زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۵:۱۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

بلغور سنگریزه

ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #1
بلغور سنگریزه
سلام.همیشه باید اطمینان حاصل کرد که بلغور سنگریزه در دسترس سهره باشد تا هر مقدار لازم داره ازش استفاده کنه در اینجا قصد داریم نحوه تهیه بلغور سنگریزه رو توضیح بدیم.
مواد لازم:
ماسه کف رودخانه یا ماسه بادی
نمک طعام
پوست تخم مرغ پودر شده
کف دریا پودر شده
ابتدا ماسه کف رودخانه را خوب شسته و در برابر آفتاب خشک میکنیم بعد از خشک شدن به آن نمک طعام اضافه کرده و پودر پوست تخم مرغ و کف دریای پودر شده را اضافه کرده مخلوط بدست اومده رنگی به شکل شیر کاکاءو داره قابل ذکر است که مقدار نمک از وست تخم مرغ و کف دریا یکم بیشتر باشه.مخلوط بدست اومده همیشه باید در دسترس پرنده باشه چند هفته یه بار اگه با مدفوع قاطی شده باشه باید تعویض بشه.هرچی از خاصیت بلغور سنگریزه بگیم باز کمه.در هضم غذا موثره،جلوگیری میکنه از چاق شدن و چربی گرفتن پرنده،تامین نمک و مواد آلی و کلسیم مورد نیاز پرنده بر حسب تجربه هر سهره ای که این مخلوط در دسترسش بوده خیلی به ندرت بیمار شده به همه دوستان پیسنهاد میدیم حتما از این مخلوط استفاده کنن.موفق باشید
۱۳۹۱/۰۶/۱۰، ۰۹:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 5 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 994
170 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #41
RE: بلغور سنگریزه
با عرض سلام خدمت اساتید و دوستان گرامی؛
[align=right]من این خاک رو به اسم ماسه بادی پیدا کردم . میخواستم بفرمایید که این همون ماسه بادی هست؟؟؟؟ من بعد از این که تو آب جوش ضدعفونی کردم روی بخاری گذاشتم که خشک بشه که سفت شده بود بعد دوباره پودرش کردم که به این شکل دراومد!!! هردو عکس یکیه فقط کمی Edite شده.

۱۳۹۲/۱۱/۱۸، ۱۰:۱۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 2
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #42
سلام به همگی
اگه به جای ماسه بادی یا ماسه کف رودخونه از ماسه کف دریا استفاده کنیم بازم نیازی به شستشو و اضافه کردن نمک و ... هست ؟
ماسه کف دریا بهتره یا ساحل دریا که آفتابم خورده ؟
اینکه میگین ماسه ها رو الک کنیم و درشتاش رو جدا درست ولی نگفتین  قطر سوراخ های الک چقدر باشه !؟
۱۳۹۲/۱۱/۱۸، ۰۱:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #43
(۱۳۹۲/۱۱/۱۸، ۱۰:۱۳ ق.ظ)'shahin20' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من این خاک رو به اسم ماسه بادی پیدا کردم . میخواستم بفرمایید که این همون ماسه بادی هست؟؟؟؟ من بعد از این که تو آب جوش ضدعفونی کردم روی بخاری گذاشتم که خشک بشه که سفت شده بود بعد دوباره پودرش کردم که به این شکل دراومد!!! هردو عکس یکیه فقط کمی Edite شده.

سلام
به ريزترين ماسه كه در ساختمان سازي به كار ميبرن ماسه بادي ميگن.ماسه شش صفر را كه الك كني ماسه بادي به دست مياري.اگر شن باشه بهتر هست. 
شن اگر سنگ درشت نداشته باشه نيازي به الك كردن هم نداره فقط بايد از جاي تمييز تهيه بشه واگر احتمال آلودگي بديد بهتر هست خطر نكنيد و با جوشاندن ،ضدعفونيش كنيد.اگر با كف درياي پودر شده مخلوط بشه نياز به هيچ چيز ديگري هم نيست.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۱/۱۹، ۰۷:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: jorahim ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 994
170 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #44
(۱۳۹۲/۱۱/۱۹، ۰۷:۴۱ ق.ظ)'محمدمهدی بخشی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۲/۱۱/۱۸، ۱۰:۱۳ ق.ظ)'shahin20' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من این خاک رو به اسم ماسه بادی پیدا کردم . میخواستم بفرمایید که این همون ماسه بادی هست؟؟؟؟ من بعد از این که تو آب جوش ضدعفونی کردم روی بخاری گذاشتم که خشک بشه که سفت شده بود بعد دوباره پودرش کردم که به این شکل دراومد!!! هردو عکس یکیه فقط کمی Edite شده.

سلام
به ريزترين ماسه كه در ساختمان سازي به كار ميبرن ماسه بادي ميگن.ماسه شش صفر را كه الك كني ماسه بادي به دست مياري.اگر شن باشه بهتر هست. 
شن اگر سنگ درشت نداشته باشه نيازي به الك كردن هم نداره فقط بايد از جاي تمييز تهيه بشه واگر احتمال آلودگي بديد بهتر هست خطر نكنيد و با جوشاندن ،ضدعفونيش كنيد.اگر با كف درياي پودر شده مخلوط بشه نياز به هيچ چيز ديگري هم نيست.

منونم از نظرتون. این ماسه رو  من با الکی که واسه آرد استفاده میشه ؛ الک کردم و به شکل پودری در اومده!! به نظر شما این به درد نمیخوره؟؟؟

۱۳۹۲/۱۱/۱۹، ۰۸:۱۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #45
سلام
من خودم شن را ترجيح ميدم ولي ماسه بادي هم بدون خاصيت نيست.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۱/۱۹، ۰۸:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: jorahim ، vahid babayi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان