زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۲:۵۵ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

بیرون ریختن دانه از قفس

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 27
2 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #1
بیرون ریختن دانه از قفس
سلام
من هر چی دانه میزم توی ظرفش، میاد با نوکش همه رو میریزه زمین. به طوریکه در عرض 1 روز همه دانه ها را میربزه و ظرفش خالی میمونه.به نظر شما چجوری این عادت بد را از سرش بندازم؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۳۰، ۱۰:۰۹ ب.ظ، توسط hadi-3at.)
۱۳۹۰/۱۰/۳۰، ۱۰:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: derik_best
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #2
RE: بیرون ریختن دانه از قفس
(۱۳۹۰/۱۰/۳۰، ۱۰:۰۷ ب.ظ)hadi-3at نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
من هر چی دانه میزم توی ظرفش، میاد با نوکش همه رو میریزه زمین. به طوریکه در عرض 1 روز همه دانه ها را میربزه و ظرفش خالی میمونه.به نظر شما چجوری این عادت بد را از سرش بندازم؟

با سلام
از چند نوع دانه استفاده میکنی بعضی از قناریها بخاطر یافتن دانه مورد علاقه تمام دون خوری رو بهم میزنند تا اون دانه مورد علاقشونو پیدا کنند تو این مورد باید دید دون مورد علاقش چیه و با انگشتی بهش داد و با دان اصلی مخلوط نکرد
۱۳۹۰/۱۰/۳۰، ۱۰:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hadi-3at ، fazlog ، derik_best
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 27
2 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #3
(۱۳۹۰/۱۰/۳۰، ۱۰:۲۴ ب.ظ)nazmi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۱۰/۳۰، ۱۰:۰۷ ب.ظ)hadi-3at نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

با سلام
از چند نوع دانه استفاده میکنی بعضی از قناریها بخاطر یافتن دانه مورد علاقه تمام دون خوری رو بهم میزنند تا اون دانه مورد علاقشونو پیدا کنند تو این مورد باید دید دون مورد علاقش چیه و با انگشتی بهش داد و با دان اصلی مخلوط نکرد
قناری نیست! طرقه است!
در ضمن من این دانه ها را دارم:
پارس
کتان
هفت تخم
به صورت جدا جدا بهش میدم، همه رو پرت میکنه بیرون
وقتی هم به صورت مخلوط میدم ، باز هم همه رو پرت میکنه بیرون
انگار عادت کرده هر چیزی رو بریزه بیرون
نمیدونم چجوی بهش بفهمونم که نباید این کار را انجام بده!
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۳۰، ۱۰:۳۳ ب.ظ، توسط hadi-3at.)
۱۳۹۰/۱۰/۳۰، ۱۰:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #4
با سلام
اولا باید ببخشید فکر کردم در مورد قناریه این طرقه چه مدت دست شماست و تغذیه قبلی که به اون عادت داره یا مشکلی در هضم غذا داره یا دنبال دان و یا غذای خاصی میگرده که این رفتارو نشون میده
۱۳۹۰/۱۰/۳۰، ۱۱:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hadi-3at ، derik_best
*
کاربر انجمن

0
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #5
سلام دوست من
من چهار احتمال میدم
1) تقلید: احتمال داره پررنده ای در کنار طرقه شما بوده و این کار را انجام میداده و طرقه شما نیز تقلید میکند
2)نظر دوست خوبم ناظمی: احتمال داره که قبلا دون طرقه شما مخلوط بوده و یا دون دیگری غیر از دونی که شما الان در اختیار اون قرار میدهید باشد به همین دلیل طرقه به دنبال دون مورد علاقه خود می باشد یا اینکه اصلا ظرف دون خوری نداشته و کف قفس براش دون می ریختند و چون کف قفس خاک و ماسه بوده طرقه در بین اونها دنبال غذا می باشد و عادت را ترک نکرده
3) احتمال داره عمق ظرف دون خوری کم هستش و باید اون رو تعویض نمود یا اینکه دون رو کف قفس براش بریز ولی باید کف قفس خاک و ماسه نباشه
4) احتمال داره که طرقه شما از جوجگی در قفس نبوده و بعد از مدتی که در طبیعت بوده صید شده و الان دااره رفتار خود در طبیعت را تکرار می کنه (معمولا طرقه ها در طبیعت زمین را خنجال می کنند و به دنبال دون یا حشره یا کرم هستند )
هر کدام از این موارد می تواند مشکل پرنده شما باشد
۱۳۹۰/۱۱/۰۱، ۱۱:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi ، hadi-3at
*
کاربر انجمن

دیپلوم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 279
327 سپاس گرفته‌شده در 148 ارسال
ارسال: #6
سلام

سلام به همه امید ورم سؤ تفاهم نشه
طرقه خودم مثل شما بود به نظر من تخمه کتون خالی‌ بذار و دونه هارو روی زمین برید با همون خاک یا چیزی که داخل قفسه مال من داخل قفسه یک سنگ پا داره کمی‌ خاک یک آب دون روزی ۶ ساعت وله توی اتاق همینا بسش
۱۳۹۰/۱۱/۰۳، ۰۶:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: derik_best

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان