زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۹:۰۶ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

بالا آوردن جوجه سهره قناری

ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #1
بالا آوردن جوجه سهره قناری
با سلام به دوستان عزیز.با کسب اجازه از دوست عزیزم جناب دهن باز با توجه به اینکه مدتی از فصل جفت گذشته و تعدادی از دوستان موفق به گرفتن جوجه سهره قناری شدن خواستم در این تابپک با نظر و تجربه دوستان در مورد بالا آوردن حرفه ای و اصولی جوجه سهره قناری بحث کنیم .نکات و سوالهای مهم در این رابطه بسیارند و ما در مورد مهمترین و پرکاربردترین هاشون صحبت میکنیم.نکته اول تغذیه جوجها هست که به نظر میاد بهترین دونه مخلوطی از شاهدونه و کتان به نسبت پنج به یک هست بهتره تا سن مستی یعنی حدود شش هفت ماهگی تغذیه رنگی در دستور کار قرار بگیره و بهترین گزینه هویج رنده شده  هست که مقداری فلفل دلمه خشک شده وپودر شده هم قاطیش باشه و هفته ای دوبار به جوجه داده بشه مخصوصا در زمان پرریزی.مهمترین نکته پرورش جوجه سهره قناری آموزش آواز اون هست هرچه شروع آمورش سریع تر باشه نتیجه بهتری میده و از زمانی که جوجها تخم مرغ خور شدن بهتره که از مادر جدا شده و در مکانی که پرنده دیگری کنارشون نباشه زیر نظر استاد یا آواز ضبط شده مورد نظر قرار داد.پیشنهادی که میشه اینه که مثل سهره با سهره قناری رفتار بشه یعنی اون رو بیرون برد در هوای آزاد قرار داد و خلاصه مثل قناری لوس و عزیز نازی بارش نیاورد.در آخر از دوستان و اساتید خواهش دارم که سوالات و نظراتشون رو در مورد بالا آوردن جوجه سهره قناری در این تایپک بیان کنن.1.تغذیه.2.آموزش آواز زمان و مدت.3.نکات کلی نگهداری.با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۲۳، ۱۱:۵۱ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۲/۰۳/۱۶، ۱۰:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #11
RE: بالا آوردن جوجه سهره قناری
با سلام بستگی داره چند مطلب 1 همه تو یک سن باشن و تو یک روز زیر دهن قرار گرفته باشن بعد تو اتاق نهایت باید دو تا جوجه بیشتر نباشه وتقریبا هم زور باشن یکی پر خون یکی کم خون اگر پرخونه دهن ایراد دار داشته باشه روی اون یکی هم تا ثیر میزاره شما باید اینقدر گوشتون حساس باشه تا وقتی که جوجه ها دارن ریزه خونی میکنن متوجه بشید که چی داره میخونه وایراد دار ها رو جدا کنید زیاد نباید نزدیک هم باشون یا زیر هم یا با 3 متر به بالا رویروی هم باشن دیگه برج دو ی ها الان باید مزوار بخونن فقط کاهو وآبتنی فاموش نشه در روز حدود 15 دقیقه بیرون رو ببینن ویه هوایی بخورن بعد دوباره روی میخشون .
۱۳۹۲/۰۴/۱۹، ۰۹:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mehran222 ، mahmoud.asghari ، abbass11 ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 46
3 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #12
سلام دوستان من یه جوجه سهره قناری دارم نزدیک به ۶ ماهشه چون سهره بخون نداشتم با سی دی اموزشش دادم اما حالا که دهنش داره کامل میشه احساس میکنم بیش از حد معمول تند میخونه و نتها رو تفکیک نمیکنه به نظر شما من اشتباه احساس میکنم و زیادی حساس شدم یا نه و اگه درست فکر میکنم ایا این مشکل با بزرگتر شدنش حل میشه؟
۱۳۹۲/۰۴/۲۴، ۰۶:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 353
554 سپاس گرفته‌شده در 151 ارسال
ارسال: #13
اقا من یه سهره قناری جوجه دارم که چهار ماهش هست و یکی هم دارم که یک ماهش هست سه تا هم دارم که فکر کنم دو هفته شون هست

الان اون یک ماهه و چهار ماهه رو بردم یه جا که پیش دوتا سهره ماده و یک سهره چهار گل نقطه و یک دو رگ زاغ هست

اون چهر ماهه رفته تو پر ریزی و یک ماهه رو تازه از مادرش جدا کردم و بردمش اونجا حالا یه مدت دیگه هم این سه تا رو می فرستم اونجا تا لک بخورن

به نظر شما سهره قناری ها با سن های متفاوت و سهره دهن کرمونی و سر سیاه که پیش هم هستن دهن جوجه ها همگی خراب میشه؟

عکس های سهره قناری یک ماهه

و عکس سه تا جوجه 14 روزه
۱۳۹۲/۰۴/۲۴، ۱۰:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدطاها اصفیاء ، 13005
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #14
ا سلام خدمت آقا محسن من که متوجه نشدم شما هدفتون از این سوال چی بود چون بیشتر حالت تبلیغ داشت تا سوال به هر حال شما در مورد دهن اون سز سیاه و کرمونیه کمی توضیح بدید که تو چه ردیفی میخونن و شما میخواهید جوجه ها چی یاد بگیرن اگر دهن همونا رو که بزار براشون اگر نه هدفتون چیزه دیگه هست که اشتباهه. سن زیاد مهم نیست اگه اوستا گردن کلفت باشه وراه نده به زیر دهنی یاش اگه دستو پا شکسته میخونه حتما خراب میشن .
۱۳۹۲/۰۴/۲۹، ۰۹:۵۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، mehran222
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #15
من چه تبلیغی میتونم اینجا بکنم ؟
از نظر شما یه نفر بیاد بگه چه پرنده های داره یعنی شرایط رو توصیف کنه تا بعد بتونه راحت تر و قابل فهم تر سوالش رو بپرسه این تبلیغ هست ؟

از نظر ما درست سوال کردن هست

ببینید سوال من اینه که میگن سهره قناری صدای گنجشک هم بشنوه تو دهنش تاثیر داره - دوم اینکه میگن واسه دهن سهره قناری از دهن کرمونی استفاده نکنید چون دهنش شبیه قناری میشه

حالا من سهره قناری با سن های مختلفی دارم خواستم بدونم حالا که اینها پیش هم خواهند بود برای لک خوردن و آموزش دیدن

چون دو نوع دهن { دهن کرمونی و دهن سر سیاه} میشنوند و همچنید صدای ریز خونی های همدیگر رو میشنوند دهنشون مشکل دار نمیشه؟

همچنین اگر منظور شما از تبلیغ عکس های که گذاشتم هست به درخواست بعضی دوستان عکس ها رو گذاشتم چون نخواستم تاپیک جدید برای عکس ها درست کنم
۱۳۹۲/۰۴/۲۹، ۰۶:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: jamil ، محمدمهدی
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #16
با سلام
دوست عزیز دهن سهره سرسیاه با دهن سهره کرمونی زمین تا آسمون متفاوت هست پس شما باید اول تکلیف خودتو روشن کنی ببین دوست داری سهره قناری تون دهن کرمونی باشه یا دهن سرسیاه دوم اینکه اگرشما هردوتا رو بزاری بالی سر جوجه ها از هر دوتاشون دهن یاد میگیرن وجوجه شما دودهن میشه واز لحاظ ارزشی مناسب نیست.تو شیراز معمولا سهره قناری دهن کرمونی می پسندند اونم نه هر دهنی.دهن با ردیفهای خاصی مثل چیو چیو جاوید جاوید ول ول چیو شاپ شاپ چیو وره چیو و......در مورد اینکه شما گفتین دهن سهره کرمونی شبیه به قناری هست کاملا اشتباه شاید برای مبتدیان سهره بازی اینجوری باشه ولی هر سهره بازی که چند تا از ردیفهای آوازی سهره را بلد باشه متوجه این امر میشه.موفق باشید
۱۳۹۲/۰۴/۳۰، ۰۷:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، jooje ، محمد جلالی
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 46
3 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #17
سلام
متاسفانه انگار سوال من بی ارزش بوده و قابل نبوده که دوستان کم لطفی کردن پاسخی ندادن
۱۳۹۲/۰۴/۳۰، ۱۰:۰۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #18
(۱۳۹۲/۰۴/۲۴، ۰۶:۴۰ ب.ظ)majid gholami نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان من یه جوجه سهره قناری دارم نزدیک به ۶ ماهشه چون سهره بخون نداشتم با سی دی اموزشش دادم اما حالا که دهنش داره کامل میشه احساس میکنم بیش از حد معمول تند میخونه و نتها رو تفکیک نمیکنه به نظر شما من اشتباه احساس میکنم و زیادی حساس شدم یا نه و اگه درست فکر میکنم ایا این مشکل با بزرگتر شدنش حل میشه؟
با سلام
دوست عزیز جوجه هایی که با نوار دهن دار میشن کلا از کیفیت خوبی برخوردار نمیشن مگر اینکه اون نوار هم کفیت صدایی خوبی داشته باشه وهم نتها بصورت خوبی چیدمان پیدا کرده باشه پرنده شما هنوز جون وبرا تکمیل کردن دهنش زیاد جاداره بهش فرصت بده وتو این مدت سعی کن اونو بگردونی ودر کنار سهره دوستان قرار بدی تا راه بیافته.موفق باشید
۱۳۹۲/۰۴/۳۰، ۱۰:۱۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، jooje ، derik_best
*
کاربر انجمن

کارشناسی
سپاس‌ها: 277
117 سپاس گرفته‌شده در 52 ارسال
ارسال: #19
دوست عزیز اونی که بهت گفته سهره کرمونی دهنش مثل قناریه یه دلال سهره هست که فقط یه حیوون میخاد براش دادو فریاد کنه تا مشتری پسند بشه اما من تا حالا توی عمرم آوازی به زیبای دهن کرمونی نشنیدم , سهره کرمونی دهن هایی میزنه که عجیب ربع پرده صداشو بالا پایین میکنه و این شبیه موسیقی ایرانی هست(البته کرمونی خوب) حالا اگر سهره قناری شما دهن کرمونی باشه برای افراد عشقباز همونطور که جناب آقای خلیلی بزرگوار فرمودند کلی میرزه, البته دهنهای سهره سرسیاه خیلی خوبه بشرطی که مرتب اجراش کنه دیگه بستگی به دل خودتون داره...
دهن هر کدوم رو میخاید آموزش بدید سهره رو بالا قفسشون بذار خیلی جواب میده اون یکی رو چندین متر دورتر کن یا توی یه اتاق دیگه بزار چاره ای نیست....
۱۳۹۲/۰۴/۳۰، ۱۲:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #20
عجب !!!! من کجا گفتم دهن سهره کرمونی شبیه قناری هست ؟ من دارم میگم شنیده ام که وقتی سهزه قناری رو تو دهن سهره کرمونی میذاری دهن سهره قناری شبیه به قناری میشه بازم نه دهن قناری

عجب !!!! من کجا گفتم دهن سهره کرمونی شبیه قناری هست ؟ من دارم میگم شنیده ام که وقتی سهزه قناری رو تو دهن سهره کرمونی میذاری دهن سهره قناری شبیه به قناری میشه بازم نه دهن قناری

(۱۳۹۲/۰۴/۳۰، ۰۷:۵۵ ق.ظ)khalili نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
دوست عزیز دهن سهره سرسیاه با دهن سهره کرمونی زمین تا آسمون متفاوت هست پس شما باید اول تکلیف خودتو روشن کنی ببین دوست داری سهره قناری تون دهن کرمونی باشه یا دهن سرسیاه دوم اینکه اگرشما هردوتا رو بزاری بالی سر جوجه ها از هر دوتاشون دهن یاد میگیرن وجوجه شما دودهن میشه واز لحاظ ارزشی مناسب نیست.تو شیراز معمولا سهره قناری دهن کرمونی می پسندند اونم نه هر دهنی.دهن با ردیفهای خاصی مثل چیو چیو جاوید جاوید ول ول چیو شاپ شاپ چیو وره چیو و......در مورد اینکه شما گفتین دهن سهره کرمونی شبیه به قناری هست کاملا اشتباه شاید برای مبتدیان سهره بازی اینجوری باشه ولی هر سهره بازی که چند تا از ردیفهای آوازی سهره را بلد باشه متوجه این امر میشه.موفق باشید
من تکلیف خودم رو می دونم - چون تابستون هست و من سهره هام و برای لک دادن یه جای خاص می ذارم مجبورم همه را نزدیک به هم بذارم = { انقدر ها هم بلدم که فرق دهن سر سیاه و کرمونی متوجه بشم} به همین خاطر پرسیدم

ومثل اینکه شما هم اشتباه متوجه شدید (من کجا گفتم دهن سهره کرمونی شبیه قناری هست ؟ من دارم میگم شنیده ام که وقتی سهزه قناری رو تو دهن سهره کرمونی میذاری دهن سهره قناری شبیه به قناری میشه)

دهن شاپ شاپ سهره کرمونی هیچ شباهتی با دهن شاپ شاپ قناری نداره؟؟؟

ورر ورر دهن سهره کرمونی هیچ شباهتی با ورر ورر دهن قناری رولر نداره ؟؟؟

در ضمن وقتی یه کاربر سوالی را مطرح می کنه می خواهد نظر 4 تا از کاربر های دیگه را هم بدونه نه اینکه شما خیال کنید طرف هیچی حالیش نیست ( فرق دهن کرمونی با سر سیاه رو ندونه)

تنها جواب مفیدی که شما دادید این بود = اگرشما هردوتا رو بزاری بالی سر جوجه ها از هر دوتاشون دهن یاد میگیرن وجوجه شما دودهن میشه واز لحاظ ارزشی مناسب نیست.

بقیه اضافی بود

در کل واسه جواب تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۴/۳۰، ۱۱:۱۱ ب.ظ، توسط moh3nshirazboy.)
۱۳۹۲/۰۴/۳۰، ۱۰:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان