زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۵:۱۱ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

برگرداندن قناري هاي فرار كرده از قفس

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 11
44 سپاس گرفته‌شده در 22 ارسال
ارسال: #1
برگرداندن قناري هاي فرار كرده از قفس
با سلام خدمت دوستان
من قناريهامو تو بالكن نگه مي دارم كه به علت بي احتياطي در يكي از قفس ها نيمه باز مونده و سه تا از قناريهام در رفتن و تو حياط همسايه ها هستن ميخواستم بدونم روشي براي برگردوندنشون به سمت بالكن هست تا بگيرمشون( در ضمن نميتونم برم در خونه همسايه ها رو بزنم و بگم كه اجازه بديد بيام تو حياط از درخت خونتون برم بالا قناريهامو بگيرم)
۱۳۹۱/۰۴/۱۷، ۱۰:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #2
RE: برگرداندن قناري هاي فرار كرده از قفس
با سلام
دوست عزیز قناری پرنده ای نیست که با شنیدن صدای قناری دیگه به سمت اون پرواز کنه البته تو فاصله کم این کارو انجام میده ولی تو فاصله های بیشتر نه. شما اگر همسایه ها آشنا هستند برید یه قفس قناری که تو اون قناری باشه بزارید تو حیاط تاقناری به اون قفس هانزدیک بشن اگر اومدن روسر قفس نشستن که میتونید یه چادر بردارید وبندازید روی اون یا اینکه با آب خیسش کنید.موفق باشید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۴/۱۷، ۱۱:۴۷ ق.ظ، توسط khalili.)
۱۳۹۱/۰۴/۱۷، ۱۱:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 69
75 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #3
سلام بیخیال رودرواسی شو برو سریع بگو بهشون و شلنگو باز کن خیس کنش که پر نزنه بره حیفن
۱۳۹۱/۰۴/۱۷، ۱۱:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 11
44 سپاس گرفته‌شده در 22 ارسال
ارسال: #4
متاسفانه هر سه تاشونم از دست دادم همسايه طبقه اول آپارتمان خودمون كه ميشناختم هم خونه نبود تا حداقل يكي از قناري ها رو بگيرم
۱۳۹۱/۰۴/۱۷، ۱۲:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 69
75 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #5
یه نر و ماده که تن صدای بالا دارن بزار تو حیاتتون اگه اطراف باشن گشنه بشن با صدای اونا میان روقفس تو خونه من امتحان کردم
۱۳۹۱/۰۴/۱۷، ۱۲:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi ، ramingh27 ، برف زمستان ، Animal Planet
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 1306
607 سپاس گرفته‌شده در 229 ارسال
ارسال: #6

پرنده ای که تو قفس نگهداری میشه اگه فرار کنه بسیار مضطرب و پر استرس هست،فاصله ها رو نمیتونه تخمین بزنه ، از سرعت پروازش و محل و چگونه فرود آمدنش اطلاعات زیادی نداره واسه همین اینقدر به پرواز ادامه میده تا مانعی جلوش قرار بگیره یا از فرط خستگی بالاجبار با یک فرود ناقص استراحت کنه، مخصوصا قناری که از هوش خوبی در میان دیگر پرندگان برخوردار نیست.

۱۳۹۱/۰۴/۱۷، ۱۰:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Animal Planet
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #7
با سلام
قناری وقتی از قفس فرار کرد توی همون محیط اطراف اگه درختی باشه برای مدتی میشینه و تا به محیط عادت نکرده اگه تو این فاصله نشه توسط راههایی که دوستان فرمودند گرفتش دیگه گرفتش مشکله البته بارها در زمان کودکی و نوجوانی شاهد این بودم که قناریهای ازاد و فراری در طبیعت به محیط خونمون که پر از قناری بود جلب میشدن و خودمم موفق به گرفتنشون شده بودم با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۴/۱۷، ۱۱:۵۱ ب.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۱/۰۴/۱۷، ۱۱:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Animal Planet ، عمادذر ، majid*h
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 790
861 سپاس گرفته‌شده در 286 ارسال
ارسال: #8
یکی از قناری های منم امروز صبح از قفس پرید!!!:basa (71):
۱۳۹۱/۰۶/۰۲، ۱۲:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 790
861 سپاس گرفته‌شده در 286 ارسال
ارسال: #9
آب رفته ز جويكي گردد باز

حواسم نبود امروز در قفس بازموند و دو تا از قناری هام امروز صبح فرار کردن همه ی خونه های اطراف گشت زد دیگه نا امید شده بودم اما بالاخره بعد از کلی تلاش با کمک زن همسایه تونستم قناریمو به قفس برگردونم.... خیلی قناری جسوری بود هروقت تو اتاق هم پروازشون میدادم این یکی خیلی پروازش خوب بود

این هم یه عکس ازشون

روش به دام انداختنش شاید یک روز به دردتون بخوره: وقتی قناری یه جای خوب پیدا کرد (یک جایی که درختی با شاخ و برگ های زیادی داشته باشه) من قفس رو گذاشتم نزدیک درخت و درقفس رو با سیم بستم و دونخوری رو گذاشتم بیرون مثل عکس زیر:

بعد از یک مدتی چون نمیتونه خودش غذا پیدا کنه گرسنش میشه و قفس هم که خیلی براش اشناست مجبور میشه بیاد رو دونخوری بشینه اینجاست که باید شما وارد عمل بشی و از طرف دونخوری (مقابل در) نزدیک بشین جلو و قناری میاد تو قفس. با این روش میتونین تو پاسیو و اتاق هم قناریهاتون رو بدون گرفتن تو دست به قفس منتقل کنید.
۱۳۹۱/۰۶/۰۲، ۰۶:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 255
389 سپاس گرفته‌شده در 84 ارسال
ارسال: #10
سلام
چند سال پیش که من قناری هام رو توی ایوون میذاشتم، یکی شون رفت که رفت. نفهمیدم کجا پرید. منم دیگه بی خیالش شدم. اما...
فرداش که داشتم به بقیه ی حیوونام می رسیدم، دیدم همشون دارند به یک سمت نگاه می کنند. منم نگاه کردم دیدم همون حیوون فراریه نشسته لب بوم همسایه...داره نگاه می کنه...من فوری اومدم تو...بعد از چند لحظه حیوون اومد نشست روی قفس...منم قفس رو آوردم تو و گرفتمش...یادش به خیر...از خوشحالی نمی دونستم چیکار کنم...
۱۳۹۱/۰۷/۱۷، ۰۹:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان