زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۱۲:۲۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

بلبل کمری کوهی کمر کولی یا کل کمری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 73
89 سپاس گرفته‌شده در 30 ارسال
ارسال: #1
بلبل کمری کوهی کمر کولی یا کل کمری
دوستان لطفا اگر کسی در مورد این پرنده چیزی میدونه تایپ کنه یا اگر اوازش رو کسی داره لطفا اپلود کنه
۱۳۹۰/۰۲/۰۲، ۰۷:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سهره و قناری
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #2
RE: بلبل کمری کوهی کمر کولی یا کل کمری
اواز زیبایی داره و تو شمال خوزستان تو کوه ها دیدم ازش که بهش میگن کل کمری
لونشو با گل و مخلوط سمغ درختان درست میکنه تو قسمت های غیر قابل درسترس کمر ها و کوه ها و لونش اینقد محکم که با سنگ نمیشکنه همین و میدونم
۱۳۹۰/۰۲/۰۲، ۰۸:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارسال: #3
مانند داركوب‌هاي كوچكي بنظر مي آيند ، ولي روي درخت‌ها و صخره‌ها بدون آن كه از دم خود به عنوان تكيه‌گاه استفاده كنند ، هم در جهت بالا و هم در جهت پائين حركت مي كنند . سر بزرگ ، منقاري قوي ، پاهاي كوتاه با پنجه‌هاي بلند و بالهاي نسبتا بلند و نوك‌تيز دارند . تكزي هستند . پروازي موجي دارند . نر و ماده آنها همشكل است . در سوراخ‌ها لانه مي سازند . از حشرات و دانه‌ها تغذيه مي كنند.

کمرکلی جنگلی

مشخصات : 13 سانتي‌متر ؛ پرنده‌اي است پرجثه و فعال كه اغلب از درخت بالا مي رود و منقار نوك تيز و قوي دارد .

به كمك تارك و سطح پشتي خاكستري مايل به آبي ، سطح شكمي نخودي با پهلو‌هاي بلوطي رنگ ، گون‌ها و گلوي سفيد و نوار چشمي سياه تشخيص داده مي شود . پرنده نابالغ فاقد رنگ بلوطي است .

روي تنه درختها با جهش‌هاي كوتاه و مقطع در جهات مختلف ( حتي رو به پايين ) حركت مي كند ولي از دمش به عنوان تكيه‌گاه استفاده نمي كند . هسته‌ها و ميوه‌هاي خشك را در شكاف تنه درخت‌ها قرار مي دهد و با نوك به آنها مي كوبد . ( رجوع شود به كمـركلي كوچك و كمركلي بزرگ(

زيستگاه : در ديوارها لانه مي سازد و مدخل لانه را با گل اندود مي كند .

پراكندگي : بومي و فراوان است.

كمـر كلي كوچك

مشخصات : 14 سانتي‌متر ؛ زيستگاهش به كلي با زيستگاه كمـركلي جنگلي تفاوت دارد و اغلب در سطح صخره‌هاي برهنه ديده مي شود ولي گاهي روي درخت نيز مي نشيند . شبيه كمـركلي جنگلي ، ولي خيلي كمرنگ‌تر است . سطح شكمي تقريبا سفيد ، پهلوها و پوشپر‌هاي زير دم نخودي مايل به قهوه‌اي ( نه بلوطي ) و دم خاكستري بدون نشانه‌هاي سفيد دارد .

رفتارش شبيه كمـركلي جنگلي است.

زيستگاه : دره‌هاي تنگ و سنگي ؛ كوهپايه‌ها و صخره‌هاي مرتفع كوهستاني . در غـارها و شكاف سنگ‌ها زادوولد مي كند و دهانه لانه را با گل اندود مي كند و به شكل قيف كوتاهي در مي آورد .

پراكندگي : بومي و فراوان است.

كمـركلي بزرگ

مشخصات : 16 سانتي‌متر ؛ خيلي شبيه كمـركلي كوچك ، ولي بطور محسوسي از آن بزرگتر است .

منقار درازتر و كلفت‌تري دارد ، سينه آن سفيد‌تر است و رنگ خرمائي پهلوهايش سيرتر مي باشد .

نوار سياه ناحيه چشم آن مشخص‌تر است و تا كنار گردن ادامه پيدا مي كند .

رفتـارش شبيه كمـركلي كوچك است .

زيستگاه : مانند زيستگاه كمـركلي كوچك ، ولي در زمين‌هاي سنگي كم ارتفاع و گاهي در نواحي سنگي جنگل‌هاي تنك ديده مي شود . مانند كمـركلي كوچك در شكاف صخره‌ها لانه مي سازد .

پراكندگي: بومي و فـراوان است .

Popularity: 4% [?]

بندانگشتی (ها)

۱۳۹۰/۰۲/۰۳، ۰۷:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارسال: #4
آواز بلبل کل کمری
۱۳۹۰/۰۲/۰۴، ۱۲:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 89
815 سپاس گرفته‌شده در 167 ارسال
ارسال: #5
(۱۳۹۰/۰۲/۰۴، ۱۲:۰۲ ب.ظ)arshya نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آواز بلبل کل کمری
درود.
آواز بلبل کل کمری؛ چی؟:
زیباست؟
دوستش دارین؟
بلنده؟
.......
لطفآ سوالاتتون رو کامل بیان کنید. و واسه سوالتون هم یه عنوان مناسب بزارین.
با سپاس.
۱۳۹۰/۰۲/۰۴، ۰۶:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mani866 ، Animal Planet
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 7
16 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #6
باسلام خدمت دوستان گلم
لطفا اگه كسي اطلاعات بيشتري درمورد اين گونه بلبل داره بذاره
ممنون ميشم
چون من عاشق نگهداري از بلبل هستم
هزار دستان و بلبل خرما نگهداري ميكنم ودوست دارم كمري هم داشته باشم
اطلاعات بدين
متشكرم
۱۳۹۰/۰۳/۲۶، ۰۳:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 10
سپاس‌ها: 831
602 سپاس گرفته‌شده در 152 ارسال
ارسال: #7
سلام
اواز کل کمری شدیدا بلند و معمولا از نتهای بالا تشکیل شده توی طبیعت و روی صخره هااوازش از چند کیلومتری شنیده میشه بیشتر نغمه هاش حالت هشدارگونه داره و وقتی به سمت فلمرو اون حرکت میکنی از دور با صذاهای ممتد هشدار گونه همه را خبر میکنه.....توی قفس هم معمولا همینطوریه و طنین صداش چند برابر طرقه است......به نظر من اصلا مناسب نگهداری داخل فقفس نیست بخصوص داخل ساختمان ....چند روز پیش داخل پرنده فروشی جوجه هایی که با دست بزرگ شده بود میگفت هرکدوم 100 هزار .....ولی صداشون داخل مغازه کرکننده بود ......واقعا این پرنده به طبیعت باز تعلق داره و فقط حس همه چیز خواهی ما ادما یا بعضا سودجویی باعث شکار و زندگی در اسارت این پرنده ها میشه.....خواهشا از نگهداری این یکی بگذریم...........
۱۳۹۰/۰۴/۱۷، ۰۶:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارسال: #8
(۱۳۹۰/۰۴/۱۷، ۰۶:۲۵ ب.ظ)برف زمستان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
اواز کل کمری شدیدا بلند و معمولا از نتهای بالا تشکیل شده توی طبیعت و روی صخره هااوازش از چند کیلومتری شنیده میشه بیشتر نغمه هاش حالت هشدارگونه داره و وقتی به سمت فلمرو اون حرکت میکنی از دور با صذاهای ممتد هشدار گونه همه را خبر میکنه.....توی قفس هم معمولا همینطوریه و طنین صداش چند برابر طرقه است......به نظر من اصلا مناسب نگهداری داخل فقفس نیست بخصوص داخل ساختمان ....چند روز پیش داخل پرنده فروشی جوجه هایی که با دست بزرگ شده بود میگفت هرکدوم 100 هزار .....ولی صداشون داخل مغازه کرکننده بود ......واقعا این پرنده به طبیعت باز تعلق داره و فقط حس همه چیز خواهی ما ادما یا بعضا سودجویی باعث شکار و زندگی در اسارت این پرنده ها میشه.....خواهشا از نگهداری این یکی بگذریم...........

دوست گلم من پشت بام خونمون را كلا توري كشيدم كه حدود100متر جاي باز براي پرنده هستش وبراي همينم فكر نكنم پرنده اذيت بشه!دليلي كه ميخوام نگهداريش كنم همينه
بنظر شما اين پرنده توي همچين جايي اذيت ميشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
۱۳۹۰/۰۴/۳۰، ۱۲:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 10
سپاس‌ها: 831
602 سپاس گرفته‌شده در 152 ارسال
ارسال: #9
سلام بهنام
وسعت کوه کجا 100 متر پشت بوم شما کجا رفیق
من چیزی که گفتم بیشتر راجع به گوش خراش بودن صدای پرنده توی محیط بسته منزل بود به خاطر تن صداش البته چیزی که هر روز خودم توی طبیعت میشنوم و تجربه یه بار شنیدنش داخل مغازه پرنده فروشی را دارم....اینکه میتونه آرومتر یا با صدای پایینتر بخونه را نمیدونم.... ولی بازم میگم این پرنده بسیار فعال و پرجنب و جوش و پر سرو صداست.....یه چیز دیگه هم اینکه برام جالبه شما از نگهداری یه کمر کولی ،پشت بوم خونه لذت میبری.....من جای تو را داشته باشم اونجا انواع سهره ها را نگه میدارم که هم زود رام میشن هم میشه اونا را با هم نگه داری کرد هم غذای عادی تری دارن و...موفق باشی
۱۳۹۰/۰۴/۳۰، ۰۹:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #10
(۱۳۹۰/۰۴/۳۰، ۰۹:۰۵ ب.ظ)برف زمستان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام بهنام
وسعت کوه کجا 100 متر پشت بوم شما کجا رفیق
من چیزی که گفتم بیشتر راجع به گوش خراش بودن صدای پرنده توی محیط بسته منزل بود به خاطر تن صداش البته چیزی که هر روز خودم توی طبیعت میشنوم و تجربه یه بار شنیدنش داخل مغازه پرنده فروشی را دارم....اینکه میتونه آرومتر یا با صدای پایینتر بخونه را نمیدونم.... ولی بازم میگم این پرنده بسیار فعال و پرجنب و جوش و پر سرو صداست.....یه چیز دیگه هم اینکه برام جالبه شما از نگهداری یه کمر کولی ،پشت بوم خونه لذت میبری.....من جای تو را داشته باشم اونجا انواع سهره ها را نگه میدارم که هم زود رام میشن هم میشه اونا را با هم نگه داری کرد هم غذای عادی تری دارن و...موفق باشی

سلام خدمت شما دوست گلم
دليلم از نگهداري اين پرنده عشقيه كه به خانواده بلبل دارم!ازراهنمايي شما هم بسيار سپاس گذارم
توي اين فكر هم هستم كه از سهره هم نگهداري كنم!
۱۳۹۰/۰۵/۰۹، ۰۲:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: arshya ، 30morgh

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان