زمان کنونی: ۱۴۰۲/۱۲/۲۹، ۰۷:۲۴ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

بهداشت قفس قناری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 4
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 105
535 سپاس گرفته‌شده در 131 ارسال
ارسال: #1
شستشوی قفس
سلام
میخاستم بدونم شما دوستان عزیز قفس قناری هاتون رو با چی میشویید؟و هر چند وقت یکبار؟
۱۳۸۹/۱۰/۲۳، ۰۳:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 8
21 سپاس گرفته‌شده در 15 ارسال
ارسال: #11
بهداشت قفس قناری
سلام دوستان عزیز
در مورد بهداشت قفس قناری لطفا اطلاعاتی به بنده بدهید . من هفته ای 2 الی سه بار روزنامه کف قفس رو عوض می کنم کفی پلاستیکی و میله ای رو که روش وای میسته رو با مایع ظرف شویی تمیز می شورم .فقط میمونه قفس . تا حالا ( سه ماه ) نشستم . لطفا در این مورد راهنمایی فرمایید ایا باید یک قفس جداگانه داشته باشم تا در موقعی که می خوام قفس رو تمیز کنم قناری ها رو به این قفس هدایت کنم . و اصلا این که هر چند وقت یک بار باید به نظافت قفس پرداخت
با تشکر
۱۳۹۱/۱۰/۰۴، ۰۲:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: مرتضي1 ، vahid babayi
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 488
375 سپاس گرفته‌شده در 143 ارسال
ارسال: #12
RE: بهداشت قفس قناری
(۱۳۹۱/۱۰/۰۴، ۰۲:۴۹ ق.ظ)nex2004 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان عزیز
در مورد بهداشت قفس قناری لطفا اطلاعاتی به بنده بدهید . من هفته ای 2 الی سه بار روزنامه کف قفس رو عوض می کنم کفی پلاستیکی و میله ای رو که روش وای میسته رو با مایع ظرف شویی تمیز می شورم .فقط میمونه قفس . تا حالا ( سه ماه ) نشستم . لطفا در این مورد راهنمایی فرمایید ایا باید یک قفس جداگانه داشته باشم تا در موقعی که می خوام قفس رو تمیز کنم قناری ها رو به این قفس هدایت کنم . و اصلا این که هر چند وقت یک بار باید به نظافت قفس پرداخت
با تشکر

سلام
توجه شما به پرنده هاتون قابل تحسینه ولی دوست عزیز حساسیت زیاده از حد هم خوب نیست. شما با این سطح از توجه به قناری هاتون بهتره از روزنامه برا کف قفس استفاده نکنید. من یه کاغذ نازک ارزون قیمت کف قفس پهن می کنم. قفس هام رو هم مدت هاست که نشستم. البته کثیف هم نشده. هر چند ماهی هم از FAM30که یه ضد عفونی کننده است به قفس ها اسپری می کنم که بهتره وقتی باشه که قفس خالیه. از نور مستقیم آفتاب هم برا ضد عفونی کلی قفس میشه کمک گرفت. با این روش ها تا حالا مشکلی به لحاظ بیماری که ناشی از کثیفی و عدم رعایت بهداشت باشه نداشتم. قفس هام رو هم از نوع سیمیه که درز و منفذ نداره. تمیز کزدن قفس های چوبی به دلیل عدم دسترسی به منافذش خیلی مشکله. امیدوارم اطاله توضیحاتم به دردتون خورده باشه.
۱۳۹۱/۱۰/۰۴، ۰۷:۵۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 14
سپاس‌ها: 283
684 سپاس گرفته‌شده در 226 ارسال
ارسال: #13
سلام یک ماده به نام پروکسان هست (ایرانیه وقیمت خیلی بالایی هم نداره)که 2 تا 3 گرم در لیتر اون رو در آب حل کرده ابتدا با آب گرم قفسو بشویید و سپس محلول پروکسانو به قفس اسپری کنید و  و بعد چند ساعت بشورید و برای خشک شدن در جلوی افتاب علی الخصوص آفتا ب تابستان بگذارید تمام میکربها و شپش وتخم شپش و کلا همه آلودگیها مرخص میشن.
۱۳۹۳/۰۲/۰۱، ۰۹:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ليسانس
سپاس‌ها: 9
29 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #14
من سالي 4 بار قفس رو با اب و الكل مي شورم
۱۳۹۳/۰۲/۰۷، ۰۴:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اول دبیرستان
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 8
114 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #15
ن هر ماه یه بار قفس قناری هام رو میشورم با اب و اسکاج .و تقریبا هر 6ماه یک بار رنگ امیزی میکنم.البته در زمان تولید مثل فقط کفیه قفس رو میشورم تا که جوجه ها بزرگ شن.
۱۳۹۳/۰۲/۰۸، ۰۲:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 20
3 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #16
سوال
 با سلام مجدد
2 تا سوال داشتم
1-اینکه لون جوجه ها یکم از لحاظ بهداشتی وضعیت خوبی نداره.جوجه ها تقریبا 14 روزشونه .جالب اینکه چشماشون هنوز بسته است. تو این وضعیت بهداشتی مریض نمیشن؟چه کنم؟
2-کی باید نر و ماده رو جدا کنم از جوجه ها؟بعد جدا کردن دوباره نر و ماده رو کنار هم بزارم یا اونارو هم جدا کنم؟

۱۳۹۳/۰۳/۱۸، ۰۳:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #17
RE: تاپيك جامع تخم قناري
سلام //قبلش عرض کنم که سیستم پیام خصوصی شما مشکل داره واین پیام رو میده//کاربر kristophal پیام خصوصی اش را غیرفعال کرده است شما نمی‌توانید به این کاربر پیام ارسال کنید.
1_ میتونین یه لونه دیگه بیارید وپنبه دونه بذارید داخلش  وجوجه هارو  با دست خیلی اروم بگیرید بذارید داخل لونه جدید اینکارو موقه خاموش بودن چراغ ها انجام بدین بهتره.باید تا الان چشماشون باز شده باشه 
2_ جوجه ها بتونن دون نرم بخورن  میشه از والدین جدا بشن  ومعمولا 25روزگی میتونن دون نرم بخورن وباید تا40 روزگی غذا تخم مرغی در اختیارشون باشه
اگه قصد جفت انداختن دوباره دارید بذارید پیش هم باشن اگر نمیخاد جفت بمونن والدین رو هم جدا کنید
موفق باشید
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۳/۱۸، ۰۵:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 4
سپاس‌ها: 12
327 سپاس گرفته‌شده در 140 ارسال
ارسال: #18
اگه قناری هاتون تو حیاط یا یه سالن مخصوصا میتونید با کاردک هر روز به راحتی تمیز کنید من چون از صدای کاردک خوشم میاد 2 ساعت یه بار به جون قفس ها می افتم و 1 ماه یه بار هم کل قناری ها را تویه قفس میکنم و قفس ها را با الکل میشورم و بعدش هم میزارم تو آفتاب تا بپره و بعد میشورمشون.
۱۳۹۳/۰۶/۱۳، ۰۵:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

محصل
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 102
136 سپاس گرفته‌شده در 64 ارسال
ارسال: #19
سلام دوستان میشه از کاغذ ساندویچی برای کف قفس استفاده کرد؟جوهر نداره کاهی رنگم هست؟

۱۳۹۳/۰۶/۱۷، ۰۲:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
اعتبار: 23
سپاس‌ها: 1106
878 سپاس گرفته‌شده در 267 ارسال
ارسال: #20
(۱۳۹۳/۰۶/۱۷، ۰۲:۵۳ ب.ظ)'m1000' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان میشه از کاغذ ساندویچی برای کف قفس استفاده کرد؟جوهر نداره کاهی رنگم هست؟

سلام.بله میتونید استفاده کنید.

امضای hidrane کودکی دیدم ماه را بو میکرد
                      قفسی بی در دیدم که در آن روشنی پرپر میزد...
۱۳۹۳/۰۶/۱۷، ۰۷:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان