زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۹:۴۲ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

اواز سهره 4 دهن لری 2

**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #1
اواز سهره 4 دهن لری 2
با سلام خدمت دوستان خوب چند وقتی بود که تو قسمت آلبوم اواز ارسال جدیدی نشده بود بخاط همین این آواز زیبارو گذاشتم تا دوستانی که علاقه به اوازی ها بومی خودمون دارن بشنون ولذت ببرن .بنده حدود 8 سال پیش از این نوع آواز استفاده میکردم برای پرنده ها م معمولا سهره های طرف همدان وخرم آباد خیلی خوب این آواز رو یاد میگرفتن ومن خیلی دوستش دارم بخاطر همین بخشی از اون رو براتون گذاشتم لطفا نظر یادتون نره واز دوستان خواهش میکنم برای قوی شدن این بخش از انجمن در حد امکان هر آوازی دارن بگذارن تا دیگران نظر بدن در موردش ومجموعمون پر بار تر بشه ممنون از شما امیدوارم خوشتون بیاد موفق باشید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۲/۲۰، ۰۱:۰۶ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۱/۱۰/۱۶، ۱۰:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #21
RE: اواز سهره 4 دهن لری 2
سلام 
 وقتی روی لینک کلیک میکنیم پیام میده که : نمایش پوشه های کاربران غیر فعال است .
۱۳۹۳/۱۰/۲۱، ۰۶:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 258
142 سپاس گرفته‌شده در 65 ارسال
ارسال: #22
دوستان لینک و اشتباه گذاشتم دوباره میزارم اینجا

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۳/۱۰/۲۱، ۰۶:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، hamid sokoot ، محمدمهدی ، Sasan Parto
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #23
سلام
اگه آوازی رو دوست داری خوب بهترین آواز برای هر شخص اونیه که دوسش داره یعنی ملاک اصلی عشق دل خودته ...یه چیزایی شبیه دهنی که استاد جلالی گذاشتن میزنه ولی خیلی ناقص که اونم بروجردی نیست ملایریه 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۸/۰۴/۰۲، ۱۱:۰۴ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۳/۱۰/۲۱، ۰۶:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid sokoot ، محمدمهدی
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #24
شما هر جور صلاح میدونید عمل کنید . مهم عشق دل شماست . 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۸/۰۴/۰۲، ۱۱:۰۰ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۳/۱۰/۲۱، ۰۷:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid sokoot ، hamid sokoot ، gholizadeh
ناظم انجمن

ليسانس
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 470
423 سپاس گرفته‌شده در 140 ارسال
ارسال: #25
سلام
اول لازمه يه تشکر کنم بابت جواب سوالات به موقع و فعاليت خوبتون در اين انجمن
جناب مهدى اين اواز مربوط به ملاير هست بنده سال 85 در ملاير استاد اين دهن رو ديدم حتى الان سى دى کامل از اين اواز رو هم دارم, حالا اين سهره ظاهرا از زير دهن ها بوده.
۱۳۹۳/۱۰/۲۱، ۰۸:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، محمدمهدی ، sitra3
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #26
سلام حمید آقا ممنون از لطف شما

دوست عزیز من نگفتم ملایری نیست . من گفتم یه چیزایی شبیه دهنی که استاد جلالی گذاشتن میزنه ولی خیلی ناقص که اونم بروجردی نیست ملایریه 

دضم جناب سیترا فرمودن : لر میخونه تو ردیف بروجردی  
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۸/۰۴/۰۲، ۱۱:۰۳ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۳/۱۰/۲۱، ۰۹:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid sokoot
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #27
سلام
ممنون آقا مهدی که نظر دادید.من این آواز و دوست دارم چون سرو ته داره و مرتب میخونه البته کیفیتش پایین هست به درد آموزش نميخوره .در مورد منطقه آواز من یه دوست همدانی دارم اون به من گفت که تو ردیف بروجرد آواز از خود اون هم گرفتم فایل رو.البته اون آوازی که جناب دهن باز گذاشتن پر دهن تر هست و من هم اونو سرتر ازاین میدونم .البته اون آوازی رو که شما گذاشتینو (زنگی ملایری)من با هیچ کدوم از اینا مقایسه نمیکنم .من تا حالا دنبال دهن بازی نبودم تازه 2 ساله که به آواز علاقه مند شدم و اطلاعات زیادی ندارم در این مورد.ولی آواز رویایی من آوازی که تمامش زنگ باشه که فقط یکبار تو همدان دیدم .
۱۳۹۳/۱۰/۲۱، ۰۹:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، hamid sokoot
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #28
سلام
خواهش میکنم . من قبلا خدمت شما عرض کردم که تو لرستان متاسفانه همه به دهن سهرشون میگن لر بخون البته از جهتی هم راست میگن خوب چون سهره هاشون همه ماله منطقه لرستانه و از این جهت همه لر بخون محسوب میشن ولی تو وادی دهن بازی وقتی میگن لر بخون مقصود سه تا شهره که صاحب سبک هستن و اونم خرم آباد و بروجرد و ملایره که سه تا دهن متفاوت و اصیل دارن و پاک پاکشم عتیقه است و خیلی نایاب . 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۸/۰۷/۰۱، ۰۳:۴۸ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۳/۱۰/۲۱، ۱۰:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid sokoot ، hamid sokoot ، sitra3
**
کاربر افتخاری

کارشناسی
اعتبار: 26
سپاس‌ها: 422
1632 سپاس گرفته‌شده در 273 ارسال
ارسال: #29
با سلام

سهره ای که آواز دوم ( موقوم تهران ) رو می خونه کاملا مشخصه که زیر دهن سهره موقوم بوده و یه سهره زیباخونه . اما فکر میکنم اصلا کامل و درست نیست. زنگ صدا و تیزی صداش خوبه , قشنگ سردهن میزنه . قیس هاش و چقیس هاش بیشتر شبیه سوت میشه و زنگ و تیزی قیس های موقوم رو نداره ..شاید اشکال از ضبط و پخش باشه و از نزدیک اینطور نباشه. پلیک هاش پلیک های خاصیه که من نشنیده بودم . تو این هفت دقیقه خوب دهن عوض میکنه البته یه دهن رو خیلی بیشتر تکرار میکنه . اگر دهن هارو با یه قیس خوشگل شروع می کرد به نظرم خیلی عالی می شد. پایان دهن ها هم چو نمی  زنه فقط  دقیقه 1:22 شنیدم . دقیقه 3:28 و 3:39 و 5:47 هم یه قژ ردی میزنه که اصلا ارزش آواز رو خیلی پایین میاره . در هرصورت آواز موقومی که مد نظر شماست نیست چون ردیف خونی و ترتیب مد نظر اساتید رو نداره اما سهره دهنداریه .

بسیار زحمت کشیدید. من لذت بردم . حتما خودتون هم نظرتون رو اعلام کنید شاید نکاتی هست که از گوش ما پنهون مونده باشه و خواهشم اینه که اگر نمونه های آواز دیگری هم داشتید باز در اختیار من و دوستان بگذارید. متشکر
۱۳۹۳/۱۰/۲۲، ۰۱:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، sitra3 ، hamid sokoot ، hamid sokoot ، سی مرغ
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #30
سلام
نه آقا مهدی ناراحت چرا؟اتفاقا درستشم همینه اینکه شما و دوستان دیگه نظرتونو بگید خیلی چیزا دست آدم میادو اطلاع رسانی میشه برای همه عزیزانی که این مطالب رو میخونن.
آقا مهدی 1سوال داشتم :تو آواز دومی که محبت کردید گذاشتید دقیقه 3:8تا3:10 یه چهچه هست که بعداز گیلاسی میزنه آیا چهچه سالم هست یا ردی حساب میشه البته جاهای دیگه میزنه . گیلاسی که گفتم فکر میکنم گیلاسی باشه این نوت تو آوازی که جناب اهورا گذاشتن هست(به اسم دهن مستی جوجه چهار گل)که نظر چند تا از دوستام گیلاسی نبود .شما هم نظرتون رو بفرماییددر مورد هردو نت دهنی که جناب اهورا گذاشتن رو گوش کنیند دهن زیبایی هست.
۱۳۹۳/۱۰/۲۲، ۰۴:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid sokoot ، محمدمهدی ، سی مرغ ، Sasan Parto

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان