زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۱:۰۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

برای ابتنی دادن سهره چکار باید کرد؟

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 17
6 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #1
برای ابتنی دادن سهره چکار باید کرد؟
با سلام خدمت دوستان عزیز،
من یه سهره بالغ خریدم که ابتنی نمیکنه،جای ابتنیش رو هم هی عوض میکنم فکر کردم شاید از یکی از کاسه ها خوشش بیاد ولی اصلا نمیره برا ابتنی،از طرفی برخی اساتید میگن باید با ابپاش روش اب بپاشم برخی دیگه هم میگن اب پاشیدن روش باعث ترسش از من میشه! اخر نمیدونم با ابپاش اب بپاشم یا نه؟و چکار کنم که ابتنی کنه؟زمان ابتنی دادنش کی باشه؟مثلا ظهر تو افتاب یا...
ایا ابتنی دادن تو مستی پرنده تاثیر داره؟ مرسی

یه سوال دیگه اینکه ایا ابتنی به فصل هم بستگی داره؟اگه کسی اطلاعی داره محبت کنه و بگه که تو هر فصلی هفته ای چند بار ابتنیش بدم؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۲۷، ۱۲:۳۹ ق.ظ، توسط عزت.)
۱۳۹۰/۱۱/۲۷، ۱۲:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: arsalan_say
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #2
RE: برای ابتنی دادن سهره چکار باید کرد؟
(۱۳۹۰/۱۱/۲۷، ۱۲:۱۰ ق.ظ)عزت نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان عزیز،
من یه سهره بالغ خریدم که ابتنی نمیکنه،جای ابتنیش رو هم هی عوض میکنم فکر کردم شاید از یکی از کاسه ها خوشش بیاد ولی اصلا نمیره برا ابتنی،از طرفی برخی اساتید میگن باید با ابپاش روش اب بپاشم برخی دیگه هم میگن اب پاشیدن روش باعث ترسش از من میشه! اخر نمیدونم با ابپاش اب بپاشم یا نه؟و چکار کنم که ابتنی کنه؟زمان ابتنی دادنش کی باشه؟مثلا ظهر تو افتاب یا...
ایا ابتنی دادن تو مستی پرنده تاثیر داره؟ مرسی

یه سوال دیگه اینکه ایا ابتنی به فصل هم بستگی داره؟اگه کسی اطلاعی داره محبت کنه و بگه که تو هر فصلی هفته ای چند بار ابتنیش بدم؟

با سلام
دوست عزیز معمولا اکثر پرنده ها هر زمان که شما دلتون بخواد آبتنی نمکنن باید یه شرایطی برای اونا بوجود بیاورید که پرنده میل به آبتنی داشته باشه مثلا یه مدت پرندتوت بزار تو آفتاب بعد یه سینی آب کن وپرندتونو با قفس بزار تو سینی تا آبتنی کنه اگر پرنده ای داری که هر زمان براش آب میزاری وشروع میکنه به آبتنی بزار کنارش تا اینم تحریک بشه طبق تجربه شخصیم سهره تو فصل پاییز بیشتر از همه موقعها تمایل به آبتنی داره و تو فصل بهار هنگامی که هوا ابری باشه یا یه نم نم بارونی هم بیاد.به این تایپک هم یه سری بزن بی تاثیر نیستhttp://parandeban.com/forum/showthread.php?tid=690
موفق باشید
۱۳۹۰/۱۱/۲۷، ۱۲:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عزت ، soren_kiana ، محمد جلالی ، 10reza10 ، 13005
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 4
15 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #3
سلام سهره باروني كه نم نم ميادو دوست داره.1 با ابباش از بالا با فاصله به صورت بودري بهش اب بباش.2 بزارش كنار باغچه با فاصله طوري كه نترسه باغچه رو اب بده من اين كارو كردم خيلي جواب ميده چون باغچه وخاك خيس ميشه يه جوراي بوي طبيعت ميده سهره خيلي خوشش مياد.3يه قالب يخ كوچك بزار رو قفس.همه اين كارا همون حس بارون امدنو به سهره ميده مخصوصا شماره 2.
۱۳۹۱/۰۱/۲۷، ۰۸:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

هیچلم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 702
601 سپاس گرفته‌شده در 198 ارسال
ارسال: #4
دوستان من واسه سهرم شیلنگ آبو باز میزارم و مثل دوش آب میریزه تو قفسش بعد میزارمش یه جایی که گرم باشه و دور از نور مستقیم آفتاب فوقش یک دقیقه تحمل کنه بعدش میپره تو آب فقط آبو زیاد باز نکنید در حد یه باریکه چون هم میترسه و هم اسراف میشه با تشکر
۱۳۹۱/۰۲/۱۴، ۱۰:۱۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، arrow ، عمادذر
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #5
پاشیدن آب با آب پاش یا شلنگ و ... کاملا اشتباه و باعث ترسیدن پرنده و عدم اطمینانش به شما میشه ( من واسه تربیت و تنبیه سگ ژرمن هروقت اشتباهی می کنه با آب پاش آب میپاشم دیگه اون اشتباه نمیکنه پرنده هم خیلی میترسه و فکر میکنه تنبیهش میکنین)
بهترین راه گذاشتن یخ روی قفس یا طراحی سیستمی است که آب را به صورت قطره ای یا بارانی وارد قفس کند که زیاد سخت هم نیست با کمی ابتکار هرکسی میتونه درست کنه مثلا درست کردن دوشی شبیه دوش حمام در سایز کوچک با شلنگ آکواریوم و سر یک اسپری مصرف شده ... با این عملیات شما نزدیک قفس نیستید و پرنده در کمال آرامش از باران مصنوعی لذت برده و دوش میگیره .
۱۳۹۱/۰۷/۲۸، ۰۶:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed.k ، 10reza10 ، سیدطاها اصفیاء
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 113
59 سپاس گرفته‌شده در 29 ارسال
ارسال: #6
سلام
دوستان من با یه مشکل روبرو شدم.البته مطمئن نیستم مشکل باشه.لطفا راهنماییم کنید
یه جوجه سهره دارم که به صورت کامل آبتنی نمیکنه(مثله قناری).فقط سر و گردنش رو آب میپاشه.چیکارش کنم کامل آبتنی کنه؟؟؟؟
یه سهره بالغ هم دارم که اون کامل آبتنی میکرد به طوری که بیشتره آبش رو به اطراف پخش میکرد ،این رو گذاشتمش پیشه جوجه سهره که جوجه ازش آبتنی یاد بگیره این سهره بالغه هم آبتنی یادش رفت و مثه جوجه ناقص آبتنی میکنه.
نظر اساتید چیه؟؟؟
۱۳۹۱/۰۸/۱۱، ۱۲:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: jastin
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #7
سلام.به نظر من برای آب بازی سهره نباید از وان استفاده کرد.سهرها خوی وحشی خودشون رو دارن کم پیش میاد یه سهره مثل قناری از وان استفاده کنه.بهترین شیوه آب بازی سهره اینه که یه سینی رو آب کنی کفی قفس رو دربیاری و قفس رو بذاری تو سینی اینجوری سهره کامل بدنش رو توی آب میکنه و آب بازی میکنه .امتحان کن حتما جواب میده.موفق باشی
۱۳۹۱/۰۸/۱۱، ۰۱:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Ashkan66 ، سوته دل ، omidlord ، shams ، zkatod
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 561
233 سپاس گرفته‌شده در 87 ارسال
ارسال: #8
درود
همونجور که دوستمون آقای پوریان گفتند این یک روش خوبه .یک راه دیگه هم اینه که توی وان چندتا سنگ بندازی ولی در کل زیاد حساس نشو،همه سهره ها کامل نمیرن توی آب.من خودم سهره داشتم که اصلا تو آب نمیرفت فقط سرش میکرد تو آب.بعضی وقتا هم ی مدت اصلا توی آب نمیرفتند که حتی سرشون بکنند تو آب ولی خودشون درست میشدند.این تجربه شخصی من بود.
موفق باشی
۱۳۹۱/۰۸/۱۱، ۰۱:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Ashkan66
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 113
59 سپاس گرفته‌شده در 29 ارسال
ارسال: #9
(۱۳۹۱/۰۸/۱۱، ۰۱:۰۷ ب.ظ)علیرضا پوریان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.به نظر من برای آب بازی سهره نباید از وان استفاده کرد.سهرها خوی وحشی خودشون رو دارن کم پیش میاد یه سهره مثل قناری از وان استفاده کنه.بهترین شیوه آب بازی سهره اینه که یه سینی رو آب کنی کفی قفس رو دربیاری و قفس رو بذاری تو سینی اینجوری سهره کامل بدنش رو توی آب میکنه و آب بازی میکنه .امتحان کن حتما جواب میده.موفق باشی

مشکل اینه که پرنده بالغم بلد بود بره تو وان ،ولی یادش رفته یا اینکه هر چیزی دیگه ای که نمیره تو آب.
یه چند دفعه سینی رو امتحان میکنم ببینم جواب میده یا نه؟؟؟
با تشکر از همه دوستان
۱۳۹۱/۰۸/۱۱، ۰۲:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #10
(۱۳۹۱/۰۸/۱۱، ۰۲:۲۶ ب.ظ)Ashkan66 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۸/۱۱، ۰۱:۰۷ ب.ظ)علیرضا پوریان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

مشکل اینه که پرنده بالغم بلد بود بره تو وان ،ولی یادش رفته یا اینکه هر چیزی دیگه ای که نمیره تو آب.
یه چند دفعه سینی رو امتحان میکنم ببینم جواب میده یا نه؟؟؟
با تشکر از همه دوستان
سلام
من بعید می دونم پرنده آبتنی کردن رو یادش بره !
چون آبتنی کردن جزء موارد غریزی پرندس مخصوصا سهره که در طبیعت زیاد آبتنی می کنه,احتمال داره که دوست نداشته باشه آبتنی کنه...شما مواردی رو که دوستان گفتن رو رعایت کنید اگر جواب داد که چه بهتر اگر هم جواب نداد به نظر من اجازه بدین با همون روش خودش آبتی کنه و زیاد سربه سرش نذارین.
۱۳۹۱/۰۸/۱۱، ۰۸:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Ashkan66 ، پیمان(داش آکل)

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان