زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۱۲:۲۱ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

بیماری آسم

مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #1
بیماری آسم
علائم: اين بيماري تمامي علايم بيماري سرماخوردگي را دارد به اضافه تنفس سخت با دهان باز .گاهي نيز تنفس پرنده همراه با صدا مي باشد.
درمان: دو قطره يد خوراكي را در 28 گرم آب نوشيدني حل كرده و روزي سه مرتبه از آن به پرنده داده شود. جاي پرنده بايد گرم باشد. ميتوان كمي بخار اكاليپتوس نيز در محل اتاق پرنده استفاده نمود اما اين بخار نبايد زياد باشد زيرا موجب خفگي پرنده خواهد شد. اين درمان بايد تا بهبودي كامل پرنده ادامه يابد . با افزايش آثار بهبودي بايد درمان نيز با فاصله انجام شود. تغذيه پرنده نيز بايد مقوي باشد.
مخلوط شير با نان همراه با دو يا سه قطره روغن ماهي بسيار مفيد است. استفاده از سبزي تازه هم خوب است.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۸۹/۱۰/۱۷، ۰۳:۵۵ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۰/۱۷، ۰۳:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 8 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 1
3 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #71
RE: بیماری آسم
با عرض سلام و خسته به تمام دوستان عزیز
حدودا 10روز پیش قناری ماده تقریبا اماده از خونه داری خریداری کردم
بعد از چند روز متوجه شدم ک قناری ب دفعات زیاد در روز دهانشو باز کرده و زبانش بیرون اورده شده و خارش دهان و گلو داره و صدای عطسه هم میدهد و نوک و تقریبا سرش را با میله پاک میکند
خوراکش خوبه
تحرکش خوبه
فضلش درسته
ابتنی میکنه بال بال میزنه و ب دهن زدن قناری نرم پاسخ میدهد
پرهای دورچشمش ریخته شده خیلی کم حالت کسلی ب خودش میگیره
لطفا راهنمای بفرماید این قناری بنده رو کلافه کرده از بس دهانشو باز میکنه
راستی این رو بگم ک شب ک خوابیده صدای خس خس نداره این احتمال رو میدم ک اسم نباشه
با تشکر منتظرراهنمایتون هستم
میله رو شستم  که در صورت تماس باچشم مریض نشه
قناریم اماده است ولی خیلی کم حالت کسلی میگیره و پف کردن تو کارش نیست
تقریبا یک هفته ای شربت دیفن هیدرامین با مولتی ویتامین بهش میدادم که میشه گفت بهتر شد اما خوب نشده
گلوشو چک کردم هم قبل از دارو دادن هم بعد از دارو دادن چیز خاصی متوجه نشدم اما قبل از دوره دارو احساس میکنم که دهانش بیشتر به رنگ سرخ بودن میزد تا بعد از دارو دادن
الان یک بسته قرص اریتروماسین گرفتم اما نمیدونم شربتو بهش بدم یا قرصو یا اصلا هیچکدام؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
لطفاااااااااااا تجربه دارا  برسونن تجربه هاشونووووووووووووووو سلام مجدد
اتفاقا میله رو شستم  که در صورت تماس باچشم مریض نشه
قناریم اماده است ولی خیلی کم حالت کسلی میگیره و پف کردن تو کارش نیست
تقریبا یک هفته ای شربت دیفن هیدرامین با مولتی ویتامین بهش میدادم که میشه گفت بهتر شد اما خوب نشده
گلوشو چک کردم هم قبل از دارو دادن هم بعد از دارو دادن چیز خاصی متوجه نشدم اما قبل از دوره دارو احساس میکنم که دهانش بیشتر به رنگ سرخ بودن میزد تا بعد از دارو دادن
الان یک بسته قرص اریتروماسین گرفتم اما نمیدونم شربتو بهش بدم یا قرصو یا اصلا هیچکدام؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
لطفاااااااااااا تجربه دارا  برسونن تجربه هاشونووووووووووووووو

(((((راستی این قسمت رو بگم که وقتی تخم مرغ میخوره حالت خارش گلو و عطسش به دفعات بیشتر میشه ))))
الان که اماده است ایا جفتش نزنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
با تشکرر فراوان
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۲/۰۲، ۱۰:۲۷ ق.ظ، توسط 123451.)
۱۳۹۳/۰۲/۰۲، ۱۰:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 7
28 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #72
با سلام
قناری ماده ام چند روزی است که دهانش را مرتب بازو بست میکنه و نفس نفس میزه و شبهای موقع خواب صدایی شبیه به عطس کردن می کنه . لطفا" راهنمایی فرمایید.
۱۳۹۳/۰۶/۱۶، ۱۲:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #73
سلام
تا چند روز بهش مولتي ويتاميني بده كه ويتامين c داشته باشه.فضاي نگهداريش سرد نباشه.باد بهش نخوره.گرمي فعلا بهش نده.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۶/۱۶، ۰۶:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #74
با سلام خدمتان دوستان
یکی از قناری هام یکی دو روزی میشه که بد تنفس مکنه یه فیلم ازش گذاشتم دوستانی که تجربه این جو بیماری و دارن لطف کنند راهنمایی بفرمایند.
البته فیلم مربوط به یه قناری دیگه هست که چند ماه پیش اینطوری شد ولی ازبین رفت وحالا یکی دیگه از قناری هام این مشکل براش بوجود آمده.باتشکر.موفق باشید
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۳/۰۶/۱۶، ۰۲:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hoofar
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #75
استاد خلیلی فیلم رو ندیدم ولی به دلیل احتمال عفونت تو این جور موارد1- از آنتی بیوتیک داکسی سایکلین استفاده کنید(موثر روی انواع زیادی از عفونت ها مخصوصا دستگاه تنفسی)به صورت کپسول 100 میلی گرمی آبی رنگ موجوده تو داروخانه انسانی.2-از داروی آیورمکتین روی پوست استفاده کنید تا جذب سیستم بشه اگر به احتمال خیلی کم جرب یا مایت تنفسی باشه از بین بره.احتمال کمتر از آلودگی قارچی دانه هم میشه.ولی تو قناری گزینه اول که بهش میشه شک کرد عفونت میکروبیه و استفاده از آنتی بیوتیک بعد چند روز ببینید بهبود حاصل شده-تقویت با مولتی ویتامین که ویتامین آ داشته باشه و هویج فراموش نشه.
۱۳۹۳/۰۶/۱۷، ۰۱:۰۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، khalili ، هیوا
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #76
سلام
آقاي خليلي عزيز به نظر من اين قناري را توي اتاق بقيه نگهداري نكنيد .حيفه بقيه پرنده هاتون دچار بيماري بشن. قناري من به اين شدت نبود تا 5روز تي ان تي دادم فايده نداشت.بعداز چند روز قرص اوكسي وت 100 را نصف كردم تا 5روز بهش دادم كمي بهتر شد و3روز هم مولتي ويتامين دادم كاملا خوب شد هر چند بعداز 10 روز بيماري دوباره برگشت كه فكر كنم قناري من به آب تني حساسيت داره و زود سرما مي خوره.البته فكر نكنم مشكل قناري شما از دستگاه تنفسيش باشه.به هر حال بهتره تو قفس كوچك قناري باشه.من خودم از جا آبي تيره براي دارو دادن استفاده مي كنم.اگر نبود چسب برق مي پيچم دور ظرف آب.(اگر داكسي سايكلين گيرتون نيومد اوكسي وت ومولتي ويتامين كه تازه گرفتم هنوز دارم)

امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۶/۱۷، ۰۶:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: khalili ، هیوا ، gholizadeh ، hidrane
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #77
(۱۳۹۳/۰۶/۱۶، ۰۲:۲۰ ب.ظ)'khalili' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمتان دوستان
یکی از قناری هام یکی دو روزی میشه که بد تنفس مکنه یه فیلم ازش گذاشتم دوستانی که تجربه این جو بیماری و دارن لطف کنند راهنمایی بفرمایند.
البته فیلم مربوط به یه قناری دیگه هست که چند ماه پیش اینطوری شد ولی ازبین رفت وحالا یکی دیگه از قناری هام این مشکل براش بوجود آمده.باتشکر.موفق باشید
/files/do.php?id=1193

آقای خلیلی فیلم رو دیدم و باید بگم بسیار آزار دهنده و وحشتناک بود و این پرنده بی گناه اگر همینجوری پیش بره میمره چند سال پیش من همچین موردی دیدم که مرده اما دقیقا علایم یادم نیست و اون موقع هم با داروها آشنایی نداشتم لطفا در مورد علایم دیگه توضیح کامل بفرمایید حداقل محل عفونت شناسایی بشه تا شاید با آنتی بیوتیک مناسب درمان بشه منظورم اینه که علایم گوارشی و اسهال داره یا فقط تنفسیه؟تغذیه چطوره و حال عمومی پرنده و روی قبلی چه داروهایی جواب نداده؟سیر بیماری مزمنه یا یکدفعه.مسریه و به راحتی به قفسهای دیگه منتقل شده یا فقط جفت کنار پرنده گرفته؟این سوالهارو پرسیدم چون تا بحال پرنده های خودم این مدلی بیمار نشدند و فقط یک مورد با مصرف بیش از حد آهن و مکملهای دیگه کلیش آسیب دید و بعد دو روز با علایم شبیه همین مرد یعنی دهن زدن و تنفس سریع

۱۳۹۳/۰۶/۱۹، ۱۲:۲۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، gholizadeh ، هیوا ، hidrane
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 5
79 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #78
سلام يكي ازقناريهاي من پف نميكنه ولي صداش گرفته وصداي مثل صداي عطسه در مياره به نظرتون اسم هست كمك كنيد خواهشا
۱۳۹۳/۰۸/۱۸، ۱۱:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #79
سلام
به احتمال زياد سرما خورگيه.اگر كم تحرك شده،صداش گرفته يا پف مي كنه قطعا سرما خورده.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۸/۲۰، ۰۸:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، hoofar

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان