زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۱۱:۰۴ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

باروری تخم ها

ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #1
باروری تخم ها
باسلام به نظر دوستان وقتی سهره ۴پنج بار با ماده قناری جفتگیری کنه همه تخمهای ماده بارور میشوند یا فقط اولین تخم نطفه میگیرد و برای باروری تخمهای بعدی لازمه که نر بعد از هر تخم حداقل یکبار جفتگیری کند تا تخم بعدی را بارور کند این سوالیه که همیشه برام پیش آمده اگر کسی تا حالا بعد از جفتکیری ماده قناری رو از سهره جدا کرده باشه و ماده بدون حضور نر تخم گذاشته باشه راهنمایی کنه که آیا تخمها نطفه داشتن یا نه؟یه سهره بازی به قول خودش همچین کاری میکرد و نتیجه میگرفت من زیاد نمیشناختمش و زیاد به حرفاش اعتماد ندارم؛شایان ذکر است که هدف از جدا کردن سهره نر جلوگیری شکاندن تخم ها توسط سهره نر است
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۱/۰۱/۰۱، ۱۲:۲۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

phd
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 12
37 سپاس گرفته‌شده در 12 ارسال
ارسال: #21
RE: باروری تخم ها
دوستان من اولین باره میخوام جوجه سهره قناری بگیرم در حال حاظر یک ماده تن نخورده دارم و یک نر اماده که تو همین فصلجفت ماده  تخم گذاشته ولی تخم ها رو میخوره  حالا سوالم از دوستان اینه که باید چیکار کنم هرجایی یک چیز نوشته شده و من گیر کردم لطفا کمک کنید در این امر هم موفق شم ممنون
۱۳۹۳/۰۸/۱۸، ۱۲:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #22
سلام
دوست عزيز از هر 10تا سهره حداقل 5تاشون تخم را مي خورن.بايد ماده هر روز كه تخم گذاشت شما برش داريد بعد كه تخمها كامل شده سهره را جدا مي كنيد بعد تخم ها را ميذاريد زير ماده.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۸/۱۸، ۰۱:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم ارشد

لیسانس
ارسال: #23
با سلام بنده در مورد این قضیه تحقیق کردم و دوستان نیز مقاله ای ارایه کردند سرچ کنی پیداش میکنی،درکل جواب شما اینه که بعد از چند بار جفت گیری ماده نطفه را حداقل تا دو هفته داخل شکم خود ذخیره میکند ونیازی به ماندن نر بعد از تخمگذاری نیست چون تخم ها را میخورد،شما همینکه دیدی نر چندبار جفت گیری کرد یکروز قبل از اینکه ماده تخم بذاره جداش کن،بعد از بیرون آمدن جوجه ها میتونی برشگردونی که به ماده کمک کنه،البته بعضی نرها تخم رو نمیخورن و حتی روی تخم میخوابن،این سهره ای که عکس پروفایلمه اینطور بود،شانسی ممکنه همچین سهره ای به پستتون بخوره
موفق باشید
۱۳۹۳/۰۸/۱۸، ۰۱:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: SAEBJJ ، محمدمهدی ، meisam_th1980 ، jorahim
*
کاربر انجمن

phd
ارسال: #24
(۱۳۹۳/۰۸/۱۸، ۰۱:۰۶ ب.ظ)محمدمهدی بخشی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوست عزيز از هر 10تا سهره حداقل 5تاشون تخم را مي خورن.بايد ماده هر روز كه تخم گذاشت شما برش داريد بعد كه تخمها كامل شده سهره را جدا مي كنيد بعد تخم ها را ميذاريد زير ماده.

سلام اقای بخشی یک دنیا ممنون که همچین استادی جوابم دو دادند نوشته بودند اول برای اشنایی بیشتر و جلوگیری دعوا انها به صورت یک هفته عصرها سهره را وارد قفس ماده کنم بعد صبح جداشون کنم چه کنم لطف کنید بگید   من فقط اصول جفت دادن قناری رو بلدم اگر میشه بگید که چگونه اینهارو جفت بدم اخه هر کس نظری داره ولی نظر شما استاد مقدم است اکاش میشد یک تاپیک کامل در این مورد باز کنید واولش هم تجربیات و اطلاعات خودتون رو در مورد جفت دادن سهره با قناری .اخلاق انها وهمه موارد تولید مثل این دو را در مقدمه بگید باز هم یک دنیا ممنون که جواب رو شما دادید
۱۳۹۳/۰۸/۱۸، ۰۱:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، سعید مسروق
*
کاربر انجمن

phd
ارسال: #25
(۱۳۹۳/۰۸/۱۸، ۰۱:۰۸ ب.ظ)سیدمحمد شریفی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام بنده در مورد این قضیه تحقیق کردم و دوستان نیز مقاله ای ارایه کردند سرچ کنی پیداش میکنی،درکل جواب شما اینه که بعد از چند بار جفت گیری ماده نطفه را حداقل تا دو هفته داخل شکم خود ذخیره میکند ونیازی به ماندن نر بعد از تخمگذاری نیست چون تخم ها را میخورد،شما همینکه دیدی نر چندبار جفت گیری کرد یکروز قبل از اینکه ماده تخم بذاره جداش کن،بعد از بیرون آمدن جوجه ها میتونی برشگردونی که به ماده کمک کنه،البته بعضی نرها تخم رو نمیخورن و حتی روی تخم میخوابن،این سهره ای که عکس پروفایلمه اینطور بود،شانسی ممکنه همچین سهره ای به پستتون بخوره
موفق باشید

اگر میشود لینک مقاله را بگذارید گشتم پیدا نکردم
۱۳۹۳/۰۸/۱۸، ۰۱:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #26
سلام
اساتيد قبلا در اين مورد صحبت كردن.به قسمت سهره قناري وبخش توليد مثل مراجعه كنيد.مفصل بحث شده.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۸/۱۸، ۰۲:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، meisam_th1980 ، SAEBJJ ، jorahim
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #27
سلام:
همانطور که دوستان اشاره کردند ابتدا برای ماده لونه بذارید به محض اینکه دیدید که شروع به گردکردن لونه کرد سهره رو پیشش بندازید چون اگر ماده آماده نباشه ممکنه دعوا کنن یا سهره بترسه ودیگه جفت نشه.صبحها سرکشی کنید و تخمهارو برداریدومصنوعی جاش بذارید.از روز سوم میتونی سهره رو جدا کنی وقفسشو نزدیک ماده بذاری.بعد از پایان تخمگذاری تخم های اصلی رو زیرقناری بذارید.دیگه نیازی به سهره نیست قناری خودش به تنهایی جوجه هاروبزرگ میکنه.چون بعضی از سهره ها جوجه رو میکشند.در لون دوم که هنوز جوجه ها به مادر نیاز دارند و ماده هم میخواد تخم بذاره از غروب جوجه هارو جدا کن وسهره پیش ماده باشه تا فردا 8صبح.از 8صبح جوجه هارو میندازی پیش قناری وسهره رو جدا میکنی تا تخم دوم یا سوم بعد دیگه به سهره نیازی نداری.از روز20یا21جوجه هارو جداکرده با غذای نرم تغذیه کنید که صدای بیای مادر رو نشنون.با این روش میتونی سهره رو همزمان با چند تا ماده جفت کنی فقط باید سهره مست باشه ومرتب تقویتش کنید.10روز بین هر جفتگیری فاصله بندازید و توی این مدت به سهره برسید.موفق باشید.
۱۳۹۳/۰۸/۱۸، ۰۶:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم ارشد

لیسانس
ارسال: #28
با سلام ماده هاییم که در عین مستی تاتی نمیدن،میشه با پخش کردن صدای قناری مست زیر قفس ماده رو گول زد تا بشینه،سهره هم سریع از فرصت استفاده میکنه و جفتگیری میکنه،من از این روش چندین بار استفاده کردم خوب جواب میده
۱۳۹۳/۰۸/۱۹، ۰۹:۵۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، محمدمهدی ، jorahim
*
کاربر انجمن

diplom
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 96
25 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #29
با سلام و احترام به نظر همه دوستان فکر میکنم که این بحثها خیلی ما را از اصل مطلب به دور میکند هدف ما از جفت اندازی گرفتن جوجه است و راههای بسیاری برای صدمه ندیدن تخمها وجود دارد مثلا وقتی که پرنده ماده تخم گذاری میکند تخم اصلی را با تخم مصنوعی یا تخم هرز تعویض میکنیم و پس از اتمام تخم گذاری همه را یک جا زیر پرنده ماده قرار میدهیم حالا با توجه به این مطلب ایا بحث در مورد اینکه پرنده نر را پس از تخم چندم جدا کنیم بحث بیهوده ای نیست و تنها وقت تلف کردن است؟
در بحث جفت اندازی پرنده گان بزرگترین عامل عدم موفقیت عجله کردن صاحب پرنده جهت به نتیجه رسیدن است در صورتی که همه میدانیم اگر اصول جفت اندازی از قبیل تغذیه و اماده سازی پرنده بدرستی انجام پذیرد نتیجه مطلوب حاصل خواهد شد پس بیاییم وقت و انرژی خود را صرف تغذیه و اماده سازی مطلوب پرنده نموده تا مجبور نشویم که این همه وقت و هزینه را صرف کاری که درصد موفقیت خیلی پایینی دارد بکنیم در خاتمه با احترام به نظر همه دوستان و اساتید موفقیت همه را خواستارم...
۱۳۹۴/۰۲/۱۸، ۱۰:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #30
سلام
كساني كه با جفت زدن سهره سر وكار دارند مي دونن كه بعضي سهره ها دشمن تخم وجوجه هستن وجفت اندازي سهره قلق خاص خودش را داره ومثل قناري نيست ودانستن اين اطلاعات واجبه. قسمت تغذيه سهره هم جداست ومفصل بحث شده وتضادي وجود نداره. اين بحث ها ما را به هدف اصلي ميرساند.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۲/۱۹، ۰۸:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: jorahim ، jorahim

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان