زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۲:۴۰ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

بیماری آسم

مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 548
5294 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #1
بیماری آسم
علائم: اين بيماري تمامي علايم بيماري سرماخوردگي را دارد به اضافه تنفس سخت با دهان باز .گاهي نيز تنفس پرنده همراه با صدا مي باشد.
درمان: دو قطره يد خوراكي را در 28 گرم آب نوشيدني حل كرده و روزي سه مرتبه از آن به پرنده داده شود. جاي پرنده بايد گرم باشد. ميتوان كمي بخار اكاليپتوس نيز در محل اتاق پرنده استفاده نمود اما اين بخار نبايد زياد باشد زيرا موجب خفگي پرنده خواهد شد. اين درمان بايد تا بهبودي كامل پرنده ادامه يابد . با افزايش آثار بهبودي بايد درمان نيز با فاصله انجام شود. تغذيه پرنده نيز بايد مقوي باشد.
مخلوط شير با نان همراه با دو يا سه قطره روغن ماهي بسيار مفيد است. استفاده از سبزي تازه هم خوب است.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۸۹/۱۰/۱۷، ۰۳:۵۵ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۰/۱۷، ۰۳:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 7 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #61
RE: بیماری آسم
(۱۳۹۲/۱۱/۲۸، ۰۵:۰۲ ب.ظ)'رحمانی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام.یکی از قناریهای نر من هم همین مشکل را داشت.دهنش بیشتر مواقع باز بود و خس خس میکرد.از قطره فلور فنیکیل به مدت سه روز دوقطره در آبدانش استفاده کردم.ده روز استراحت و دوباره همین دارو را دادم.مشکلش بر طرف شد.

سلام
اگر از اين نوع داروها خواستيد استفاده كنيد حتما 5روز پشت سر هم باشه.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۱/۲۹، ۰۷:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی
*
کاربر انجمن

ارشد
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 142
63 سپاس گرفته‌شده در 43 ارسال
ارسال: #62
سلام 

یه قناری نر دارم که مدت هاست که نمیخونه ، وقتی نزدیک اش میشوم میترسه و خودش را به دیواره قفس میزنه و بعضی وقت ها با دهان باز صدای خس خس میده و دهنش را باز میکنه (مثل له له زدن سگ) . بیماری اش چی هست ؟
۱۳۹۲/۱۲/۱۶، ۰۸:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #63
سلام
ممكنه دستگاه تنفسي قناري شما دچار عفونت شده باشه.
ممكنه دچار بيماري ديگري باشه كه باعث ضعف بدنش شده.
حتي ممكنه شپشك گرفته باشه.
شما بايد علائم بيماري ها را خودتون تشخيص بديد.

امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۲/۱۷، ۰۷:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 30
5 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #64
جناب بخشی منم اون قناری که پا جفت کردم تا یه کم سر و صدا میکنم تو اتاق دهنشو باز میکنه و یه صدایی حالت ریزه خونی باصدای خیلی کم از خودش در میاره
یه نفر بهم گفت این چون آدم نمیبینه میترسه و استرس بهش وارد میشه آیا دلیلش همینه یا چون رفته پا جفت بدنش ضعیف شده
اگه سیستم گوارشی مشکل داشته باشه نشونه هاش چیه
۱۳۹۲/۱۲/۱۷، ۰۸:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #65
(۱۳۹۲/۱۲/۱۷، ۰۸:۰۷ ب.ظ)'bastenegar' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جناب بخشی منم اون قناری که پا جفت کردم تا یه کم سر و صدا میکنم تو اتاق دهنشو باز میکنه و یه صدایی حالت ریزه خونی باصدای خیلی کم از خودش در میاره
یه نفر بهم گفت این چون آدم نمیبینه میترسه و استرس بهش وارد میشه آیا دلیلش همینه یا چون رفته پا جفت بدنش ضعیف شده
اگه سیستم گوارشی مشکل داشته باشه نشونه هاش چیه

سلام
اين چيزي كه شما گفتيد هيچ ربطي به بيماري نداره. هر چي هست به نظر من زياد مهم نيست فقط حواستون باشه هميشه دونه وآب تازه داشته باشن.

امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۲/۱۸، ۰۷:۲۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی ، bastenegar
**
عضویت ویژه

m.s
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 1506
287 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #66
سلام دوستان یه دونه از3دونه جوجه قناری 10 روزه هستش که با دهان باز تنفس میکند با صدای خس خس الان چند ساعت اینجوری شده قبلا اینجوری نبودالبته امرور تو ابخوری اکسی وت ریختم برا جفت لطفا راهنمایی بفرمائید
۱۳۹۳/۰۱/۰۵، ۰۱:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

m.s
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 1506
287 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #67
سلام دوستان کسی داروی انسانی برای آسم سراغ داره معرفی کنه تو شهر ما نه ید خوراکی. و نه ضد اسم. تابرنیل پیدا میشه ممنون میشم راهنمایی کنیین
۱۳۹۳/۰۱/۱۱، ۰۹:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 14
سپاس‌ها: 283
684 سپاس گرفته‌شده در 226 ارسال
ارسال: #68
باسلام ؛من یک ماده قناری دارم که با دهان باز تنفس میکنه  و کمی صدای تق تق میکنه ولی نه همیشه موقع نفس کشیدن هر 30ثانیه دهنشو باز میکنه و زبونشو تکون میده انگار چیزی زیر زبونش گیر کرده باشه غذا میخوره لاغر هم نشده ورجه ورجه میکنه به نظرتون اسم داره؟ من امروز اریترومایسین 400 را 3 قسمت کردم ریختم مقدار مصرف به نظرتون صحیحه؟ در ضمن این ید خوراکی که جناب عرفان گفتن چیه ؟ چون من تاجایی که میدونم ید کاملا سمیه.

در ضمن با اینکه شکمش مدتهاست کمی متورم شده ولی هنوز آماده نشده چاق هم نیست ورم روده نداره(چون رگ مشکی در شکمش نیست ) ممکنه ورم روده پنهان داشته باشه؟ در ضمن اریترومایسین هم برای عفونتهای تنفسی خوبه وهم برای عفونتهای دستگاه گوارش.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۱/۱۷، ۰۸:۲۳ ق.ظ، توسط hassanpour.)
۱۳۹۳/۰۱/۱۷، ۰۸:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #69
(۱۳۹۳/۰۱/۱۷، ۰۸:۲۰ ق.ظ)'hassanpour' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام ؛من یک ماده قناری دارم که با دهان باز تنفس میکنه  و کمی صدای تق تق میکنه ولی نه همیشه موقع نفس کشیدن هر 30ثانیه دهنشو باز میکنه و زبونشو تکون میده انگار چیزی زیر زبونش گیر کرده باشه غذا میخوره لاغر هم نشده ورجه ورجه میکنه به نظرتون اسم داره؟ من امروز اریترومایسین 400 را 3 قسمت کردم ریختم مقدار مصرف به نظرتون صحیحه؟ در ضمن این ید خوراکی که جناب عرفان گفتن چیه ؟ چون من تاجایی که میدونم ید کاملا سمیه.

در ضمن با اینکه شکمش مدتهاست کمی متورم شده ولی هنوز آماده نشده چاق هم نیست ورم روده نداره(چون رگ مشکی در شکمش نیست ) ممکنه ورم روده پنهان داشته باشه؟ در ضمن اریترومایسین هم برای عفونتهای تنفسی خوبه وهم برای عفونتهای دستگاه گوارش.

سلام
اين مقدار كه گفتيد براي قناري زياده در ضمن آنتي بيوتيك داروي آسم نيست. قناري من هم شكمش بعداز جفت زدن بزرگ شد.فكر مي كردم مي خواد تخم بزاره ولي سه هفته شد وتخم نگذاشت آخرش هم نفهميدم مريضيش چي بود.

امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۱/۱۷، ۱۰:۳۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 14
سپاس‌ها: 283
684 سپاس گرفته‌شده در 226 ارسال
ارسال: #70
سلام آقای بخشی
در همین تاپیک دوستانی مثل آقای عرفان داروی اریترومایسنو برای درمان آسم معرفی کردند. ددر ضمن پرندگان آسم به سبک انسان ندارند و عفونتهای تنفسی مثل برونشیت رو به نام آسم پرندگان معرفی میکنند . درمان برونشیت و عفونتهای تنفسی انتی بیوتیکهای مختلفه . در مورد قناری امسال هنوز تخم نکرده و چون فصل جفت گیری داره تموم میشه دارو بهش دادم  شکمش هم برجسته اما نمیدونم چرا تخم نمیکنه ؟ یک ماده دیگه هم دارم که با همین ماده در یک قفسن اون هم اصلا بالا نیومد کمی دهنشو باز میکنه ولی نه مثل اولی شکمش هم کاملا خوابیده است و هیچ واکنشی به صدای نرها و خوندنشون نداره اما اولی با صدای نرها کمی کنجکاو شده و کمی فعالیتشو بیشتر میکنه هر یک از دوستان تجربه ای در این خصوص داره بگه فصل داره تموم میشه ماده اولی بین سوپر وکشیده بلنده حیفه که امسال هیچ جوجه ای ازش نگیرم.

دو تا نر بین سوپر وکشیده بلند هم دارم که جفت اونها بودند که جداشون کردم . واقعا حیفم میاد از چهار تا از بهترین قناریهام امسال هیچ جوجه ای نگیرم.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۱/۱۷، ۰۱:۲۱ ب.ظ، توسط hassanpour.)
۱۳۹۳/۰۱/۱۷، ۰۱:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان