زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۲:۲۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

بیماری آبله قناری

ببخشین اگه کمی طولانیه
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 22
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #1
بیماری آبله قناری
با سلام خدمت دوستان محترم.
یک جفت قناری نر(سفید) و ماده(پرتقالی) داشتم که بعد از سه بار جوجه کشی جدا کردم و روز بعد متوجه شدم که قناری ماده خیلی کسله و پف کرده و یکی از چشمهاشو بسته و دو طرف منقارش دوتا مثل جوش تقریباً قزمز رنگ بود و موقع نفس کشیدن یک صدایی می دادند و فکر کنم داخل دهانشون زخم بود و نمیتونستن دان بخورن و خلاصه تو اینترنت و از یکی از دوستام پرسیدم ، گفت احتمال داره آبله باشه .
مولتی ویتامین و قند داخل آب دادم - محل زخم رو با محلول بتادین و سرکه سیب شستشو دادم و کمی هم ریختم توی دهانشان - با پماد استریل چشمی تتراساکلین چشمهاشون رو چرب کردم- روز بعد متاسفانه قناری ماده افتاده بود کف قفس(خیلی ضعیف شده بود و نمی تونست بپره روی چوب و دان بخوره)- دانخوری و جای آب را گذاشتم کف قفس - سبزیجات و تخم مرغ آب پز دادم ... و 3 روز بعد قناری نر هم مُرد .
جوجه ها را که حدوداً 3 ت 4 ماه دارند نگاه کردم 3 تاشون علائم بیماری رو داشتن که سریعا جدا کردم یکی از اونها فقط دو طرف منقارش جوش زده بود و دو تای دیگه از محل دمهاشون خونریزی کرده بودند که با اّب گرم شستشو دادم و روی دم بتادین ریختم و هر سه تا رو در قفسی جداگانه گذاشتم .
مممنون میشم اگه کسی راهنمایی کنه که این 3 تا زنده میمونن و بقیه قناریها (حدود 10 تا ) مبتلا میشن یا نه .
۱۳۹۶/۰۱/۰۶، ۰۱:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #2
RE: بیماری آبله قناری
با سلام زمانی که پرنده آبله بگیره اگر غذا بخوره یا بتونید بهش غذا بخورانید احتمال خوب شدنش زیاده،اگر آبله بیرونی باشه و به داخل گلو نره درصد خوب شدنش بالاست ولی اگر بره داخل گلو داستان میشه،اینایی که گرفتن رو جدا کنید کل قفس و متعلقات رو با جرمی ساید ضدعفونی کنید،اینایی که نگرفتن با اینا تو یه اتاق نباشند،آنها رو هم با جرمی ساید ضدعفونی کنید،به خود مریضا هم جرمی ساید بزنید،جاشون گرم باشه و تایلوزین تزریقی تو چشماشون بچکون که حداقل آنتی بیوتیک از چشم جذب بشه و مانع از عفونت چشم بشه،اگر میتوانید سالم ها رو واکسن بزنید
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۶/۰۱/۰۶، ۰۳:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، Ali Shademan
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #3
سلام
اونهايي كه مبتلا ميشن خيلي سخت ميشه كاري براشون انجام داد. آنتي بيوتيك مي تونه به بهبود و خوب شدن عفونت هاشون كمك بكنه اما اگر آبله تو دهان بزنه كارشون تمامه واگر روي پوست باشه احتمال خوب شدنشون بيشتره.اونهايي كه مبتلا هستن بايد از اون اتاق خارج بشن. تمام ظرف ها و وسايل قفسها بايد ضد عفوني بشن.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۶/۰۱/۰۶، ۰۷:۲۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، gholizadeh ، Ali Shademan
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 22
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #4
(۱۳۹۶/۰۱/۰۶، ۰۳:۰۴ ق.ظ)سیدمحمد شریفی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام زمانی که پرنده آبله بگیره اگر غذا بخوره یا بتونید بهش غذا بخورانید احتمال خوب شدنش زیاده،اگر آبله بیرونی باشه و به داخل گلو نره درصد خوب شدنش بالاست ولی اگر بره داخل گلو داستان میشه،اینایی که گرفتن رو جدا کنید کل قفس و متعلقات رو با جرمی ساید ضدعفونی کنید،اینایی که نگرفتن با اینا تو یه اتاق نباشند،آنها رو هم با جرمی ساید ضدعفونی کنید،به خود مریضا هم جرمی ساید بزنید،جاشون گرم باشه و تایلوزین تزریقی تو چشماشون بچکون که حداقل آنتی بیوتیک از چشم جذب بشه و مانع از عفونت چشم بشه،اگر میتوانید سالم ها رو واکسن بزنید

با سلام و ممنونم از راهنمایی و دو سوال داشتم.
1-الان 3 روزه دارم داخل آبشان اندازه نوک چاقو از پودر داخل کپسول تتراسایکیلین میریزم . جوش اطراف منقارش کمی بهتر شده ، فقط موقع نفس کشیدن صدای "تق تق" میده.(داروی خاصی داره)- 2- و آیا اون دوتا که از محل دمشان خونریزی کرده بودند که یکی همی دمش ریخته و اون یکی ، چند تا از پرهای دمش مانده اینها هم آبله دارند یا شاید بقیه ی قناریها دمشون کندن . ببخشی و ممنون میشم راهنمایی کنید .
با تشکر
۱۳۹۶/۰۱/۰۹، ۰۳:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #5
سلام
به طور كلي پرنده را بايد از نزديك معاينه كرد تا بشه به سوالات شما جواب داد. به طور فرضي و ذهني نميشه
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۶/۰۱/۱۰، ۰۸:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Ali Shademan

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان