی هم میتونه یکی از عواملش چسبیدن مدفوع باشه)
حیون شما دچار یک مشکل گوارشی شده که ما در کل بهش میگیم اسهال.اما ریشه یابی این مشکل و تشخیص بسیار مهمه.
شما به مدت یک هفته غیر از دون خودش چیزه دیگه ای بهش نده.یک روزدر میان هم مخلوط بیسکویت ساقه طلایی و آب بده.(خمیر مانند)
امروز هم یک قطره روغن زیتون بریز تو دهانش.3 روز دیگه یه قطره دیگه هم بریز.
پرهای اطراف مخرج رو هم کوتاه کن و روغن کرچک یا زیتون بمال تا از سوزش و خارش بیوفته.
اگر هم امکانش هست حیوون رو جدا کن.
همه این کار ها رو به مدت یک هفته ها ادامه بده نه بیشتر.
خبرش رو بده.
موفق باشی.

۱۳۹۲/۱۱/۲۴، ۰۳:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 8
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #36
سلام دوستان خواهش میکنم منو راهنمایی کنید من10 جفت مرغ عشق 2_3 ماهه خریده بودم که اینا بعد ازمدتی شروع کردن به عطسه کردن بعد یکی دوتا از اینایی که عطسه میکردن گرفتم نگاه کردم دیدم  از بینیشون اب میاد زیاد توجه نکردم گفتم درست میشن ولی 1هفته بعد چهارتاش مردن الن نمیدونم چیکار کنم چه دارویی بدم الان تقریبا 3_4جفتشم دارن مثل اونایی که مردن عطسه میکنن واز بینیشون اب میاد لطفا منو سریع راهنمایی کنید    تشکر                                                                                                                                                        
۱۳۹۳/۰۲/۳۱، ۰۳:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
ارسال: #37
(۱۳۹۳/۰۲/۳۱، ۰۳:۴۸ ب.ظ)'SAEED_' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان خواهش میکنم منو راهنمایی کنید من10 جفت مرغ عشق 2_3 ماهه خریده بودم که اینا بعد ازمدتی شروع کردن به عطسه کردن بعد یکی دوتا از اینایی که عطسه میکردن گرفتم نگاه کردم دیدم  از بینیشون اب میاد زیاد توجه نکردم گفتم درست میشن ولی 1هفته بعد چهارتاش مردن الن نمیدونم چیکار کنم چه دارویی بدم الان تقریبا 3_4جفتشم دارن مثل اونایی که مردن عطسه میکنن واز بینیشون اب میاد لطفا منو سریع راهنمایی کنید    تشکر                                                                                                                                                        

با سلام.
دوست عزیز با اینکه شرح دقیقی از پرنده هاتون مثل شرایط نگهداری و جا و مکان و خوراک و دیگر علایم بالینی به ما ندادید باید خدمتتون عرض کنم که حیون شما به احتمال زیاد سرما خورده .
پس از کپسول تتراسایکلین 1/4 در جا آبخوری به مدت 3 روز استفاده کنید ودر این میان مولتی ویتامین و تره فراموش نشه.

۱۳۹۳/۰۲/۳۱، ۰۷:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #38
من مرغ عشقامو تو یه اتاق ازاد نگاه میدارم بهشون ارزن میدم هفته ای 2بار تخم مرغ با هویچ 2بار گندم خیس کرده 2بار کاهو میدادم بعد اینکه اینجوری شدن اومدن از اینترنت یکم درباره ی مرغ عشقا خوندم دیدم نوشتن که اگه مریض شدن هیچ گونه میوه سبزیجات بهشون ندین چون نمیتونن هضم کنن منم از اون به بعد همشو قطع کردم فقط ارزن میدم دمای اتاقو هم همیشه 28 درجه نگاه میدارم دماسنج زدم به اتاق ولی نمیدونم که یهو چرا اینجوری شدن خواهش میکنم کمکم کنید حیونام دارن تلف میشن%
۱۳۹۳/۰۲/۳۱، ۰۹:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
ارسال: #39
(۱۳۹۳/۰۲/۳۱، ۰۹:۱۰ ب.ظ)'SAEED_' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من مرغ عشقامو تو یه اتاق ازاد نگاه میدارم بهشون ارزن میدم هفته ای 2بار تخم مرغ با هویچ 2بار گندم خیس کرده 2بار کاهو میدادم بعد اینکه اینجوری شدن اومدن از اینترنت یکم درباره ی مرغ عشقا خوندم دیدم نوشتن که اگه مریض شدن هیچ گونه میوه سبزیجات بهشون ندین چون نمیتونن هضم کنن منم از اون به بعد همشو قطع کردم فقط ارزن میدم دمای اتاقو هم همیشه 28 درجه نگاه میدارم دماسنج زدم به اتاق ولی نمیدونم که یهو چرا اینجوری شدن خواهش میکنم کمکم کنید حیونام دارن تلف میشن%

دوست من سلام.

همونطور که خودتون فرمودید میوه جات و سیفی جات نباید مصرف بشه.
گندم هم دیگه کلا ندید.
تره و برگ اسفناج رو یه مقدار ریز کنید و در اختیارشون بگذارید.
همونطور که خدمتتون عرض کردم قرض تتراسایکلین (انسانی به دلیل دوز بالا)
در جا آبیشون بریزید.(1/4 یک کپسول)
دمای نگهداریشون هم خوبه.
اگه لرزک نگرفته باشن خوب میشن.
موفق باشید .

۱۳۹۳/۰۳/۰۱، ۱۰:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: مهدي عرفان ، SAEED_ ، sahar gharebaghi
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #40
نه خوش بختانه لرزک نگرفتن به نظرتون بهشون تخم مرغ خالی بدم چطوره؟امروزم براشون ویتامین خریدم(ویتابین) بهشون بدم ضرر نداره؟
۱۳۹۳/۰۳/۰۱، ۱۲:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان