زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۵:۰۰ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

این آبله است یا عفونت در پای سهره؟

*
کاربر انجمن

Ph.d
اعتبار: 2
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 70
114 سپاس گرفته‌شده در 26 ارسال
ارسال: #1
این آبله است یا عفونت در پای سهره؟
با سلام خدمت دوستان
دیروز یکی از اشنایان تماس گرفت و می گفت از طرف محیط زیست وارد خونه یک صیاد سهره شدن و حدود صدو پنجاه سهره رو گرفتن و ازاد کردن. یکی از سهره هاکه پاش مشکل داشته و به همراه یک جوجه سهره خیلی کال و آزاد نکردن. از من خواست که ازشون نگهداری کنم. وقتی اوردشون یک پای سهره بالغ انگشتاش جم شده و حالت سیاه شدگی به خودش گرفته. من عکسی از پاش گرفتم. حالا نگرانم که نکنه این آبله باشه و بقیه پرنده هام بگیرن. بقیه بدنش سالمه و علائمی از جوش و یا خال های سفید در نوک و دهان و بقیه جاها وجود نداره. لطفا دوستانی که اطلاعاتی دارند سریعتر راهنمایی کنند که اگر امیدی به بهبودیش نیست سریعتر راحتش کنم. و اگر عفونته چکارش کنم که خوب بشه. فعلا تو آبش تتراسایکلین ریختم.
با تشکر
[/color]
۱۳۹۲/۰۵/۰۵، ۱۰:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #21
RE: این آبله است یا عفونت در پای سهره؟
سلام دوست عزیم امید جان خواهش میکنم صحبتهای من رو بی احترامی فرض نکن ولی من کلی تجربه در زمینه سهره دارم سهره با قناری و کبوتر و دیگر پرندگان زینتی خیلی فرق داره این سهره به احتمال زیاد کف توری بوده کف توری یعنی پاش رو کف تور میبندن برا جلب نظر سهره های دیگه و حساب کن با هر بار بسته شدن تور چه فشاری بهش میاد این پاش دیگه سیاه کرده بود و می افتاد و مشکلات بعد از افتادن به کنار بعدش میشد سهره با یک پا و در طبیعت جایی برای سهره یک پا نیست و به احتمال زیاد بهخاطر وخامت اوضاعش قبل یا بعد از افتادن پاش به خاطر عفونت و دیر اقدام کردن برای درمان میمرد بارها با چنین وضعی روبرو شدم.دیگه تقریبا هر مبتدی و حرفه ای میدونن با شروع یک بیماری پرنده را جدا وقرنطینه کنن و فورا سرش رو نکنن.ما همه عشق بازیم و به پرندها احترام میزاریم ولی بعضی مواقع حتی قوانین بعضی کشورها میگه وقتی امیدی به درمان حیوان وپرنده نیست باید اون رو از بین برد با تشکر
۱۳۹۲/۰۵/۱۸، ۰۸:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 45
135 سپاس گرفته‌شده در 68 ارسال
ارسال: #22
کف توری رو که به شیوه ی دیگه میبندن و نمونه اش فک کنم تو سایت اپارات هست و هیچ ضربه ایی به سهره نمیرسونه ...واسه شکار از این راه استفاده میشه...ایشون زمانی سهره به دستشون رسیده که کار از کار گذشته بوده...ایشون صلاح دیدن که راحتش کنن
۱۳۹۲/۰۵/۱۸، ۱۰:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #23
دوست عزیز جناب سهره باز کف توری رو پاش رو با بند به یه چوب یا میله میبندن و چوب رو تو زمین وسط تور فرو میکنن و دیده شده بعد از چند بار تور کشیدن حتی سهره داغون داغون شده و پا و بال بیشتر در معرض آسیب هستن بگذریم از بحث اصلی خارج نشیم
۱۳۹۲/۰۵/۱۹، ۱۲:۲۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omidlord ، محمد تقی کریمی
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #24
(۱۳۹۲/۰۵/۱۷، ۰۹:۰۴ ق.ظ)sjm09169146865 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
امیدجان سلام موسوی هستم (sjm)
ازلطف وحسن توجهت ممنونم واقعا زحمت کشیدی وحقیقتا باعث خوشحالی من شد که بالاخره بعد از گذشت دو سال دلیل مرگ نه تا پرنده م روبا مقایسه علایمی که توی عکسها اوردی وهمون زخمها وجراحات پرنده هام فهمیدم دستت درد نکنه فقط اینو باید بگم که اونا بیماریشون روبهم سرایت دادن ولی بعضیهاشون نگرفتن البته من با مشاهده اولین علایم پادرد پرنده مریض رو بابقیه مریضا میگذاشتم به هرحال این سوالات برام مونده ایا واگیر داره (که اگر انتشاربیماری که من بین پرنده هام دیدم واگیری بود سرعتش هولناکه )ایا درمان قطعی وساده ای داره ایاداروی خاصی روبرای این بیماری سراغ دارید ایا پای اون سهره راحت شده همچین بیماری رو نشون نمیداد ونهایتا من هم اون بیماری روابله ندیده بودم اما بیشتر فکرمیکردم عفونت استافیلوککی باشه  البته دیگه جای بحث دوباره نداره ولی اگه درد اون سهره همین بود فکر کنم دوستمون باراحت کردنش ریاد خطا نکرده باشه اقا سپاس فراوان عید همگی پیشاپیش مبارک 17/5/92طاعات وعباداتتون قبول درگاه احدیت

سلام جناب موسوی عزیز
این مورد واگیر نداره و درمانش فقط شستن و تمیز و مرطوب نگه داشتنه تا مسیر خون رسانی ترمیم بشه ، عفونت استافیلوککی تورم داره اما داخلی و عفونت خارجی نمیشه ولی ممکنه مزید بر علت باشه ... در مورد پرنده های شما مطمئناً این موارد نبوده ، البته قانقاریا هم خیلی شبیه به این عارضه در بال و پا ایجاد میکنه اشتها کم و سینه تیغ میندازه . بالا هم عرض کردم علائم بالینی در تشخیص کمک شایانی میکنه موارد زیادی این عارضه رو ایجاد میکنند و نمیشه ندونسته یه چیزی تو هوا بپرونم یا دارویی عنوان کنم .

(۱۳۹۲/۰۵/۱۸، ۰۸:۲۴ ب.ظ)علیرضا پوریان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیم امید جان خواهش میکنم صحبتهای من رو بی احترامی فرض نکن ولی من کلی تجربه در زمینه سهره دارم سهره با قناری و کبوتر و دیگر پرندگان زینتی خیلی فرق داره این سهره به احتمال زیاد کف توری بوده کف توری یعنی پاش رو کف تور میبندن برا جلب نظر سهره های دیگه و حساب کن با هر بار بسته شدن تور چه فشاری بهش میاد این پاش دیگه سیاه کرده بود و می افتاد و مشکلات بعد از افتادن به کنار بعدش میشد سهره با یک پا و در طبیعت جایی برای سهره یک پا نیست و به احتمال زیاد بهخاطر وخامت اوضاعش قبل یا بعد از افتادن پاش به خاطر عفونت و دیر اقدام کردن برای درمان میمرد بارها با چنین وضعی روبرو شدم.دیگه تقریبا هر مبتدی و حرفه ای میدونن با شروع یک بیماری پرنده را جدا وقرنطینه کنن و فورا سرش رو نکنن.ما همه عشق بازیم و به پرندها احترام میزاریم ولی بعضی مواقع حتی قوانین بعضی کشورها میگه وقتی امیدی به درمان حیوان وپرنده نیست باید اون رو از بین برد با تشکر

و سلام خدمت جناب پوریان ، فدات شم ، تجربیات شما واضحه و بنده جسارت منکر شدنش ندارم عزیزه دل .
ایول ... اتفاقاً منم اون روز میخواستم شکم به پا توری بودن رو هم اشاره کنم ولی پستم طومار شد و بیخیال شدم ، بله دقیقا درسته ! متاسفانه صیاد یا واسش مهم نبوده یا بسیار مبتدی بوده و پای سهره رو با بند نازک میخ کرده و یا اصولی گره نزده که باعث شده با هر بار کشیدن تور زبون بسته بیشتر تقلا کنه و بند لحظه به لحظه سفت تر بشه و نهایتا مسیر خون رسانی مسدود شده و بافت گوشت پا بدلیل نرسیدن خون به این روز افتاده .

این پا خیلی داغون شده بود و شاید نیاز میشد قطعش کنی تا پرنده زنده بمونه ولی نگهداری ازش کار سختی بود ... حق به جانب شما و فرمایشاتون روی چشم بنده ، امیدوارم هرگز شاهد چنین مواردی نشویم .

( یه چی بگم ! خیلی سخته بخوای منظورت رو با تایپ برسونی ، کاش میشد یه کنفرانسی ، یا مسنجری حرف بزنیم تو انجمن خیلی راحت تر بود و بیشتر میشد تبادل اطلاعات کرد )
۱۳۹۲/۰۵/۱۹، ۰۴:۱۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیفلم
سپاس‌ها: 14
43 سپاس گرفته‌شده در 16 ارسال
ارسال: #25
پاش خشک شده به هر علتی خدا میدونه.هیچ گونه بیماری ای هم نیست.
یا ازادش کن بره یا پاش رو از مچ قطع کن تا بتونه به زندگی ادامه بده.
۱۳۹۲/۰۵/۱۹، ۰۴:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 45
135 سپاس گرفته‌شده در 68 ارسال
ارسال: #26
دوست عزیز منم میدونم کف توری پاشو میبندن اما نه به این روش.روش بستن یه شکل دیگه اس....خودمون ی عمره سهره میگیریم
موفق
۱۳۹۲/۰۵/۱۹، ۱۱:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #27
ما به این روش میبندیم شما رو نمیدونم باز از بحث اصلی خارج نشیم تشکر
۱۳۹۲/۰۵/۱۹، ۱۱:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sehre_baz
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #28
(۱۳۹۲/۰۵/۱۹، ۱۱:۵۴ ق.ظ)علیرضا پوریان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ما به این روش میبندیم شما رو نمیدونم باز از بحث اصلی خارج نشیم تشکر

با سلام
دوست عزیز سهر کف توری رو با بست بند دور گردنش مثل قلاده کف تور مهار میکنند تا کمتر آسیب ببینه.اگر از این روش استفاده نکردی استفاده کن ببین چقدر کفتوری شما کف تو راحت در ضمن بندی که به گردنش می بندید نباید بیتشهر از 10سانت بلند تر باشه چوت احتمال داره چوب تور یا بند تور بهش آسیب بزنه.چون لازم به توضیح بود دراین مبحث گفتم وگرنه با اصل تایپک مغایر.موفق باشید
۱۳۹۲/۰۵/۲۰، ۰۷:۱۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: علیرضا پوریان ، sehre_baz ، derik_best
ناظم انجمن

دیپلم
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 34
125 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #29
سلام

امروز سر ظهر یه جوجه سهره امسال برام آوردن مال یکی از دوستان هست هنوز هم تخت نکرده 

جریانش اینه که یکی از پاهاش پف کرده و کبود شده زیر پوستش هم یکی از رگ های پاش متورم شده و کامل پیداس 

ضربه نخورده چیزی هم رو بدنش نیست الان چهار روزه که این جوری البته به گفته این دوستم 

آب و دونه هم میخوره سینشم خشک نشده فقط پاش این جوریه انگشتهای پاش رو هم میتونه تکون بده 

به نظرتون مشکلش چیه ؟؟؟ کسی تا حالا همچین چیزی دیده و میشه درمونش کرد کمک کنید لطفا :15: 

اینم عکسش البته ببخشید کیفیت عکس یه کم پایینه 

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

راستی من نمیتونم موضوع جدید ارسال کنم چرا؟؟؟ به خاطر همین اینجا گذاشتم
۱۳۹۲/۰۸/۰۹، ۰۳:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 61
100 سپاس گرفته‌شده در 27 ارسال
ارسال: #30
(۱۳۹۲/۰۵/۱۰، ۰۶:۳۱ ب.ظ)'bm58' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام حقیقتش راحتش کردم. پرنده اصلان به سختی می تونست خودشو به دون خوری برسونه. من می ترسیدم که نکنه این مریضی واگیر داری داشته باشه. البته به نظر می رسه که نظر دوستمون درست بوده باشه. .این پرنده پای توری بوده و از مچ حالت خشک شدگی براش ایجاد شده بود.
به هر حال خودمم براش ناراحت شدم. ولی به نظرم بهترین کار همین بود.

سلام اگه منظورتون از پای توری همون سرتوری ماهست هرکی بوده که سهره رو یه جوری بسته که این بلا سرش اومده  گنجشک بازهم نیست

۱۳۹۲/۰۸/۰۹، ۰۵:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان