زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۲:۴۸ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

باروری تخم ها

ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #1
باروری تخم ها
باسلام به نظر دوستان وقتی سهره ۴پنج بار با ماده قناری جفتگیری کنه همه تخمهای ماده بارور میشوند یا فقط اولین تخم نطفه میگیرد و برای باروری تخمهای بعدی لازمه که نر بعد از هر تخم حداقل یکبار جفتگیری کند تا تخم بعدی را بارور کند این سوالیه که همیشه برام پیش آمده اگر کسی تا حالا بعد از جفتکیری ماده قناری رو از سهره جدا کرده باشه و ماده بدون حضور نر تخم گذاشته باشه راهنمایی کنه که آیا تخمها نطفه داشتن یا نه؟یه سهره بازی به قول خودش همچین کاری میکرد و نتیجه میگرفت من زیاد نمیشناختمش و زیاد به حرفاش اعتماد ندارم؛شایان ذکر است که هدف از جدا کردن سهره نر جلوگیری شکاندن تخم ها توسط سهره نر است
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۱/۰۱/۰۱، ۱۲:۲۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #2
RE: باروری تخم ها
منم این واسم همیشه سوال بوده...و همه جورشو شنیدم...خلاصه هر کی یه چیز میگه...دمت گرم سوال خوبیه
۱۳۹۱/۰۱/۰۱، ۰۲:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، sasy111
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #3
ما هیچ اطلاعاتی علمی نداریم که بخوایم قاطعانه بگیم
هر موجودی سیستم خواص خودشو داره مثلا حلزون سیب میتونه 6 ماه اسپرم های که یه طی یه بار جفتگیری وارد بدنش شده رو سالم برای بارور کردن صد ها تخمی که میزاره نگه داره
ولی مرغ های خونگی چون تشکیل تخم تو بدن ماده مثلا بخواد 20 تا بزاره یه زنجیره ای با 20 تخم ریز تشکیل میشه و تخم که میخواد بدنیا بیاد بارور میشه در حالی که تخم ها دیگه به اون اندازه ای نرسیدن که بتونن بارور بشن
شاید مرغ ها چون بدون خطر زندگی میکنن تکاملشون اینگونه باشه شاید قناری یا سهره نباشه
هر موجودی سیستم بدن خودشو داره و ما نمیتونیم بدون اطلاعات نظری بدیم

هیچ کدوم ما قناری رو از درون برسی نکردیم
به خاطر همینه یه انگلیس چندین نژاد از جمله نورویج گلاستر لانگشایر یورکشایر بوردر فنسی و........... داره
وما افتخارمون تغیر نام لاگورت به رسمی بلند ه
۱۳۹۱/۰۱/۰۲، ۱۱:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، fazlog
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #4
با سلام
با توجه به پیچیدگی سیستم تخمگذاری قناری و اینکه هر 24 ساعت یک پرش تخم داشته و با توجه به ورود تعداد زیادی اسپرم اماده به زرده و بارور کردن یکی از اسپرم ها که تخم رو بارور میکنه و بقیه از بین میروند البته این نظر شخصی خودمه و نمیشه 100% گفت ولی تو تجربه ای که تو قناری بدست اوردم اینکه ماده اول با نر بعد از دو یا سه روز توسط تیغه جفت کن به قفس ماده دوم هدایت کردم هر دو ماده 4 تخم گذاشتند ماده اول 3 تا جوجه داد و ماده دوم که کاملا با نر جفت خورده و تا روز اخر تاتی داد هر چهار تخم نطفه دارد و بحث ضعیفی نطفه یه مقدار برای من نا مفهومه و فکر میکنم که چون ماده از روز سوم که رو تخم ها خوابید و به نر تاتی نداد و منم نر رو جداش کردم تخم چهارمش نطفه نگرفت و این در حد یک نظریه شخصی میباشد تا دوستان دیگه اثبات کنند با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۱۲، ۰۱:۱۶ ق.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۱/۰۱/۱۲، ۱۲:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #5
سلام
با تشكر از دوستان براي كامل شدن جوابها بايد بگم كه اصلا به تعداد روز در جفتگيري نر با ماده بستگي نداره بلكه به قدرت باروري از جانب نر بسه است با اطمينان مي گم چون من قبلا امتحان كردم قناري نر از تخم سوم جدا بوده و هر 5 تا تخم جوجه شدن .
موفق باشيد
۱۳۹۱/۰۱/۱۶، ۰۹:۱۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
ارسال: #6
(۱۳۹۱/۰۱/۱۶، ۰۹:۱۱ ق.ظ)King_Hearts نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
با تشكر از دوستان براي كامل شدن جوابها بايد بگم كه اصلا به تعداد روز در جفتگيري نر با ماده بستگي نداره بلكه به قدرت باروري از جانب نر بسه است با اطمينان مي گم چون من قبلا امتحان كردم قناري نر از تخم سوم جدا بوده و هر 5 تا تخم جوجه شدن .
موفق باشيد
با سلام به استاد گرامی
اما من فکر میکنم به تعداد روز بستگی دارد نه به تعداد دفعه جفتگیری با توجه به قدرت باروری نر همونطور که که جناب هستی فرمودند زمان ماندگاری اسپرم در بدن ماده 24 تا 48 ساعته منم با این نظریه موافقم اون مادهایی جوجه های بیشتری میدهند که جفت خودشون انتخاب کنند و حداقل تا 48 ساعت قبل از اخرین تخم ماده به نر اجازه جفتگیری بده و نر هم توانشو داشته باشه در مورد جفت اول نه ماده نر رو قبول کرد و نه نر ماده و جوجه هاشو فقط نر فرصت طلب بود و مست و ماده هم در اوج مستی و امادگی حاضر شد به نر تاتی بده الانم ماده اول داره جوجه هاشو به تنهایی بزرگ میکنه با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۱۶، ۱۱:۲۹ ق.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۱/۰۱/۱۶، ۱۱:۱۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #7
سلام
اين 48 ساعت ماندگاري اسپرم رو من اولين باره كه مي شنوم مگه تخم هاي قناري تو روز آخر اجازه ورود اسپرم رو مي دن كه روز مهم باشه تمام تخم ها تو بدن پرنده هستند و تو روزهاي آخر بارور مي شن و حتما نبايد تو روزي كه پوسته تخم تشكيل مي شه و تخمگذاري انجام ميشه بارور شن
اين حرفا كتابيه و بيشتر حرفايي كه تو كتابا نوشتن نمي تونه حقيقت محض باشه مثل سن قناري يك كتاب قناري قديمي يكي از دوستام داشت كه سن قناري رو نوشته بين 6 تا 8 سال ولي من خودم به شخصه يك قناري 12 ساله تو خونه بابام دارم پس اين يعني .

موفق باشيد
۱۳۹۱/۰۱/۱۶، ۱۱:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
ارسال: #8
(۱۳۹۱/۰۱/۱۶، ۱۱:۳۹ ق.ظ)King_Hearts نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
اين 48 ساعت ماندگاري اسپرم رو من اولين باره كه مي شنوم مگه تخم هاي قناري تو روز آخر اجازه ورود اسپرم رو مي دن كه روز مهم باشه تمام تخم ها تو بدن پرنده هستند و تو روزهاي آخر بارور مي شن و حتما نبايد تو روزي كه پوسته تخم تشكيل مي شه و تخمگذاري انجام ميشه بارور شن
اين حرفا كتابيه و بيشتر حرفايي كه تو كتابا نوشتن نمي تونه حقيقت محض باشه مثل سن قناري يك كتاب قناري قديمي يكي از دوستام داشت كه سن قناري رو نوشته بين 6 تا 8 سال ولي من خودم به شخصه يك قناري 12 ساله تو خونه بابام دارم پس اين يعني .

موفق باشيد
با سلام به استاد گرامی
در موجودات حیواناتی هستند که ماده بعد از جفت گیری بعد از چندین ماه یا سال دیگه اون ماده نیازی به جفتگیری مجدد نداره و از همون اسپرم ذخیره شده قبلی که داشته برای باروری خود استفاده میکنه و بارور میشه تو پرندگان بدن قناری پیچیده است تو مرغ هم تا 20 روز بدون حضور خروس مرغ میتونه اسپرمو ذخیره سازی بکنه با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۱۶، ۱۱:۵۱ ق.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۱/۰۱/۱۶، ۱۱:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #9
باسلام چند وقت پیش از یکی از استادای دانشگاه شهید چمران اهواز همین سوال را کردم نظریه ایشان در اینمورد این بود که بستگی به محیط تخمدان ماده و همچنین تعداد اسپرمهای وارد شده دارد یعنی اگر اسپرم در تخمدان خوب تغذیه شود امکان دارد از حد استاندارد بیشتر ماندگارتر شود ضمنا بعضی هم معتقدن که اسپرم قبل از هضم شدن توسط تخمدان حالت نیمه فعال بخود میگیرد و درصورت ایجاد شرایط مناسب تخم را بارور میکند
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۱/۰۱/۱۶، ۰۲:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi ، sasy111 ، King_Hearts ، ayhn ، Arjon
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #10
(۱۳۹۱/۰۱/۱۶، ۰۲:۱۳ ب.ظ)silverman909 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام چند وقت پیش از یکی از استادای دانشگاه شهید چمران اهواز همین سوال را کردم نظریه ایشان در اینمورد این بود که بستگی به محیط تخمدان ماده و همچنین تعداد اسپرمهای وارد شده دارد یعنی اگر اسپرم در تخمدان خوب تغذیه شود امکان دارد از حد استاندارد بیشتر ماندگارتر شود ضمنا بعضی هم معتقدن که اسپرم قبل از هضم شدن توسط تخمدان حالت نیمه فعال بخود میگیرد و درصورت ایجاد شرایط مناسب تخم را بارور میکند

سوال اینجاست که این حد استاندارد چند وقته؟
۱۳۹۱/۰۱/۱۶، ۰۲:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sasy111

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان