زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۱۲:۲۴ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

بالا آوردن جوجه سهره قناری

ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #1
بالا آوردن جوجه سهره قناری
با سلام به دوستان عزیز.با کسب اجازه از دوست عزیزم جناب دهن باز با توجه به اینکه مدتی از فصل جفت گذشته و تعدادی از دوستان موفق به گرفتن جوجه سهره قناری شدن خواستم در این تابپک با نظر و تجربه دوستان در مورد بالا آوردن حرفه ای و اصولی جوجه سهره قناری بحث کنیم .نکات و سوالهای مهم در این رابطه بسیارند و ما در مورد مهمترین و پرکاربردترین هاشون صحبت میکنیم.نکته اول تغذیه جوجها هست که به نظر میاد بهترین دونه مخلوطی از شاهدونه و کتان به نسبت پنج به یک هست بهتره تا سن مستی یعنی حدود شش هفت ماهگی تغذیه رنگی در دستور کار قرار بگیره و بهترین گزینه هویج رنده شده  هست که مقداری فلفل دلمه خشک شده وپودر شده هم قاطیش باشه و هفته ای دوبار به جوجه داده بشه مخصوصا در زمان پرریزی.مهمترین نکته پرورش جوجه سهره قناری آموزش آواز اون هست هرچه شروع آمورش سریع تر باشه نتیجه بهتری میده و از زمانی که جوجها تخم مرغ خور شدن بهتره که از مادر جدا شده و در مکانی که پرنده دیگری کنارشون نباشه زیر نظر استاد یا آواز ضبط شده مورد نظر قرار داد.پیشنهادی که میشه اینه که مثل سهره با سهره قناری رفتار بشه یعنی اون رو بیرون برد در هوای آزاد قرار داد و خلاصه مثل قناری لوس و عزیز نازی بارش نیاورد.در آخر از دوستان و اساتید خواهش دارم که سوالات و نظراتشون رو در مورد بالا آوردن جوجه سهره قناری در این تایپک بیان کنن.1.تغذیه.2.آموزش آواز زمان و مدت.3.نکات کلی نگهداری.با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۲۳، ۱۱:۵۱ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۲/۰۳/۱۶، ۱۰:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 353
554 سپاس گرفته‌شده در 151 ارسال
ارسال: #2
RE: بالا آوردن جوجه سهره قناری
سلام به کاکوی خودم

جوجه سهره قناری رو تو این فصل با دونه گرم لک بدم؟

نسبت پنج به یک یعنی 5 تا شادونه یه کتون؟

فلفل دلمه حتما باید قرمز باشه؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۳/۱۶، ۰۹:۰۱ ب.ظ، توسط moh3nshirazboy.)
۱۳۹۲/۰۳/۱۶، ۰۹:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: 13005 ، amin13733
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #3
سلام.آره فلفل دلمه قرمز بهتره از رنگدونهای تجاری هم میشه استفاده کرذ.نسبت پنج به یک فقط یه نسبت هست میشه نصف کتون نصف شاهدونه هم داد ولی تجربه ثابت کرده که شاهدونه بیشتر بهتره حتی سهره قناری کامل شاهدونه خور بهتر و بیشتر از نصف کتون نصف شاهدونه خور مست میشه.برا جوجه سهره قناری احتیاجی به کارهایی که برای لک خوردن جوجه سهره انجام میدیم نیست با توجه به فصلی که توش هستیم خودش لک میخوره و بهتره رو آواز و رام شدنش تمرکز کرد چون بعضی از جوجها رگ وحشی تو وجودشونه و اوایل مثل جوجه سهره وحشی بازی در میارن.چقد خوب میشد دوستان تو بحث شرکت کنن و تجربیات و کارهایی که خودشون میکنن رو بگن هدف از ایجاد این بحث اشتراک گذاشتن تجارب هست.تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۳/۱۷، ۰۹:۰۲ ق.ظ، توسط علیرضا پوریان.)
۱۳۹۲/۰۳/۱۶، ۰۹:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #4
با سلام
برای اینکه جوجه سهره قناری خوب وسریع دهن بگیره باید جوجه هارو با استاد دهن آشنا کنید (البته اگر توسط ظبط آموزش نبینند)تا از روی چهره همدیگرو بشناسند دلیل برای اینکه زمانی که جوجه دهنش تکمیل شد اگر بین 100نوع آواز متفاوت دیگر قرار بگیرد بجز دهن استاد به دهن های دیگه توجه نمی کنه.نحوه آموزش جوجه ها از زمان دونه خور شدن باید در معرض دید استاد قرار بگیرن وهمدیگرو ببینند تا زمانی که پریزی اول شروع میشه بعد یه دستمال نازک مثل روسری زنانه روی قفس جوجه ها بکشید دلیل برای اینکه جوجه ها کمتر بازی گوشی کنند وبه آواز توجه بیشتری داشته باشن چون این زمان حساس ترین زمان آموزش هست  چون جوجه ها درحال ریز خونی هست ودارن ریتم دهنو تنظیم میکنند این کار تا زمانی که کامل گل بندازن ادامه دهید تواین فاصله پرنده ها رو بیرون ببرید آبتنی هم بدهید.این روش برای جوجه سهره هم کاربرد اساسی داره.موفق باشید
۱۳۹۲/۰۳/۲۰، ۰۹:۳۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #5
با سلام خدمت شما در مورد جوجه سهره قناری چند چیز الزامی هست 1 آبتنی در هفته دو بار 2 دادن کاهو  در هفته دو بار  باید تا وقتی که لک کردن حتما این موارد رعایت بشه تا پرندهی شاداب وصاف داشته باشید ما تو تهران بجز مخلوط شاهدانه وکتان هفتخم خنک هم استفاده میکنیم  چون لازمه ی پرنده هست برای نیازهای روز مره وقتی شروع به لک خوردن کرد قطع میشه تا لک بدی  واز زمانی که هفت تخم قطع شد کتان کم میشه بجاش شاهدانه میدیم  در کل نگهداری سهره قناری مثل قناری ساده وراحت هست مشکل ترین جاش آموزش آواز هست که خیلی مهم هست  اگر اوستا باشه که هیچ ولی اگر با نوار بخواهید پرورش بدید حتما باید از دهنها سر در بیارید ونتها رو بشناسید نوار باید چیدمان بشه تا وقتی که مست شد پرندتون گیر نده به یه سری دهن تو دهن هم بره وکامل بخونه وبدونه ایراد در مورد جوجه های نواری باید عرض کنم که باید اون هم مثل جوجه سهره دو ساله بشه تا بشه روی دهنش حساب کرد سال اول زیاد  دل نشین نمیشه
۱۳۹۲/۰۳/۲۰، ۱۲:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 277
117 سپاس گرفته‌شده در 52 ارسال
ارسال: #6
درود
من که دقیقا مثل جوجه سهره باش رفتار میکنم توی قفس سهره میندازم و فقط و فقط شاهدونه بش میدم جواب داده...
حالا آیا از دوستان کسی سهره قناری رو با کتون بالا اورده اگه اورده یا جایی دیده, خوندن و مستیش چطور بوده؟
۱۳۹۲/۰۴/۰۶، ۱۰:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #7
با سلام از نظر خوندن باید بگم به دون کمی تاثیر داره و بیشتر  به ذات ربط داره که پر خونه یا کم خون  البته ب هر سهره قناری نمیشه شاهدانه داد من خودم فرق خوندن سهره قناری کتان خور رو با شاهدانه خور البته به نظر من کم کتان خورها تیز خون تر میشن و شاهدانه خور ها نرم بخون تو زمستان شاهدانه خورها یه برتری دارن اون هم اینه که طاقت سرماشون بیشتره یه مورد خیلی ریز رو هم با ید در نظر گرفت  دلیل اینکه نمیشه به هر سهره قناری شاهدانه داد اینه که بعضیهاشون  خیلی پر زور هستند وبا شاهدانه دیوانه میشن وبه خودشون لطمه میزنن پس باید اول تبع جوجه رو پیدا کرد از گذشتش خبر داشت که چه دونی سازگار تر براش . استفاده کرد من خودم شده گاهی فقط کتان دادم وبا دادن 10 تاشاهدانه زبان به دهن نمیگرفت و زجر میکشید .
۱۳۹۲/۰۴/۱۱، ۱۰:۱۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 455
578 سپاس گرفته‌شده در 144 ارسال
ارسال: #8
سلام بر همه
من هم معمولآ به سهره قناریهام کتون میدم چون سهره قناری ذاتآ هیجان داره وپرخونه ولی هفته ای دوبار یه کم شاهدونه بهشون میدم و در زمستون با دون سیاه مخلوط میکنم بیشتر بهشون میدم .

دوستان یک نکته رو باید در مورد آموزش سهره قناری بگم واون اینکه سهره قناریتونو در یک قفس متوسط گذاشته و زمانهای خاصی از روز اون رو تو یک پارچه یا چیزی که نور به اون نتابه بگذارید و سعی کنید از یک mp3 player یا چیزی شبیه به اون در بالای سرش بگذارید و روزی 3 الی 4 ساعت صدای مورد نظر را برایش پخش کنید .اون کاور باعث میشه پرنده شما تمرکز داشته باشه و بهتر یاد بگیره.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۴/۱۸، ۰۱:۲۶ ب.ظ، توسط mahmoud.asghari.)
۱۳۹۲/۰۴/۱۸، ۰۱:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mehran222 ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 353
554 سپاس گرفته‌شده در 151 ارسال
ارسال: #9
سلام یه سوال

وقتی چند تا جوجه سهره قناری نر را در مکانی گرم نزدیک هم برای لک دادن قرار داده ایم ایا صدای ریز خونی همدیگر دهنشون رو خراب نمی کنه ؟
۱۳۹۲/۰۴/۱۸، ۰۴:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #10
سلام.اگه دهنی که برای آموزش استفاده میشه یکسان باشه خیر مشکلی به وجود نمیاید.در کل جوجه ها تا زمان سفت شدن دهن پیش هم بودنشون اشکالی نداره
۱۳۹۲/۰۴/۱۸، ۰۹:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: khalili ، محمدمهدی ، mehran222 ، payman3 ، phoenix

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان