زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۲۸، ۰۹:۲۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

بیماری آسم

مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #1
بیماری آسم
علائم: اين بيماري تمامي علايم بيماري سرماخوردگي را دارد به اضافه تنفس سخت با دهان باز .گاهي نيز تنفس پرنده همراه با صدا مي باشد.
درمان: دو قطره يد خوراكي را در 28 گرم آب نوشيدني حل كرده و روزي سه مرتبه از آن به پرنده داده شود. جاي پرنده بايد گرم باشد. ميتوان كمي بخار اكاليپتوس نيز در محل اتاق پرنده استفاده نمود اما اين بخار نبايد زياد باشد زيرا موجب خفگي پرنده خواهد شد. اين درمان بايد تا بهبودي كامل پرنده ادامه يابد . با افزايش آثار بهبودي بايد درمان نيز با فاصله انجام شود. تغذيه پرنده نيز بايد مقوي باشد.
مخلوط شير با نان همراه با دو يا سه قطره روغن ماهي بسيار مفيد است. استفاده از سبزي تازه هم خوب است.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۸۹/۱۰/۱۷، ۰۳:۵۵ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۰/۱۷، ۰۳:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 6 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 123
320 سپاس گرفته‌شده در 68 ارسال
ارسال: #51
RE: بیماری آسم
باسلام ای قرص اریترومایسین چند میلی شو باید بگیریم
۱۳۹۲/۰۲/۲۱، ۱۲:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 11
40 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #52
سلام دوستان .ماشالله اینقدر نظرات زیاده آدم نمیدونه کدومشو انجام بده همشونم که نمیشه انجام داد.لطفا یه راه حلی بگید که جواب بگیریم.من یه جفت قناری سرخ دارم.ماده چند وقتی خس خس میکنه دهنشم تقریبا بازه بوی بدی هم میده.علاعم شپشک یا سرماخوردگی نداره.لطفا یه جوابی بدین که نتیجه بگیرم.ممنووووننننن از همه رفقای گلم
۱۳۹۲/۰۹/۲۷، ۱۰:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #53
(۱۳۹۲/۰۹/۲۷، ۱۰:۴۹ ق.ظ)'مجتبی ذکا' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان .ماشالله اینقدر نظرات زیاده آدم نمیدونه کدومشو انجام بده همشونم که نمیشه انجام داد.لطفا یه راه حلی بگید که جواب بگیریم.من یه جفت قناری سرخ دارم.ماده چند وقتی خس خس میکنه دهنشم تقریبا بازه بوی بدی هم میده.علاعم شپشک یا سرماخوردگی نداره.لطفا یه جوابی بدین که نتیجه بگیرم.ممنووووننننن از همه رفقای گلم

سلام
بايد بگي
1- غذا چي بهش ميدي.
2-فضلش چه رنگيه ؟
3- اسهاليه يا معمولي ؟
4-كجا نگهش ميداري؟ جوجه داره يا نه ؟
5- رنگش شكمش چه جوريه ؟  
6-عطسه هم مي كنه ؟
7-يه گوشه قفس كز ميكنه  يا سرحاله وخوب غذا مي خوره ؟
8- چند وقته اين طوري شده؟
9-آب ريزيش بيني داره يانه ؟
10-وقتي جست وخيز ميكنه دهنش باز ميشه يا وقتي در حال عادي هم هست دهنش بازه؟

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۹/۲۷، ۱۱:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #54
(۱۳۹۲/۰۹/۲۷، ۱۰:۴۹ ق.ظ)'مجتبی ذکا' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام بوی بد دهان نشان از عفونت دستگاه گوارشی رو دارد و میتونی با یه انتی بیوتیک یا استفاده از سیر شروع به درمانش کنی من به شخصه دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

رو پیشنهاد میدم ولی باز هم میتونی تو سایت یه سرچ کنی مثلا بوی دهان یا عفونت دستگاه گوارشی حتما نتیجه میگیری

۱۳۹۲/۰۹/۲۷، ۱۰:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
ارسال: #55
سلام به همه دوستان عزیزم.شرمنده دور شد.آخه میبایست تمام مراحلو با دقت چک کنم که جواب درستی رو بهتون بدم.آقای بخشی آقای لطفی غذا بهش مخلوط قناری میدم.کتون.تخم خلفه.تخم سفید.تخم کاهو.ارزن.اینجا معمولا همه به قناریاشون همینو میدن تو زمستون.فضلش معمولی سفیدو سبز تقریبا سفت.اسهال نیست.تو خونه جای گرم نگهش میدارم.رنگ شکمش قرمز پررنگه.عطسه نمیکنه.سرحاله وغذاشم خوبه.حدون دو ماهی میشه اینجوریه دامپزشکم بردمش جواب درستی نداد.آب ریزش بینی نداره.دهنش موقه جست وخیز بسته هست.کلا وقتی خیلی ورجه ورجه کنه یا بترسه خس خس میکنه.وخیلی هم دهانش باز نیست.جوجه نداره.درضمن یکم هم رو سرش جاهای خالی از پر دیده میشه.عید پارسال جفت اناختمش تخم گذاشت روشونم خوابید ولی جوجه ها در نیومدن.داخل تخمهاش که شکستم بعد ازبیست روز اصلا شباهتی به جنین جوجه نداشتن.نبسته بود تخمهاش ممنون میشم در این مورد هم نظرتون رو بدونم
۱۳۹۲/۰۹/۲۸، ۱۰:۱۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #56
سلام
همين جوري كه آقاي لطفي گفتن اگر دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
اصل گير بياد بهترين گزينه هست .اگر هم كه پيدا نشد از اوكسي وت يا اكسي تتراسايكلين ودر مرحله بعد نئومايسين استفاده كنيد.

امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۹/۲۸، ۱۰:۲۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: مجتبی ذکا
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
ارسال: #57
سلام آقاب بخشی.ممنون.آقا کپسول تتراساکلین250 خوبه؟چندبار بهش بدم؟چقدر بدم؟لطف اگر بکنید و در مورد مشکل تخم گذاریش هم بگید یه دنیا ممنونتون میشم
۱۳۹۲/۰۹/۲۸، ۰۴:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #58
سلام
اینکه تخم هاش بدون نطفه شده نمیشه دقیقا گفت از ماده هست شاید به خاطر نر باشه اما به طور کلی هر وقت قناری دچار عفونت مخصوصا عفونت گوارشی باشه تخم هاش بی نطفه میشه پس وقتی عفونت برطرف شد تخم ها هم نطفه میگیره.
نکته دوم شما سعی کن همون داروهایی که گفته شد پیدا کنی من تا حالا از کپسول تتراسایکلین استفاده نکردم.به نظر من قناری شما به داروهای قوی تری از تترا سایکلین نیاز داره. اگر خواستید از کپسول تترا سایکین استفاده کنید یک کپسول را به سه قسمت تقسیم کنید وتا پنج روز یک قسمت را توی آبش حل کنید از صبح تا شب.هر روز باید آبش را عوض کنید.بعدش تا 3روز هم مولتی ویتامین بهش بدید. کف دریا هم داشته باشه چون تتراسایکلین ها باعث دفع کلسیم از بدن میشن.

امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۹/۲۸، ۰۷:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 30
5 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #59
با سلام قناری من بعضی وقتا دهنشو بار میکنه و میبنده هیچ وقت باز نگخ نمیداره آیا داره خمیازه میکشه یا اینکه مشکلی داره؟
۱۳۹۲/۱۱/۲۷، ۰۳:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: افسونگر
*
کاربر انجمن

د
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 188
166 سپاس گرفته‌شده در 66 ارسال
ارسال: #60
با سلام.یکی از قناریهای نر من هم همین مشکل را داشت.دهنش بیشتر مواقع باز بود و خس خس میکرد.از قطره فلور فنیکیل به مدت سه روز دوقطره در آبدانش استفاده کردم.ده روز استراحت و دوباره همین دارو را دادم.مشکلش بر طرف شد.
۱۳۹۲/۱۱/۲۸، ۰۵:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان