زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۷:۳۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

بلبل کمری کوهی کمر کولی یا کل کمری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 73
89 سپاس گرفته‌شده در 30 ارسال
ارسال: #1
بلبل کمری کوهی کمر کولی یا کل کمری
دوستان لطفا اگر کسی در مورد این پرنده چیزی میدونه تایپ کنه یا اگر اوازش رو کسی داره لطفا اپلود کنه
۱۳۹۰/۰۲/۰۲، ۰۷:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سهره و قناری
صفحه 5 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #41
RE: بلبل کمری کوهی کمر کولی یا کل کمری
(۱۳۹۳/۰۱/۰۵، ۱۱:۲۵ ب.ظ)'رضا زارعیان@' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان،من 4عدد از جوجه ی این نوع پرنده گیر اوردم،هنوز چشم ها بسته و پر ندارن و دهن باز میکنن،کسی میدونه چی میخورن؟من که بهشون تخم مرغ اپز له شده رو با جیگر له شده قاتی میکنم میدم،خواهش میکنم راهنمایی کنید.

سلام
من ازتون خواهش می کنم بعداز اینکه قدرت پرواز به دست آوردن آزادشون کنید چون همین جوری که دوست خوبم مسعود میرزالو گفتن صدای بلندی دارن وتنوع آوازی هم ندارن واصلا به درد نگه داری در منزل نمی خورن.با این کار به طبیعت خدمت کنید.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۱/۰۷، ۱۰:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 210
49 سپاس گرفته‌شده در 21 ارسال
ارسال: #42
 و منم جوجشو داشتم دونه ای 30 هزار و پرنده خوبیه ودستی میشه و فقط تنها بدی که داره صدای بلند و مناسب خونه کوچیک نیست و به راحتی می میرن! همینومیدونم
۱۳۹۳/۰۲/۱۴، ۰۸:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

اول دبیرستان
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 8
114 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #43
سلام دوستان،از 4تا جوجه فقط دو تا از اونا بزرگ شدن و قدرت پرواز به دست اوردن،تا چند هفته ی اینده اونا رو رها میکنم،خیلی شبیه به بلبل خرما می خونن،اون قدر ها هم صدای بلندی ندارن،مثل مرغ مینا دون پرسی میخورن،و رفتاری کاملا شبیه به دارکوب دارند،کلا پرنده ی خوبیه و قیافه ی زیبایی هم داره،من از کمری های خودم صدای اوازشون رو دارم اما نمیدونم چطور باید اپلود کنم!!!!
۱۳۹۳/۰۲/۱۴، ۰۱:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پرستار ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 210
49 سپاس گرفته‌شده در 21 ارسال
ارسال: #44
 سلام دوست عزیز اگه واقعا خواستی آزادشون بکنی که فکرنکنم کارخوبی باشه چون دستی بزرگ شدن و به هرحال درموقع رها شدن فیلم وعکس تهیه کن وبذاربرای دوستان و فایلهاتو میتونی توی همینجا توقسمت آپلود بارگذاری کنی
۱۳۹۳/۰۲/۱۴، ۰۳:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 2
19 سپاس گرفته‌شده در 11 ارسال
ارسال: #45
(۱۳۹۰/۰۵/۰۹، ۰۲:۳۳ ب.ظ)'behnam 7' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۰۴/۳۰، ۰۹:۰۵ ب.ظ)'برف زمستان' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام بهنام
وسعت کوه کجا 100 متر پشت بوم شما کجا رفیق
من چیزی که گفتم بیشتر راجع به گوش خراش بودن صدای پرنده توی محیط بسته منزل بود به خاطر تن صداش البته چیزی که هر روز خودم توی طبیعت میشنوم و تجربه یه بار شنیدنش داخل مغازه پرنده فروشی را دارم....اینکه میتونه آرومتر یا با صدای پایینتر بخونه را نمیدونم.... ولی بازم میگم این پرنده بسیار فعال و پرجنب و جوش و پر سرو صداست.....یه چیز دیگه هم اینکه برام جالبه شما از نگهداری یه کمر کولی ،پشت بوم خونه لذت میبری.....من جای تو را داشته باشم اونجا انواع سهره ها را نگه میدارم که هم زود رام میشن هم میشه اونا را با هم نگه داری کرد هم غذای عادی تری دارن و...موفق باشی

سلام خدمت شما دوست گلم
دليلم از نگهداري اين پرنده عشقيه كه به خانواده بلبل دارم!ازراهنمايي شما هم بسيار سپاس گذارم
توي اين فكر هم هستم كه از سهره هم نگهداري كنم!

دوست ندارم ناامیدت کنم اما خوب بهتره بهت بگم نگهداری این پرنده اشتباه بزرگیه و عمر چندانی در قفس نداره و این انتظار نداشته باش اون اواز دلنشین توی طبیعت رو در قفس بخونه من داشتم که میگم اخرش هم مجبور شدم ازادش کنم چون زجر میکشید  اگر به بللبل عشق داری اونارو تو قفس نگه ندار 

من خوزستانی هستم و تقریبا انواع بلبل هارو داشتم و بزرگ کردم و الان هم حدود 8 نزاد مختلف رو دارم

اگر مرا در قفس نگه دارن چه حسی دارم  

۱۳۹۳/۰۴/۰۴، ۰۱:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 2
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #46
دوستان این جوجهء  کول کمری هست ؟
در مورد تغذیه کمکم میکنید
ممنون

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۱۳۹۳/۰۶/۰۴، ۰۳:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #47
سلام
عكس زياد واضح نيست.به نظر من جوجه كمر كولي نيست ولي دانه پارس خيس شده خمير كنيد وبهش بديد.

امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۶/۰۴، ۰۷:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، meisam_th1980 ، mehhh
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #48
سلام
توي اين لينك مي تونيد جوجه كمر كولي را ببينيد.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۶/۰۴، ۰۱:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mehhh ، سیدمحمد شریفی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان