زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۷:۲۶ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

برای ابتنی دادن سهره چکار باید کرد؟

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 17
6 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #1
برای ابتنی دادن سهره چکار باید کرد؟
با سلام خدمت دوستان عزیز،
من یه سهره بالغ خریدم که ابتنی نمیکنه،جای ابتنیش رو هم هی عوض میکنم فکر کردم شاید از یکی از کاسه ها خوشش بیاد ولی اصلا نمیره برا ابتنی،از طرفی برخی اساتید میگن باید با ابپاش روش اب بپاشم برخی دیگه هم میگن اب پاشیدن روش باعث ترسش از من میشه! اخر نمیدونم با ابپاش اب بپاشم یا نه؟و چکار کنم که ابتنی کنه؟زمان ابتنی دادنش کی باشه؟مثلا ظهر تو افتاب یا...
ایا ابتنی دادن تو مستی پرنده تاثیر داره؟ مرسی

یه سوال دیگه اینکه ایا ابتنی به فصل هم بستگی داره؟اگه کسی اطلاعی داره محبت کنه و بگه که تو هر فصلی هفته ای چند بار ابتنیش بدم؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۲۷، ۱۲:۳۹ ق.ظ، توسط عزت.)
۱۳۹۰/۱۱/۲۷، ۱۲:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: arsalan_say
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

هیچلم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 702
601 سپاس گرفته‌شده در 198 ارسال
ارسال: #11
RE: برای ابتنی دادن سهره چکار باید کرد؟
باسلام بنده با روش آبتنی داش علیرضا پوریان موافقم این یه عکس از آبتنی سهره کهنه و یاد دادن به جوجه سهره

اینجوری آب بزاری کامل آبتنی میکنن موفق باشید
۱۳۹۱/۱۲/۱۳، ۰۵:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #12
با سلام خدمت شما دوستان که زحمت میکشید ودر حد اطلاعاتتون راهنمایی میکنید بنظر من برای آبتنی کردن اول سهره باید رام باشه دوم من خودم هیچ وقت از استکان برای سهره استفاده نمیکنم از جا آبی قناری استفاده میکنم چون معتقدم که آبی که توش حمام میکنن رو نمیخورن اگه تو طبیعت این اتفاق می افته اون آب جاری هست نه راکت با این روش معمولا جوجه هایی که آبتنی نمیکنن یا بد آبتنی میکنن چند وقت آب برای آبتنی نبینن عطش حمام دارن وبه محضی که براشون آب بزاری خودشون رو به آب میرسونم یه فیلم هم تو بخش نگهداری سهره، اسم موضوعش هم مست کردن سهره هست گذاشتم سعی کنید از اون قفسها برای سهره هاتون استفاده کنید شکل همین هست که پوریان گذاشته منتهی فیلم هست از جوجگی از همون موقع عادت میکنن نه وان برای سهره مناسبه نه استکان چون آبتنی بجزمحسناتی که داره ،در سلامت پرها خیلی مهم هست وباید پا ها ،تیزه ها، دمها وتمام بدن پرنده خیس بشه تا سبک بشه وهمیشه سر حال بمونه موقع آبتنی سعی کنید فضا رو باز بزارید یعنی جا دونی جا آبی بجز نی هیچ چیز تو قفس نباشه تو دفعات اول پرندتون رو جایی بزارید که آرامش داشته باشه چیزی نترسونش از فاصله ی دور یه سهره یا قناری که به همون سبک آبتنی میکنه رو بزارید اول برای این آب بگذارید بعد برای اون که کهنه هست وراحت آبتنی میکنه وتنها شون بگذارید تا شوق پیدا کنه همین . آبتنی قریضه ایه فقط درست آبتنی کردن مهم تر از دست وصورت شستن یا ناقص حمام کردن موفق باشید

((این هم اون آدرسی که گفتم))

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۱۶، ۰۹:۵۴ ق.ظ، توسط محمد جلالی.)
۱۳۹۱/۱۲/۱۶، ۰۹:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 139
8 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #13
سهره ای ک مست شده اگر با اب پاش روش اب پاشیده بشه رو مستی حیوون تاثیر میزاره؟
باتشکر
۱۳۹۲/۰۱/۰۳، ۰۹:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 330
76 سپاس گرفته‌شده در 42 ارسال
ارسال: #14
باسلام دوست عزیز نه العان که مست نه هیچ وقت دیگه با آب پاش روی سهره آب نپاچید
۱۳۹۲/۰۱/۰۳، ۱۰:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: emad rad
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 45
135 سپاس گرفته‌شده در 68 ارسال
ارسال: #15
(۱۳۹۰/۱۱/۲۷، ۱۲:۵۰ ب.ظ)khalili نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۱۱/۲۷، ۱۲:۱۰ ق.ظ)عزت نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان عزیز،
من یه سهره بالغ خریدم که ابتنی نمیکنه،جای ابتنیش رو هم هی عوض میکنم فکر کردم شاید از یکی از کاسه ها خوشش بیاد ولی اصلا نمیره برا ابتنی،از طرفی برخی اساتید میگن باید با ابپاش روش اب بپاشم برخی دیگه هم میگن اب پاشیدن روش باعث ترسش از من میشه! اخر نمیدونم با ابپاش اب بپاشم یا نه؟و چکار کنم که ابتنی کنه؟زمان ابتنی دادنش کی باشه؟مثلا ظهر تو افتاب یا...
ایا ابتنی دادن تو مستی پرنده تاثیر داره؟ مرسی

یه سوال دیگه اینکه ایا ابتنی به فصل هم بستگی داره؟اگه کسی اطلاعی داره محبت کنه و بگه که تو هر فصلی هفته ای چند بار ابتنیش بدم؟

با سلام
دوست عزیز معمولا اکثر پرنده ها هر زمان که شما دلتون بخواد آبتنی نمکنن باید یه شرایطی برای اونا بوجود بیاورید که پرنده میل به آبتنی داشته باشه مثلا یه مدت پرندتوت بزار تو آفتاب بعد یه سینی آب کن وپرندتونو با قفس بزار تو سینی تا آبتنی کنه اگر پرنده ای داری که هر زمان براش آب میزاری وشروع میکنه به آبتنی بزار کنارش تا اینم تحریک بشه طبق تجربه شخصیم سهره تو فصل پاییز بیشتر از همه موقعها تمایل به آبتنی داره و تو فصل بهار هنگامی که هوا ابری باشه یا یه نم نم بارونی هم بیاد.به این تایپک هم یه سری بزن بی تاثیر نیستhttp://parandeban.com/forum/showthread.php?tid=690
موفق باشید

بات موافقم سهره مثل قناری نیس که هوس اب تنی ب سرش بزنه با اب ابخوری هم ابتنی کنه
ضمنا وادارش نکن ب این کار ک لک میخوره اونم حسابی
۱۳۹۲/۰۲/۰۴، ۰۱:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mojtaba_Torghe ، محمدمهدی
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #16
سلام.آبتنی برای سهره لازم و حیاتی است.اگر سهره خودش آبتنی نکرد باید با راه های مختلف او را تحریک به آب بازی کرد.اگه در قفس سهره از لیوان استفاده بشه خودش روزی یکی دو بار سر و صورتش رو میشوره که کمی طراوت بهش میده ولی حتما باید شرایط آبتنی کامل رو براش فراهم کرد.آب بازی یکی از تکه های بزرگ پازل مست شدن و آمادگی و سرحالی سهره هست.موفق باشید
۱۳۹۲/۰۲/۰۴، ۰۹:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: amir bagheri ، محمدمهدی ، omidlord
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 45
135 سپاس گرفته‌شده در 68 ارسال
ارسال: #17
(۱۳۹۱/۰۲/۱۴، ۱۰:۱۴ ق.ظ)hamed.k نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان من واسه سهرم شیلنگ آبو باز میزارم و مثل دوش آب میریزه تو قفسش بعد میزارمش یه جایی که گرم باشه و دور از نور مستقیم آفتاب فوقش یک دقیقه تحمل کنه بعدش میپره تو آب فقط آبو زیاد باز نکنید در حد یه باریکه چون هم میترسه و هم اسراف میشه با تشکر

دوست عزیز من احساس میکنم شما تو اتش نشانی کار میکنید
ی باره بگید تو حموم هم با خودتون میبرینش
حیف نیس اینو میگید
با این کارتون فک نکنم هیچ پرنده ایی زیر دستتون دووم بیاره
قصد جسارت نداشتم
۱۳۹۲/۰۲/۰۴، ۱۱:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #18
البته منظور حامد خان این نبود که مثل دوش شلنگ رو میگیره رو سر سهره!!!این روش یکی از قلق های تحریک سهره ای هست که آب بازی نمیکنه و بیشتر باید از قفس شرکت غلامی استفاده بشه در این روش بطوریکه اول آب رو باز میکنی تا از بالا بریزه تو قفس وقتی که کفی قفس تقریبا پر شد قفس رو میذاری تو آفتاب سهره آب بازی میکنه و میشه برای یاد دادن به جوجه و سهره تازه صید شده از این روش استفاد کرد.بهترین روش برا سهرهای بدقلق اینه که یه جای تقریبا شیب دار از حیاط رو انتخاب کنیم بعد یه پارچه بزرگ رو به صورت حرف ال انگلیسب بذاریم که نقش سد رو بازی کنه و جلو آب رو بگیره تا آب جمع شه بعد قفس رو توی محل آب جمع شده قرار میدیم اگه یکم آب حالت روان به خودش بگیره که سهره متوجه حرکته آب زیر پاش بشه خیلی بهتره این روش رو نود و نه درصد سهرهایی که آببازی نمیکنن جواب میده.موفق باشین
۱۳۹۲/۰۲/۰۴، ۱۱:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

هیچلم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 702
601 سپاس گرفته‌شده در 198 ارسال
ارسال: #19
(۱۳۹۲/۰۲/۰۴، ۱۱:۳۱ ب.ظ)sehre_baz نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۲/۱۴، ۱۰:۱۴ ق.ظ)hamed.k نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان من واسه سهرم شیلنگ آبو باز میزارم و مثل دوش آب میریزه تو قفسش بعد میزارمش یه جایی که گرم باشه و دور از نور مستقیم آفتاب فوقش یک دقیقه تحمل کنه بعدش میپره تو آب فقط آبو زیاد باز نکنید در حد یه باریکه چون هم میترسه و هم اسراف میشه با تشکر

دوست عزیز من احساس میکنم شما تو اتش نشانی کار میکنید
ی باره بگید تو حموم هم با خودتون میبرینش
حیف نیس اینو میگید
با این کارتون فک نکنم هیچ پرنده ایی زیر دستتون دووم بیاره
قصد جسارت نداشتم

جناب سهره باز عزیز ممنون که هرچی دوس داشتی گفتی اما شما منظور منو نفهمیدید من عکس گذاشتم میتونی ببینی که منظورم از شیلنگ گذاشتن چیه موفق باشی:basa (159):
۱۳۹۲/۰۲/۰۵، ۰۸:۲۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، alireza0916 ، mojtaba_Torghe
*
کاربر انجمن

کارشناسی
سپاس‌ها: 90
14 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #20
با سلام به همه دوستان
اصولن برای سهره چند وقت به چند وقت آبتنی خوبه؟ تو فصل گرما میشه هر روز آبتنی داد؟ و آیا ضرری داره؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۰۸، ۰۴:۳۲ ب.ظ، توسط tony_karaji.)
۱۳۹۲/۰۶/۰۸، ۰۴:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان