زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۵:۳۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

بیماری آسم

مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #1
بیماری آسم
علائم: اين بيماري تمامي علايم بيماري سرماخوردگي را دارد به اضافه تنفس سخت با دهان باز .گاهي نيز تنفس پرنده همراه با صدا مي باشد.
درمان: دو قطره يد خوراكي را در 28 گرم آب نوشيدني حل كرده و روزي سه مرتبه از آن به پرنده داده شود. جاي پرنده بايد گرم باشد. ميتوان كمي بخار اكاليپتوس نيز در محل اتاق پرنده استفاده نمود اما اين بخار نبايد زياد باشد زيرا موجب خفگي پرنده خواهد شد. اين درمان بايد تا بهبودي كامل پرنده ادامه يابد . با افزايش آثار بهبودي بايد درمان نيز با فاصله انجام شود. تغذيه پرنده نيز بايد مقوي باشد.
مخلوط شير با نان همراه با دو يا سه قطره روغن ماهي بسيار مفيد است. استفاده از سبزي تازه هم خوب است.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۸۹/۱۰/۱۷، ۰۳:۵۵ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۰/۱۷، ۰۳:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 3
12 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #31
RE: بیماری آسم
با سلام
مشکل من هم مثل مشکل جناب Avat هستش ولی چندتا تفاوت داره که ترجیح دادم بپرسم.
راستش من یه قناری نر دارم که الان 6 هفته ای میشه خریدمش.(مطمئنم که نره)
این قناری در حالت عادی خیلی بی حاله و در اون حد که باید جنب وجوش نداره اصلا نمیخونه. اوایل کمی بهتر بود.
وقتی که صدای آواز قناری براش پخش می کنی یه کم سر حال میاد و ریزه خونی میکنه و اینور اونور میپره ولی بعد از چند تا پرش خسته میشه و روی میل میشینه، دهنشو باز میکنه و نفس نفس میزنه البته بدون خس خس یا صدای دیگه.
به نظر نمیاد سرما خورده باشه فقط احساس میکنی زود خسته میشه. در ضمن خودشو پف نمیکنه.
از مولتی ویتامین Vitane که حاوی آهن و زینک هستش بهش دادم ولی جوابی نگرفتم.

*ضمنا این پرنده قبلا پاش زخم بوده (بر اثر گاز گرفتگی بوسیله مرغ عشق) و الان کاملا خوب شده.

لطفا کمک کنید و یه راهکاری جلو پام بزارین.
با تشکر
۱۳۹۱/۰۳/۰۵، ۱۰:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 10
3 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #32
fh sglباسلام قناری من(ماده است)به صورت دوره ای (یعنی خوب میشه و پس از مدتی دوباره عود میکنه)هم کسل میشه و یه گوشه پف میکنه وهم چشاش براقیت خودش رو از دست میده تحرکش کم میشه ،در ضمن استرس هم پیدا میکنه . شبها موقع خواب وقتی نفس میکشه صدای مالاچ مولوچ میده مثل اینکه دهنش اب داشته باشه ( اکثرا هم دهنش ترشحات ابکی داره ) در این حالت اکثرا دیگه شب سرش رو موقع خواب زیره بالش قایم نمیکنه.
۱۳۹۱/۰۴/۲۹، ۰۲:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 1306
607 سپاس گرفته‌شده در 229 ارسال
ارسال: #33

دوستان وضعیت اشتهای قناریتون چظور هست؟ فضله چطور؟
۱۳۹۱/۰۴/۲۹، ۰۲:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #34
فضلش هم طبیعیه اما اکثرا آبکی؛ اشتهاش هم طبیعیه البته با توجه به اینکه قناری پر خوری است نسبت به قبل کم اشتها شده.هفته قبل هم پرهای اطراف چشمش ریخته بود.adambalasy
۱۳۹۱/۰۵/۰۱، ۱۱:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #35
باسلام ؛ مثل اینکه این بخش رو تعطیل کردند؟!!!
۱۳۹۱/۰۵/۰۴، ۰۸:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 576
132 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #36
(۱۳۹۰/۱۰/۲۵، ۰۱:۱۱ ب.ظ)katbi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام به دوست خوبم:
اول اينكه قناري را چندوقت هست توخونه داريد؟
امكان دارد مشكل شپش داشته باشد .به عبارت ديگر كنه در ناي اون وارد شده باشد. لطفا دقت بفرماييد.
شما گفتيد نر هست آيا در خوندن اون مشكلي مشاهده نكرديد؟
گزارش باليني اون را كامل تر بيان كنيد .ممنون ميشم.
با احترام

با سلام خدمت همه دوستان عزيز و اساتيد ارجمند،

جناب در صورتيكه كنه وارد ناي پرنده شده باشه چكار بايد كرد تا اين مشكل برطرف بشه؟

يكي از قناريهاي بنده شبها وقتي ميخوابيد صداي "نوچ نوچ" ميداد،امروز هم وقتي داشتم به بدنش پودر ضد شپش ميزدم متوجه شدم تنفسش صدا داره،

از يكي ديگه از قناريهام هم اين صداي نوچ نوچ مانند رو ميشنوم شبها،

احتمال خيلي زياد از همين كنه هايي هستن كه تو ناي پرنده ميرن،چون به شدت تو قفسشون شپشك ميبينم و با هيچ پودر و دارويي هم فعلا نتونستم ريشه كنشون كنم،

ولي خيلي به نسبت كم شدن اين موجودات موذي،

لطفا بنده رو راهنمايي كنيد واقعا اين مدت خيلي وقتم محدوده و از طرفي اين موضوع فكرمو خيلي به هم ريخته،

اين اولين باريه كه قناريهام به انگل مواجه ميشن،

موفق و پيروز باشيد،خدانگهدار.
۱۳۹۱/۰۵/۰۴، ۰۹:۱۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #37

دارویی که استفاده میکنید مناسب نیست.

من تا به حال مشکل شپشک با قناری هام نداشتم.

داخل اتاق رو با اسپری های ضد حشرات در زوایا و شیار ها اسپری کنید.

نظافت قفس رو زیر نور آفتاب انجام بدید.

کمی جوش شیرین تو وان آبتنیشون بریزید.

من این کار ها رو انجام میدم و از یک نوع پودر ضد شپشک استفاده میکنم که یک بار استفادش برای 6 ماه کافی هست.

۱۳۹۱/۰۵/۰۴، ۰۴:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 576
132 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #38
(۱۳۹۱/۰۵/۰۴، ۰۴:۳۱ ب.ظ)DRaiush نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دارویی که استفاده میکنید مناسب نیست.

من تا به حال مشکل شپشک با قناری هام نداشتم.

داخل اتاق رو با اسپری های ضد حشرات در زوایا و شیار ها اسپری کنید.

نظافت قفس رو زیر نور آفتاب انجام بدید.

کمی جوش شیرین تو وان آبتنیشون بریزید.

من این کار ها رو انجام میدم و از یک نوع پودر ضد شپشک استفاده میکنم که یک بار استفادش برای 6 ماه کافی هست.

با تشكر از شما جناب داريوش عزيز،

چندتا سوال برام پيش اومده واقعا ممنون ميشم جواب بديد تا بتونم هر چه زودتر اين مشكل رو از بين قناريهام ريشه كن كنم:

1.منظورتون از اسپري ضد حشرات همين اسپريهاي معموليست كه در منازل عليه حشرات ازشون استفاده ميشه ديگه؟

2.مقدار جوش شيرين در وان آبتني چقدر باشه كه هم موثر باشه هم آسيب زا نباشه؟

3.در مورد پودر ضد شپشي كه فرموديد لطفا بيشتر توضيح بديد كه اسمش چيه و مقدار و نحوه مصرفش به چه صورته؟

پيشاپيش ممنونم.:basa (159):
۱۳۹۱/۰۵/۰۴، ۰۵:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #39
(۱۳۹۱/۰۴/۲۹، ۰۲:۰۲ ب.ظ)ADAMBALASY نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
fh sglباسلام قناری من(ماده است)به صورت دوره ای (یعنی خوب میشه و پس از مدتی دوباره عود میکنه)هم کسل میشه و یه گوشه پف میکنه وهم چشاش براقیت خودش رو از دست میده تحرکش کم میشه ،در ضمن استرس هم پیدا میکنه . شبها موقع خواب وقتی نفس میکشه صدای مالاچ مولوچ میده مثل اینکه دهنش اب داشته باشه ( اکثرا هم دهنش ترشحات ابکی داره ) در این حالت اکثرا دیگه شب سرش رو موقع خواب زیره بالش قایم نمیکنه.(فضلش هم آبکیه و موهای زیره گلوش ریخته)[/size]

[size=medium]یاری کننده ای نیست که مرا یاری دهد؟!
۱۳۹۱/۰۵/۰۵، ۰۷:۳۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #40
(۱۳۹۱/۰۵/۰۴، ۰۵:۲۷ ب.ظ)Mohammad Karol نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با تشكر از شما جناب داريوش عزيز،

چندتا سوال برام پيش اومده واقعا ممنون ميشم جواب بديد تا بتونم هر چه زودتر اين مشكل رو از بين قناريهام ريشه كن كنم:

1.منظورتون از اسپري ضد حشرات همين اسپريهاي معموليست كه در منازل عليه حشرات ازشون استفاده ميشه ديگه؟
اسپری Cavalier
2.مقدار جوش شيرين در وان آبتني چقدر باشه كه هم موثر باشه هم آسيب زا نباشه؟
بطور علمی این رو نمیدونم معمولا این چیزها تجربی هست،به اندازه ای که به معده ی قناری آسیب نرسونه و تاثیر هم داشته باشه.
(نصف قاشق چایخوری )
3.در مورد پودر ضد شپشي كه فرموديد لطفا بيشتر توضيح بديد كه اسمش چيه و مقدار و نحوه مصرفش به چه صورته؟
متاسفانه این رو نمیدونم ، پودر داخل قوطی پلاستیکی بدون نام بود . معمولن قناری باز ها اینجا مواد مصرفیشون رو معرفی نمیکنن.
داخل وان حل میشه و پس از آبتنی قناری باقی مانده رو داخل آب فشان ریخته و اطراف قفس و دیوار ها اسپری میشه

پيشاپيش ممنونم.:basa (159):
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۵/۰۵، ۱۱:۵۵ ق.ظ، توسط DRaiush.)
۱۳۹۱/۰۵/۰۵، ۱۱:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Mohammad Karol ، افسونگر

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان