زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۸:۲۶ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

بررسی نگهداری چند نژاد از سهره

ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #1
بررسی نگهداری چند نژاد از سهره
با سلام امسال برای اولین بار تجربه نگهداری چند نژاد سهره بجز سهر های معمول کرمانی و بروجردی رو پیدا کردم،در این تاپیک قصد دارم محاسن و معایب رو ذکر کنم امیدوارم مفید باشد البته ناگفته نماند که تجربه بنده در مورد تعداد خیلی کمی بوده و عمومیت نداره و صرفا جهت اشتراک تجربیاتم است
گلبسر:سهره ای زیبا،جمع و جور و با ترکیب رنگ جالب،البته منطقه به منطقه رنگ و لعاب کمرنگتر و پررنگتره،صدای خاصی داره که بین نر،ماده و جوجه ها مشترکه البته به غیر از مست خوانی نر که اون جداست،و در کل بعنوان آوازخوان صدای جالب و دلچسبی نداره،رژیم غذاییش حتما باید نصف ارزن ریز و نصف کتان باشد،سبزی میخورن ولی کم،به سیب درختی علاقمندند ودر کل نباید به هیچ عنوان شاهدانه و کافیشه بخورند چون سریع پف میکنن و میمیرند،روده حساسی دارند و آب با املاح بالا مثل آب اهواز سریع مریضشون میکنه،بسیار حساس به دارو و آنتی بیوتیک،درکل پرنده کم رویی هستند و به نظرم به سختی میشه ازشون هیبرید گرفت
سهره زرد:پرنده ای با استیلی شبیه به گلبسر،جسور،پررو و تقریبا همه جور دانه ای میخورند،صدای ریز قشنگی دارند و میتوان بعنوان آوازه خوان ازشون تو خونه نگهداری کرد،قفس نگهداری حتما باید بزرگ باشه چون سریع چاق میشن،خیلی زود رام میشن و شروع میکنن آوازخوانی و اصلا خجالتی نیستند،در کل با توجه به پرروییشون به نظر راحت با قناری جفت میشن
سهره سینه سرخ:با صدایی رسا و دلنشین میتواند جانشین مناسبی برای سهره طلایی باشد،هم خوش آوازه و هم در طول سال اگر اشتباه نکنم میخونه،به محیط قفس سریع عادت میکنه و شروع میکنه آوازه خوانی حتی وقتی تک نباشد،چندین نوت قشنگ اجرا میکنه و باتوجه به سایزش به نظر راحتتر با قناری جفت میشه،توصیه میکنم دوستان برا یکبار هم شده این نوع سهره رو نگهداری کنند،توضیحات بیشتر در قسمت سهره سینه سرخ....
سهره سبز:خوشرنگ،خوش استیل و کمرو،تو قفس خوب رام میشه و تقریبا همه جور دونی میشه بهش داد،غذای اصلیی که من میدم،70%کتان،30%ارزن ریز و هفته ای یک انگشتی تخمه و یک انگشتی هفت تخم،پرنده کم صداییه و خیلی باهوش نیست
سهره سبز،زرد و گلبسرهارو رو استاد هیوا زحمت کشیدن برام فرستادن و جا داره اینجا از ایشان تشکر کنم،
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۱۱/۱۱، ۱۱:۵۰ ق.ظ، توسط سیدمحمد شریفی.)
۱۳۹۳/۱۱/۱۱، ۰۲:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان