زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۰۳:۱۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

باروری تخم ها

ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #1
باروری تخم ها
باسلام به نظر دوستان وقتی سهره ۴پنج بار با ماده قناری جفتگیری کنه همه تخمهای ماده بارور میشوند یا فقط اولین تخم نطفه میگیرد و برای باروری تخمهای بعدی لازمه که نر بعد از هر تخم حداقل یکبار جفتگیری کند تا تخم بعدی را بارور کند این سوالیه که همیشه برام پیش آمده اگر کسی تا حالا بعد از جفتکیری ماده قناری رو از سهره جدا کرده باشه و ماده بدون حضور نر تخم گذاشته باشه راهنمایی کنه که آیا تخمها نطفه داشتن یا نه؟یه سهره بازی به قول خودش همچین کاری میکرد و نتیجه میگرفت من زیاد نمیشناختمش و زیاد به حرفاش اعتماد ندارم؛شایان ذکر است که هدف از جدا کردن سهره نر جلوگیری شکاندن تخم ها توسط سهره نر است
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۱/۰۱/۰۱، ۱۲:۲۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #11
RE: باروری تخم ها
در مورد جانداران مختلف فرق میکند ایشان دقیقا اطلاع نداشتند
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۱/۰۱/۱۶، ۰۴:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi ، sasy111
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #12
سلام
همونجوري كه گفتم من از تخم سوم نر جدا كردم و تمام تخم ها جوجه شدن اگه شد امسال نشد سال ديگه حتما امتحان مي كنم فقط يك ريسك مي خواد كه واسم مهم نيست و انجام مي دم
يه جورايي مي شه مثل همون نسبت خويشاوندي كه دوستان شك داشتن و من امتحان كردم و با عكس ثابت كردم
راهش هم اينه از تخم دوم نر رو جدا مي كنم تمام تخم ها رو علامت گذاري مي كنم ببينم تخم چهارم و پنجم نطفه مي گيره يا نه .

موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۲۱، ۰۹:۲۰ ق.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۱/۰۱/۲۱، ۰۹:۱۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi ، fazlog ، sasy111 ، سیدمحمد شریفی ، hamed.k ، ayhn
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #13
(۱۳۹۱/۰۱/۲۱، ۰۹:۱۵ ق.ظ)King_Hearts نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
همونجوري كه گفتم من از تخم سوم نر جدا كردم و تمام تخم ها جوجه شدن اگه شد امسال نشد سال ديگه حتما امتحان مي كنم فقط يك ريسك مي خواد كه واسم مهم نيست و انجام مي دم
يه جورايي مي شه مثل همون نسبت خويشاوندي كه دوستان شك داشتن و من امتحان كردم و با عكس ثابت كردم
راهش هم اينه از تخم دوم نر رو جدا مي كنم تمام تخم ها رو علامت گذاري مي كنم ببينم تخم چهارم و پنجم نطفه مي گيره يا نه .

موفق باشيد

با سلام
به نظر من اگه خواستی این کارو بکنی هم زمان از دو ماده مطمعن استتفاده کن و نر رو با جفتشون جفت بزن که خودمم تو فکرشم و تا پایان تخم گذاری هم پیش ماده دوم باشه اگه بشه انشاء الله امسال اینکار رو میکنم و میخوام نر رو با داروی کانتو قبل از جفت اندازی امتحان کنم که مشکلی نداشته باشه با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۲۱، ۱۰:۰۸ ق.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۱/۰۱/۲۱، ۰۹:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fazlog ، sasy111 ، سیدمحمد شریفی
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
ارسال: #14
با سلام
تاخیر طولانی در تخم گذاری و عدم جفتگیری مناسب در زمان تخم گذاری باعث شد یکی از ماده قناریهام که سری اول از سه تخم هر سه جوجه شده بودند در سری دوم که ماده تاتی داد و نر هم 5 یا 6 روز اول مرتب جفتگیری میکرد اما از تخم خبری نشد و فکر میکنم روز 10 هم ماده شروع به تخمگذاری کرد که از 5 تخم فقط یکی جوجه شد و بقیه بدون نطفه بودند و روز های اخر و زمان تخم گذاری دیگه جفتگیری شونو من ندیدم نظر دوستان در این مورد با تشکر
۱۳۹۱/۰۳/۰۵، ۰۲:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
ارسال: #15
(۱۳۹۱/۰۳/۰۵، ۰۲:۲۹ ب.ظ)hasti نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جناب nazmi
دوست عزیز عوامل مختلفی میتواند دخیل باشد یکی ازآنان همین دیر تخم گذاشتن ماده و فاصله مدت زمان جفت گیری می باشد
با سلام
نظر شما در این مورد چی میتونه باشه نظر خودم که فاصله در تخم گذاری با زمان نامناسبه جفتگیریه که باعث این مشکل شده و چیکار میشه کرد که سری بعد این مشکل به وجود نیاد ماده سال اول جفتگیریشه و یکی از دلایل عدم باروریه که بحث شده بود
و تو تغذیه هم مشکلی نداره با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۳/۰۵، ۰۳:۰۲ ب.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۱/۰۳/۰۵، ۰۲:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 21
15 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #16
راهنمایی
سلام به همه ی دوستان :من دو روز پیش یک جفت قناری که چهار تخم هم داشتند خریدم متاسفانه بدلیل جابجایی آنها ماده روی تخمها نخوابید امروز یکی از تخمها را شکستم اصلا جنینی در آن نبود با اینکه 9روز ماده روی تخمها خوابیده بود،سه تای دیگر رو هم با چراغ قوه نگاه کردم ظا هراآنها هم بدون جنین هستند . می خواستم بدانم آیا نر و ماده را از هم جدا کنم یا اینکه دوباره تخم میگذارند وآیا باز هم تخمها بدون نطفه خواهند بود .سپاسگزارم اگر راهنمایی کنید. در ضمن این اولین تجربه ی من در نگهداری قناری است.
۱۳۹۱/۰۳/۰۶، ۱۰:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #17
سلام من همیشه از تخم دوم سهره رو جدا میکنم.باروری تخمها به تعداد دفعات جفتگیری بستگی نداره بلکه به نحوه بالا آوردن و آماده کردن سهره و قناری بستگی داره اگه خوب بالا آورده باشی حتی یه بار پشتگیری هم برای نطفه گرفتن همه تخمها کافیه
۱۳۹۱/۰۵/۲۳، ۰۱:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 48
سپاس‌ها: 655
1270 سپاس گرفته‌شده در 355 ارسال
ارسال: #18
سلام
با توجه به فصل و ماهی که در اون هستیم ، پیشنهاد میکنم قناری ها رو کلا از هم جدا کنید تا فصل تولکشون رو شروع کنند
موفق باشید
۱۳۹۱/۰۵/۲۴، ۱۲:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، nazmi ، محمد جلالی
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 1
26 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #19
سلام . من همیشه وقتی ماده قناری اولین تخمشو گذاشت نر رو جدا می کنم و همه تخم ها جوجه می شن .
۱۳۹۱/۰۷/۲۰، ۱۰:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #20