زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۰۴:۴۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

بسیا بسیار به کمک شما پرنده دوستان احتیاج دارم

*
کاربر انجمن

ندارم
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
3 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #1
بسیا بسیار به کمک شما پرنده دوستان احتیاج دارم
دوستان من یک جفت فنچ بالغ دارم که به شدت به شدت جفت گیری می کنن سری اول تخم گذاشتن اما هیچ کدوم به جوجه تبدیل نشدند بعد از اون هم به شدت جفت گیری می کردند اما نکته ان جاست که فنچ ماده یه بار هم تولونه نرفته !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! چیکار کنم یک سری تغییرات رو هم تو لونه انجام دادم اما بی اثر بود :basa (38): :a (21): :a (17)::basa (101):
۱۳۹۱/۱۱/۱۸، ۰۷:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پدربزرگ
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 1977
700 سپاس گرفته‌شده در 195 ارسال
ارسال: #2
RE: بسیا بسیار به کمک شما پرنده دوستان احتیاج دارم
اینکه اولش تخم گذاشتن تخم ها جوجه نشد دلایل زیادی داره: یا مرتب روش نخوابیدن، یا نطفشون ضعیف بوده، و بسیاری دیگر.

اینکه فنچ ماده تو لونه نمیره تنها علتش اینه که احساس امنیت کامل نمی کنه.
حالا یا جای قفس یا جای لونه مناسب نیست.
تو باید قفس رو تو یک محیط آرام بذاری و لونه رو سمت چپ قفس در ردیف آخر بذاری یعنی لونه رو بالا نصب کن.
و
بزرگترین اشتباهت این بود که تو لونه تغییرات دادی، خب عزیز من وقتی لونه رو دستکاری کنی عمرا ماده بره توش.
۱۳۹۱/۱۱/۱۸، ۱۰:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پدربزرگ
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #3
سلام
همونطور که توی پیام خصوصی خدمتتون عرض کردم : لونه رو بردارید و بعد از 10 روز دوباره داخل قفس بذارید , کلاً فنچ خیلی حساسه به لونه و تخم و جوجه هاش , اگر مدام سرکشی کنید به لونه قهر می کنه و وقتی که قهر کنه یا تخمهارو می خوره یا جوجه ها رو می ندازه بیرون.
بعد از اینکه لونه رو بعد از 10 روز گذاشتید سعی کنید فقط برای آب و دون دادن برید سراغشون.
۱۳۹۱/۱۱/۱۸، ۱۰:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پدربزرگ ، محمدمهدی
کاربر اخراجی سایت

اول متوسطه
سپاس‌ها: 10
77 سپاس گرفته‌شده در 29 ارسال
ارسال: #4
سلام عزیزان.

دوست عزیز معمولا سری اول تخم فنچ به جوجه تبدیل نمیشه...یا نطفه نداره و یا فنچ ها تجربه ی اولشونه.

برای تحریک فنچ ها و رفتنشون به لانه...چند تیکه نخ_پنبه ای که برای قناری استفاده میشود یا پر مرغ را در قفس قرار بده تا فنچ نر اونها رو برای لانه

سازی به لانه ببره و وقتی که کار لانه سازیش تموم شد...میره تو لانه و ماده رو با صدای آرومی صدا میزنه و ماده به لانه میرود.

با تشکر از مدیران سایت و کاربران عزیز:basa (150):
۱۳۹۱/۱۱/۱۹، ۰۹:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان