زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۴:۳۵ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

ایا سهره ماده ارزش نگهداری رو داره؟

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 134
95 سپاس گرفته‌شده در 44 ارسال
ارسال: #1
سلام به همگی
این روزا دوباره فصل شکار بی رویه سهره شروع شده.توی این شکارها خیلی ها به ماده ها هم رحم نمیکنند و ازشون واسه فروش استفاده میکنند ولی به قیمت کمتر.
حالا سوال اینجاست که
رام میشه؟
میشه جفتش زد؟
ممنون بابت راهنماییتون.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۲۴، ۱۲:۱۵ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۸/۲۳، ۱۱:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #2
RE: سهره ماده
درود
به نظر بنده یک دونش ارزش نگهداری رو داره،برای کف دام.
سهره های ماده زود رام میشوند.
میشه جفت زد،دیدم که سهره ماده دو ساله رو جفت زدن!
امسال شاید 20 تا میتونستم بگیرم اما نکشیدم دام رو،گناه داره تو این قحطی سیره باید منصفانه شکار کرد!
۱۳۹۰/۰۸/۲۳، ۱۱:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 445
420 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #3
RE: ایا سهره ماده ارزش نگهداری رو داره؟
سلام
اغلب من خودم به شخصه یه دونه ماده سهره که جوجه قفسه رو نگهداری میکنم که اونم فقط به خاطر مست کردن سهره ازش استفاده میکنم .

به امید روزی که این صیاد های بی رحم یه کمی عقل تو سرشان بیاد و رحم و مروت داشته باشن و به خاطر پول شرف و مردونگی خودشون رو نفروشن و اقدام به نسل کّشی نکنن
باید قبول کنیم که نسل سهره سال به سال در حال انقراضه

خدا شاهده امسال فصل جوجه منو دوستام رفته بودیم کوه که یه آقا دام انداخته بود رفتم پیشش خاستم ببینم چی گرفته که دیدم نه تنها به سهره جوجه های خیلی کوچیک که هنوز دون خور نشده بودن و ماده سهره ها و نر های بالغ که مشخص بود جوجه تو لانه دارن رحم نکرده بود بلکه به یه نوع پرنده که حتی اصلا به درد تو قفس هم نمیخوردن هم رحم نکرده بود . خیلی ناراحتشدم . به خدا جوری باهاش دهن به دهن شدم که اگه دوستم همرام نبود کارمون به جاهای باریک میکشید. واقعا که خیلی ناراحت شدم
۱۳۹۰/۰۸/۲۴، ۱۲:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal ، toghi almasi ، ali_se65 ، Animal Planet ، fazlog ، zkatod
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
26 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #4
سلام . من یک سهره بالغ خریدم که یک ماه و نیم است از اون نگهداری میکنم وبیشتر نکات در مورد تغذیه و رام کردنش را انجام دادم و قفسشو از قفس های کوچک گذاشتم ودمش از وسط شکسته و کنده نمیشه نمی دونم چی کارش کنم؟ و اینکه میگن سهره های سردسیری بهتر هستن این حرف صحت داره؟ و اگر کاری در مورد بهتر پرورش دادنش مونده لطفا یاد اوری کنید.با تشکر از شما. راستی یادم رفت عیدتان مبارک باد.
۱۳۹۰/۰۸/۲۴، ۰۸:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #5
(۱۳۹۰/۰۸/۲۴، ۰۸:۴۸ ب.ظ)123456 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام . من یک سهره بالغ خریدم که یک ماه و نیم است از اون نگهداری میکنم وبیشتر نکات در مورد تغذیه و رام کردنش را انجام دادم و قفسشو از قفس های کوچک گذاشتم ودمش از وسط شکسته و کنده نمیشه نمی دونم چی کارش کنم؟ و اینکه میگن سهره های سردسیری بهتر هستن این حرف صحت داره؟ و اگر کاری در مورد بهتر پرورش دادنش مونده لطفا یاد اوری کنید.با تشکر از شما. راستی یادم رفت عیدتان مبارک باد.
دوست گرامی لطفا عنوان تاپیک رو نگاه کن بعد پست بده
مطالب شما ربطی به این تاپیک نداره
جستجو کنید تا متوجه بشین.
۱۳۹۰/۰۸/۲۴، ۱۰:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #6
(۱۳۹۰/۰۸/۲۳، ۱۱:۳۰ ب.ظ)theanimal نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود
به نظر بنده یک دونش ارزش نگهداری رو داره،برای کف دام.
سهره های ماده زود رام میشوند.
میشه جفت زد،دیدم که سهره ماده دو ساله رو جفت زدن!
امسال شاید 20 تا میتونستم بگیرم اما نکشیدم دام رو،گناه داره تو این قحطی سیره باید منصفانه شکار کرد!
با سهره جفت زدن؟
جوجه هم تونستن بگیرن ازش؟؟
(۱۳۹۰/۰۸/۲۴، ۱۲:۴۸ ق.ظ)phoenix نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
اغلب من خودم به شخصه یه دونه ماده سهره که جوجه قفسه رو نگهداری میکنم که اونم فقط به خاطر مست کردن سهره ازش استفاده میکنم .

به امید روزی که این صیاد های بی رحم یه کمی عقل تو سرشان بیاد و رحم و مروت داشته باشن و به خاطر پول شرف و مردونگی خودشون رو نفروشن و اقدام به نسل کّشی نکنن
باید قبول کنیم که نسل سهره سال به سال در حال انقراضه

خدا شاهده امسال فصل جوجه منو دوستام رفته بودیم کوه که یه آقا دام انداخته بود رفتم پیشش خاستم ببینم چی گرفته که دیدم نه تنها به سهره جوجه های خیلی کوچیک که هنوز دون خور نشده بودن و ماده سهره ها و نر های بالغ که مشخص بود جوجه تو لانه دارن رحم نکرده بود بلکه به یه نوع پرنده که حتی اصلا به درد تو قفس هم نمیخوردن هم رحم نکرده بود . خیلی ناراحتشدم . به خدا جوری باهاش دهن به دهن شدم که اگه دوستم همرام نبود کارمون به جاهای باریک میکشید. واقعا که خیلی ناراحت شدم
اگه جوجه قفس نباشه و از این وحشی ها باشه،ارزش نگهداری نداره؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۲۶، ۰۱:۲۹ ق.ظ، توسط toghi almasi.)
۱۳۹۰/۰۸/۲۶، ۰۱:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #7
درود
آره دیگه جوجه هم گرفتن.
خودم الان دوتا دارم اما برای تو دام.!
۱۳۹۰/۰۸/۲۶، ۰۱:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: toghi almasi ، Animal Planet
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #8
(۱۳۹۰/۰۸/۲۶، ۰۱:۴۹ ق.ظ)theanimal نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود
آره دیگه جوجه هم گرفتن.
خودم الان دوتا دارم اما برای تو دام.!
راستش من ندیدم که تو قفس از سهره جوجه بگیرن (سهره با سهره)
و از هرکی هم پرسیدم میگن نمیشه(تخم میزارن ولی جوجه نمیشه)
البته تو سایتهای خارجی قبلا چندتا عکس دیده بودم که جوجه گرفته بودن
لطفا اگه تجربه دارین بگین که چطوری بوده.
ممنون
۱۳۹۰/۰۸/۲۶، ۰۴:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #9
در مورد جفت شدن سهره با سهره به طور کامل بحث شده است . لطفاً در این تایپیک به این مبحث ادامه ندهید
۱۳۹۰/۰۸/۲۶، ۰۶:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: phoenix ، Animal Planet
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 445
420 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #10
اگه جوجه قفس نباشه و از این وحشی ها باشه،ارزش نگهداری نداره؟

[/quote]

اگه وحشی و تازه گیر باشه چندان به درد نمیخوره . شما اگه تصمیم گرفتین یه ماده سهره داشته باشین چرا نباید یه قفسی و رام داشته باشین ؟ رام و قفسیش بیشتر کاربرد داره تا یه ماده سهره وحشی دم شکسته نا رام.
ضمنا سهره هایی که چه با دست بزرگ میشن و چه جوجه تو قفسن ( جوجه حاصل از جفت سهره با سهره تو قفس ) شاید برا خاطر یاد گیری و زیر دهن گذاشتن خوب باشن ولی از نظر شکل و تیپ و قیافه اصلا به درد نمیخوره چونکه همیشه خدا پف کرده و کز میباشن. سهره خوب باید هم یپ و قیافش 20 باشه و هم دهنش
۱۳۹۰/۰۸/۲۷، ۰۹:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: toghi almasi ، Animal Planet ، jamil ، sasy111

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان