زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۴:۱۵ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

بيماري هاي تنفسي قناري

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 144
55 سپاس گرفته‌شده در 28 ارسال
ارسال: #1
عطسه مکرر
با عرض سلام خدمت اساتید و دوستان عزیز
قناری دارم به رنگ پرتقالی نر 8 ماهه با جثه ای ریز
مشکلی که داره اینکه شبها هنگام خواب هر از گاهی چند تا عطسه پشت سر هم می زنه(شاید من فکر می کنم عطسه هست) حالا خوندنش هم اصلا خوب نیست خیلی یواش می خونه انگار صداش در نمیاد گفتم شاید بیماری ریوی داشته باشه.
اگر ممکنه راهنمایی کنید.ممنون

۱۳۹۰/۰۶/۲۳، ۰۹:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 125
242 سپاس گرفته‌شده در 101 ارسال
ارسال: #31
RE: بيماري نفس نفس زدن قناري همراه با دل زدن و صدا
یه سوال ماده هست؟

هفت تخم بهش میدی؟

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۹/۱۸، ۰۸:۵۹ ب.ظ، توسط hrs_2388.)
۱۳۹۲/۰۹/۱۸، ۰۸:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #32
(۱۳۹۲/۰۹/۱۸، ۰۶:۲۷ ب.ظ)'abbass11' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نه عزیز جان دمش تکون نمیخوره و داره رو به مستی میره

سلام عباس جان ایا از ایورمکتین استفاده کردی که خیالمون بابت مایت راحت شه چربیش رو هم چک کن 

۱۳۹۲/۰۹/۱۹، ۱۲:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی ، hidrane
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 488
375 سپاس گرفته‌شده در 143 ارسال
ارسال: #33
(۱۳۹۱/۰۶/۰۱، ۰۱:۵۴ ب.ظ)'soren_kiana' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با درود
اساتيد گرامي قناري هاي من يكي يكي دارن دچار يك بيماري كه علائمش دهن بهم زدن مثل نفس نفس زدن و دل زدن همراه با صدا خس خس ميشن. چند تا از پرنده ها تلف شدن لطفا كمك كنند.
اقدامات صورت گرفته:
1-جدا كردن پرنده هاي بيمار از بقيه
2-تعويض آب خوري و جا دوني و تعويض دانه مصرفي
3-ضدعفوني قفس
4-استفاده از داروي دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)

دوستان يك فيلم از حالت اين قناري ها ميزارم شايد بيشتر كمك كند در تشخيص بيماري
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام. متاسفانه یکی از قناری های من هم به همین مشکل تنفسی و گاهی اوقات خس خس در تنفس دچار شده. یه دوره اکسی تتراساکلین دادم تغییری حاصل نشد. به توصیه دامپزشک دارو رو تغییر دادم و الان از انروکین استفاده می کنم. یک سی سی در یک لیتر حدود 12 ساعت هر شش ساعت یه با عوضش می کنم. حدود یک ساعت هم ویتامین. دوست عزیز اگر هنوز به انجمن سر میزنید لطفا ما رو هم از نتیجه اقدامات خودتون مطلع کنیند. سایر دوستان هم لطفا کمک کنن.

۱۳۹۲/۰۹/۱۹، ۰۷:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
اعتبار: 23
سپاس‌ها: 1106
878 سپاس گرفته‌شده در 267 ارسال
ارسال: #34
دوستان دیشب یکی از بهترین ماده های بنده بر اثر همین بیماری از دست رفت.من احتمال 90% مایت تنفسی میدم چون برای این حیونم که مست بود از آیورمکتین استفاده نکردم .
امضای hidrane کودکی دیدم ماه را بو میکرد
                      قفسی بی در دیدم که در آن روشنی پرپر میزد...
۱۳۹۲/۰۹/۱۹، ۱۰:۱۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #35
با سلام
از داروی بروم هگزین 8 میلی گرم استفاده شود نصف کنید بکوبید و در اب خوری بریزید انشالله خوب میشن

با سلام
قرص 8 میلیگرمی برم هگزین را در 250 سی سی آب حل کرده و روزانه 2 نوبت هر نوبت چند قطره بخورانید به مدت 5 روز.( محلول هر 12 ساعت یک بار تهیه گردد. ومحلول باقی مانده از قبل دور ریخته شود) از داروخانه انسانی تهیه کنید.
این دارو مجاری هوایی را باز کرده و تنفس پرنده را بهبود میبخشد.
قرص 100 میلی گرمی تتراسیکلین را در 100 سی سی آب حل کرده و در آب خوری بریزید اگر پرنده مصرف نکرد 3 قطره هر 24 ساعت بخورانید به مدت 3 روز
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۹/۱۹، ۱۱:۱۲ ق.ظ، توسط hrs_2388.)
۱۳۹۲/۰۹/۱۹، ۱۱:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، hidrane ، mohsenb150
*
کاربر انجمن

ليسانس
سپاس‌ها: 115
59 سپاس گرفته‌شده در 12 ارسال
ارسال: #36
با سلام خدمت اساتید محترم یه سوال از دوستانی که قناریاشون دچار این مشکل هستند دارم میخواستم بدونم آیا قناری بیمار پف هم میکنه ودیگر اینکه در هنگام دل زدن صدایی مثل وید وید کردن یا ناله از خودش در میاره

۱۳۹۲/۰۹/۱۹، ۱۰:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 319
303 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #37
(۱۳۹۲/۰۹/۱۹، ۱۲:۰۲ ق.ظ)'جلال لطفی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۲/۰۹/۱۸، ۰۶:۲۷ ب.ظ)'abbass11' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام عباس جان ایا از ایورمکتین استفاده کردی که خیالمون بابت مایت راحت شه چربیش رو هم چک کن 

بله دوست من حدود 2-3 ماه پیش استفاده کردم

(۱۳۹۲/۰۹/۱۹، ۱۲:۰۲ ق.ظ)'جلال لطفی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بله دوست من حدود 2-3 ماه پیش استفاده کردم
چربی هم نداره

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۹/۱۹، ۱۱:۵۸ ب.ظ، توسط abbass11.)
۱۳۹۲/۰۹/۱۹، ۱۱:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #38
(۱۳۹۲/۰۹/۱۹، ۱۰:۲۱ ب.ظ)'sami.y' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت اساتید محترم یه سوال از دوستانی که قناریاشون دچار این مشکل هستند دارم میخواستم بدونم آیا قناری بیمار پف هم میکنه ودیگر اینکه در هنگام دل زدن صدایی مثل وید وید کردن یا ناله از خودش در میاره

سلام
براي بيشتر بيماريها قناري پف ميكنه وبيشتر هم بيمارهاي عفوني. احتمالا قناري شما دچار سرماخوردگي يا يك بيماري تنفسي هست كه مي تونيد همه علائم بيماري قناريتون(فضله ،شرايط نگهداري ،از كي اين طور شده ) را ذكر كنيد تا دوستان راهنمائيتون كنن.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۹/۲۰، ۰۷:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 230
202 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #39
سلام
امروز رفتم توی مغازه قناری فروشی، یک نر سوخته رسمی که به گقته فروشنده از نژاد و سوی خوبی رخوردار بود چشمم رو گرفت. خیلی مست بود و خوب میخوند. فقط فروشنده گفت کمی مشکل داره. گفتم چیه؟ گفت آسم داره. گفتم چطوریه؟ گفت اگه دست توی قفسش بکنی دل دل میزنه و خس خس نفسشو میتونی بشنوی. اگر نه از بیرون قفس هرچی هم که بپرونیش اینو اونور هیچ خس خسی و دل دلی نمیزنه. گفتم برای جفت زدن میخوام . گفت خیالت راحت چفت میخوره و جوجه میده. هیچ ایرادی نداره. در ضمن بگم که زیر قیمت میدادش. بنظرتون بگیرمش؟ اصلا بیمار هست یا نه؟ چون من قناری با این اوصاف داشتم که اصلا نمیشد بهش گفت بیماره. حالا چرا فروشنده که اصلا فکر نمیکنم به چیزی بجر سود فکر بکنه این توصیفات رو از قناریش کرد نمیدونم!!!! گفت پسش بالاست و چربی هم نداره.
۱۳۹۲/۱۰/۱۴، ۰۹:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #40
سلام به نظر بنده یه قناری سالم بگیر هر چیم باشه آسم داره هزار مکافات داره تا درمان بشه پس بصرفه نیست پیشگیری ارزون تر از درمان هست دوست عزیز
۱۳۹۲/۱۰/۱۴، ۱۰:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sae ، محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان