زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۱۲:۰۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

بلغور سنگریزه

ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #1
بلغور سنگریزه
سلام.همیشه باید اطمینان حاصل کرد که بلغور سنگریزه در دسترس سهره باشد تا هر مقدار لازم داره ازش استفاده کنه در اینجا قصد داریم نحوه تهیه بلغور سنگریزه رو توضیح بدیم.
مواد لازم:
ماسه کف رودخانه یا ماسه بادی
نمک طعام
پوست تخم مرغ پودر شده
کف دریا پودر شده
ابتدا ماسه کف رودخانه را خوب شسته و در برابر آفتاب خشک میکنیم بعد از خشک شدن به آن نمک طعام اضافه کرده و پودر پوست تخم مرغ و کف دریای پودر شده را اضافه کرده مخلوط بدست اومده رنگی به شکل شیر کاکاءو داره قابل ذکر است که مقدار نمک از وست تخم مرغ و کف دریا یکم بیشتر باشه.مخلوط بدست اومده همیشه باید در دسترس پرنده باشه چند هفته یه بار اگه با مدفوع قاطی شده باشه باید تعویض بشه.هرچی از خاصیت بلغور سنگریزه بگیم باز کمه.در هضم غذا موثره،جلوگیری میکنه از چاق شدن و چربی گرفتن پرنده،تامین نمک و مواد آلی و کلسیم مورد نیاز پرنده بر حسب تجربه هر سهره ای که این مخلوط در دسترسش بوده خیلی به ندرت بیمار شده به همه دوستان پیسنهاد میدیم حتما از این مخلوط استفاده کنن.موفق باشید
۱۳۹۱/۰۶/۱۰، ۰۹:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دیپلوم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 279
327 سپاس گرفته‌شده در 148 ارسال
ارسال: #11
RE: بلغور سنگریزه
(۱۳۹۱/۰۶/۱۰، ۰۹:۱۲ ب.ظ)علیرضا پوریان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.همیشه باید اطمینان حاصل کرد که بلغور سنگریزه در دسترس سهره باشد تا هر مقدار لازم داره ازش استفاده کنه در اینجا قصد داریم نحوه تهیه بلغور سنگریزه رو توضیح بدیم.
مواد لازم:
ماسه کف رودخانه یا ماسه بادی
نمک طعام
پوست تخم مرغ پودر شده
کف دریا پودر شده
ابتدا ماسه کف رودخانه را خوب شسته و در برابر آفتاب خشک میکنیم بعد از خشک شدن به آن نمک طعام اضافه کرده و پودر پوست تخم مرغ و کف دریای پودر شده را اضافه کرده مخلوط بدست اومده رنگی به شکل شیر کاکاءو داره قابل ذکر است که مقدار نمک از وست تخم مرغ و کف دریا یکم بیشتر باشه.مخلوط بدست اومده همیشه باید در دسترس پرنده باشه چند هفته یه بار اگه با مدفوع قاطی شده باشه باید تعویض بشه.هرچی از خاصیت بلغور سنگریزه بگیم باز کمه.در هضم غذا موثره،جلوگیری میکنه از چاق شدن و چربی گرفتن پرنده،تامین نمک و مواد آلی و کلسیم مورد نیاز پرنده بر حسب تجربه هر سهره ای که این مخلوط در دسترسش بوده خیلی به ندرت بیمار شده به همه دوستان پیسنهاد میدیم حتما از این مخلوط استفاده کنن.موفق باشید

سلام و درود به داداش گل !!!
عزیز برای نیم کیلو ماسه کف دریا چقدر کف دریا و نمک و پوست تخم مرغ باشه که اگر زیاد بریزم حیوون نابود میشه :)
۱۳۹۱/۰۶/۱۱، ۱۰:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #12
برا تقریبا نیم کیلو ماسه ،یه تیکه کفه دریا اندازه کفه دست.سه تا پوسته تخم مرغ .نمک هم اندازه یکی یا دوتا قاشق غذاخوری.وقتی که بلغور درست شد یکم میزنی سر زبون نباید زیاد شور باشه.خیلی خیلی کم شوریش احساس بشه.
۱۳۹۱/۰۶/۱۱، ۱۰:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلوم
ارسال: #13
درود به پوریان عزیز.
اقا ما همرو اکی کردیم . فقط یک سوال من که ماسه هارو شستم اون به اصتلاح خاک هاش رو همرو ریختم دور وفقط دروشتاش مونده طبیعی ی؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۶/۱۱، ۱۰:۴۳ ب.ظ، توسط legend.)
۱۳۹۱/۰۶/۱۱، ۱۰:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #14
اگه قبلش الک کرده بودی کارت راحت بود.الان هم اگه الک تو خونه داری وقتی ماسه شسته خشک شد الکش کن هرچی از الک رد شد نگه دار هرچی تو الک موند بریز دور.دونش نه ریزه خاکه باشه نه درشت.الک کن راحت تره
۱۳۹۱/۰۶/۱۱، ۱۱:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 1977
700 سپاس گرفته‌شده در 195 ارسال
ارسال: #15
من با ریختن سنگریزه یا این بلغور سنگریزه تو دونخوری سهره مشکل دارم. چون پوکه دون ها با سنگریزه ها قاطی میشه و و قتی فوت می کنی سنگریزه ها هم همراه پوکه ها میریزه بیرون حیف میشه.

شما راه حلی سراغ داری؟
۱۳۹۱/۰۶/۱۱، ۱۱:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #16
من برا قفس سهره از این قفس کوچیک گنبدی ها توی انگشتی میریزم.برا قفس بزرگ هم بازم توی انگشتی میریزم اینجوری نه میریزه و حروم میشه نه پوست دونه قاطیش میشه در ضمن بهتره انگشتی رو کنار جادونی نذاریم
۱۳۹۱/۰۶/۱۲، ۱۲:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 1977
700 سپاس گرفته‌شده در 195 ارسال
ارسال: #17
(۱۳۹۱/۰۶/۱۲، ۱۲:۲۳ ق.ظ)علیرضا پوریان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من برا قفس سهره از این قفس کوچیک گنبدی ها توی انگشتی میریزم.برا قفس بزرگ هم بازم توی انگشتی میریزم اینجوری نه میریزه و حروم میشه نه پوست دونه قاطیش میشه در ضمن بهتره انگشتی رو کنار جادونی نذاریم

انگشتی چیه؟
اگه میشه یک عکس از انگشتی بذارید.
خیلی ممنون
۱۳۹۱/۰۶/۱۲، ۰۶:۱۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #18
دوسته من من با گوشی موبایل میام تو سایت و توانایی گذاشتن عکس رو ندارم یا شایدم من بلد نیستم معذرت میخوام.دوستانی که میتونن عکس بذارن ازشون خواهش میکنم یه عکس از انگشتی بذارن .ولی از هر مغازه پرنده فروشی سوال کنی دارن.شکلش هم توضیحی بخوام بگم.مثل قسمت پایین آبخوریه که جدا میشه اندازه دوتا بنده انگشت.ولی باز دوستان لطف کنن عکس بذارن .بازم شرمندم
۱۳۹۱/۰۶/۱۲، ۰۸:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلوم
ارسال: #19
(۱۳۹۱/۰۶/۱۲، ۰۶:۱۸ ق.ظ)Animal Planet نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۶/۱۲، ۱۲:۲۳ ق.ظ)علیرضا پوریان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

انگشتی چیه؟
اگه میشه یک عکس از انگشتی بذارید.
خیلی ممنون

سلام عزیز و روز بخیر!
منظور از انگشتی همان شصتی هست که توی هر مغازه پرنده فروشی به وفور یافت میشه ! قیمت هم دونه 1000 ریال میباشد
۱۳۹۱/۰۶/۱۲، ۰۸:۵۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #20
سلام خدمت دوستان
دوست عزیز Animal Planet این عکس شصتی می باشد.

۱۳۹۱/۰۶/۱۲، ۰۹:۲۲ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان