زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۱:۵۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

بلبل های هزاردستان من

*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 73
89 سپاس گرفته‌شده در 30 ارسال
ارسال: #1
بلبل های هزاردستان من
دوستان عزیزم بعد از چندین سال این در و آن در زدن برای خرید جوجه بلبل هزاردستان بالاخره امسال اواخر اردیبهشت ماه بود که از یکی از روستاهای نزدیک جهرم (استان پارس) حدود 20 جوجه بلبل هزار دستان به قیمت هرکدوم 300 هزار تومان خریدم و با دستوری که صیاد و پرورش دهنده این پرنده های زیبا و واقعا بینظیر در آواز خوانی داده بود اونا رو بزرگ کردم و تعدادی از اونها رو به بعضی از دوستان که میدونستم مثل خودم خیلی دنبال این پرنده بودن واگذار کردم از این 20 جوجه که یکبار هم بطور کامل پر ریزی داشتن فقط یکی که به یکی از دوستان داده بودم سرما خورد و متاسفانه طلف شد بقیه رو میدونم که صحیح و سالم هستن و این 7 تایی که واسه خودم مونه همشون الان ریز خونی میکنن و خیلی خیلی زیبا هستن راستش درسته که این پرنده خیلی خیلی حساسه اما نگهداریش نه تنها سخت نیست بلکه تقریبا مثل پرنده های دیگست من به اونا هر روز یه مقدار خیلی کم گوشت راسته گوسفند بدون چربی و چرخ کرده و کرم خشک شده که از دبی خریداری کردم و همینطور میوه هایی مثل انگور گیلاس گوجه سیب و هویج رنده شده و کاهو و جعفری و گشنیز میدم تخم مرغ ابپز بعلاوه غذای ترکیبیش رو (طبق دستور) در ظرف غذاخوریش همیشه هست که تقریبا یه ظرف کوچیک رو که پر میکنم تا یکهفته داره طبق توصیه به دوستان عرض میکنم که بر خلاف اینکه تو خیلی از سایتها نوشته شده اصلا به بلبل هزار دستان دان پارس ندهند
۱۳۹۱/۰۶/۲۶، ۱۲:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 1977
700 سپاس گرفته‌شده در 195 ارسال
ارسال: #21
RE: بلبل های هزاردستان من
به امید روزی که از بلبل تو قفس جوجه بگیریم.
من یکبار تو باغ صدای بلبل رو شنیدم شیفته صدای زیباش شدم.
بلبل سلطان آواز دنیاست به نظر من
۱۳۹۲/۰۳/۲۸، ۰۹:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، پرستار
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #22
این بلبل با این صدای بهشتی حیفه بره تو قفس من یه جا دیدم یه جفت هرسال میان اونجا لونه میسازن و جوجه میدن ازشنیدن آوازشون کیف میکنم ولی هیچوقت به خودم این اجازه رو ندادم جوجشونو وردارم حیفه همچین پرنده ای منقرض بشه چون واقعا کمیاب شده ودر معرض خطره،من الان نزدیک 2 ساله به غیر از دوتا سهره حتی قناری نگه نداشتم چون معتقدم،پرنده بومی باید تو طبیعت باشه چون واقعا تو قفس بهش خوش نمیگذره.وشکار بی رویه منقرضشون میکند
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۱۱/۱۱، ۰۲:۴۷ ب.ظ، توسط سیدمحمد شریفی.)
۱۳۹۲/۰۳/۲۹، ۱۱:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 17
3 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #23
سلام دوستان 
من هم فردا میخوام برم 2 تا بلبل از صیادش بگیرم . 
امیدوارم بتونم با تغذیه ای که دوستمون گفتند ازشون نگهداری کنم . اما اگر کسی خواست از اون فرمول استفاده کنه به نظر من بهتره که بجای گوشت گوسفند از گوشت شتر استفاده کنه که سالم ترین گوشت موجود روی کره زمین محسوب میشه و هیچکونه انگلی در این گوشت وجود نداره . من امتحان میکنم اگه جواب داد بهتون میگم . 

۱۳۹۲/۰۳/۳۰، ۱۲:۲۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #24
دوست خوبم اگه خریدی لطفا قیمتش رو هم اعلام کن 

۱۳۹۲/۰۳/۳۱، ۰۵:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 11
44 سپاس گرفته‌شده در 22 ارسال
ارسال: #25
بلبل وحشي رو من خريدم 125 هزار
البته چونه ميزدم ارزونتر هم ميداد
۱۳۹۲/۰۴/۰۱، ۱۰:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #26
باید یه پارچه سفید یا ابی اسمونی تا 4 یا 5 ماه روش بندازی و فقط موقع غذا دادن قسمت در قفس رو کنار بزنی تا مدتی باید غذای زنده بهش بدی بعد هم کرم های زنده رو تو همون فرمولی که گفتم بریزی تا برن تو غذا و مزه بگیرن بعد بدی بخوره نگهداریش خیلی خیلی سخته من که تا حالا چند تا وحشی گرفتم بعد حتی 2 ماه با اینکه پول زیادی داده بوئم آزاد کردم البته اگه جوجه باشه مشکلی نداره وگرنه خودشو میکشه اگه جوجشو این قیمت میده من میخوام لطفا خبر بده
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۴/۰۱، ۱۰:۱۲ ب.ظ، توسط arshya.)
۱۳۹۲/۰۴/۰۱، ۱۰:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 11
44 سپاس گرفته‌شده در 22 ارسال
ارسال: #27
چطوري جوجه چند ماهه رو از بالغ چند ساله تشخيص ميدي؟

۱۳۹۲/۰۴/۰۲، ۱۲:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #28
اگه پر ریزی نکرده باشه خال داره و اگه پر ریزی کرده باشه از رو اندازه نوک و پاهاش معلومه 
۱۳۹۲/۰۴/۰۲، ۰۳:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Animal Planet
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 17
3 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #29
سلام ,
حیف شد که قبل از تحویل بلبل ها یکیشون فرار کرد و به گفته دوستمون که ازش خریدم حیوان ارزندهای نصیبم شد . انشالله که اینطور باشه چون صیاد بلبل با چندین سال  سابقه هستن .
طبق دستور غذائی عرشیا جان من این غذا رو آماده کردم . با اشتیاق کامل اون رو میخوره . روزی چند تا کرم زنده براش میزارم که رو هوا میخوره . فقط اگه بتونم ملخ گیر بیارم که نور علی نور میشه . هفته ای 2 بار مثه دوپینگ میمونه . در ضمن کرم خشک آکواریوم هم براش گذاشتم توی ظرف جدا کخ از اون هم میخوره . میخوام برم میگوی خشک هم بگیرم بببینم میخوره یا نه؟
فقط یه سوال برام پیش اومده که ممنون میشم جوابم رو بدین .
ابعاد قفسی که بلبلم رو توی اون نگه داری کنم چه اندازه ای باشه بهتره ؟
تعداد نشیمنگاه های اون چند تا باشه ؟
یکی از دوستان میگفت که چون پرنده وحشی هست قفس کوچک انتخاب کن با نشیمنگاه کم .من چند تا شاخه درخت هم گذاشتم توی قفسش تا براش طبیعی تر باشه . طریقه قرار گرفتن ظروف غذا رو هم برام بگین ممنون میشم
در ضمن توی عکی عرشیا جان من آینه هم دیدم . منم بزارم براش؟

۱۳۹۲/۰۴/۱۲، ۰۸:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ليسانس
سپاس‌ها: 120
11 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #30
از دوستان كسي براش مقدوره از جوجه اي كه ميشه نر و ماده بودنشو رو شناخت با ذكر روشهاي تشخيص جنسيتش تصوير بذاره ؟
تاكيد ميكنم جوجه بلبل نه بالغش .
۱۳۹۲/۰۴/۱۲، ۱۰:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان