زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۲:۲۱ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

بیماری جوجه کفتر

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 8
21 سپاس گرفته‌شده در 15 ارسال
ارسال: #1
بیماری جوجه کفتر
سلام
من یک جفت کبوتر پنگوئنی دارم که یکی از جوجه های 14 روزه اونا فکر کنم مریضه . از دهنش به مقدار کم کف بیرون میاد . چین دانه اش هم تقریبا خالی هستش من با سرنگ مقدار کمی اب با سفیده تخم مرغ (خام) + هفت تخم + ارزن+ پودر دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
مخلوط کرده و بهش به این جوجه دادم . راستی توی سری قبل که این کبوترها جوجه هاشون در اومد یکیشون در اثر اینکه بهش غذا ندادن مرد .
حالا به نظر شما راه درمانش چیه ؟
با تشکر
۱۳۹۱/۱۰/۰۷، ۰۸:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #2
RE: بیماری جوجه کفتر
باسلام خدمت شما اول یه عکس از پرندتون میگذاشتی تا دوستان نظر بهتر بدن چون شاید نژاد خاصی باشه ویک سری بیماری ها مخصوص اون نژاد باشه وراه درمان ویژه ای داشته باشه دوم بجای اینهمه (+) کمی نخود رو خیس کرده وچند بار آبش رو عوض کنید بعد بهش میدادید ویا گاو دانه .قره ماش یا ماش یکی از موارد رو بهش میدادید علت کف کردنش فکر میکنم اون سفیده تخم مرغ هست ونباید از این دانه های مختلف بهش میدادید دلیل نمیشه چون مقوی برای قناری هست برای کبوتر هم خوب باشه بعد اگه مطمئن هستی که اسهال نداره کمی مولتی ویتامین مخصوص کبوتر بگیرید وبا آب مخلوط کرده بهش بدید موفق باشید یه راه دیگه هم هست که کمی دقت و استادی میخواد یه چوب کبریت رو به اندازه حد اکثر باز شدن دهان جوجه تون شکسته میان دو نوک بالا وپایین گذاشته به صورتی که دهان کبوتر باز بمونه ونتونه ببندش قبلش کمی اب با ابلیمو خیلی کم مخلوط کرده بهش بدید بعد از قسمت کتها وپاها ودم رو محکم در دست گرفته سر کبوتر بسمت پایین بعد بشکل تکان دادن چند بار تکان بدید که هر چی داخل معدش هست تخلیه بشه بعد دون درشت که گفتم رو بهش بدید بااین کار تقریبا همون کار ساکشن رو انجام میده یعنی شستشوی معده اگه نمیتونی همون دون درشت رو بده انشاء الله رد میکنه موفق باشید
۱۳۹۱/۱۰/۱۰، ۰۱:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: مسعود میرزالو
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 134
95 سپاس گرفته‌شده در 44 ارسال
ارسال: #3
(۱۳۹۱/۱۰/۰۷، ۰۸:۰۱ ب.ظ)nex2004 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
من یک جفت کبوتر پنگوئنی دارم که یکی از جوجه های 14 روزه اونا فکر کنم مریضه . از دهنش به مقدار کم کف بیرون میاد . چین دانه اش هم تقریبا خالی هستش من با سرنگ مقدار کمی اب با سفیده تخم مرغ (خام) + هفت تخم + ارزن+ پودر دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
مخلوط کرده و بهش به این جوجه دادم . راستی توی سری قبل که این کبوترها جوجه هاشون در اومد یکیشون در اثر اینکه بهش غذا ندادن مرد .
حالا به نظر شما راه درمانش چیه ؟
با تشکر
سلام
شما قبل از اینکه بخوای راه درمان رو در پیش بگیری ابتدا باید علت رو پیدا کنی...
بیشتر بیماریهای کبوتر از تغذیه نادرست بوجود میاد
راه حل :از کبوتر حمال برای این نژاد استفاده کن
جوجه رو هم با دست تغذیه کن اگه رو به بهبودی رفت همون روش رو ادامه بده اگر نه که بیخیال نگهداریش باش
۱۳۹۱/۱۰/۱۰، ۱۱:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: AliDj
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #4
سلام از کبوتر اطلاعات زیادی ندارم
دو تا جوجه حدود 5 الی 6 روزه یتیم به دستم رسید که الان یک هفته است دارم با دست تغذیه میکنم
روز اول مدفوع قهوه ای و یک لکه کوچیک سفید داشتن (سالم بودن )
از وقتی با دست تغذیه شدن غذا توی چینه دان باقی میمونه سفت میشه ، مدفوع هم یکی دو روز قهوه ای خیلی کم رنگ به شکل کرم به همراه آب شفاف اطرافش
بعد کم کم مدفوع به همین شکل اما به شکل کرم که رنگش سبز هست
سعی میکنم مرتب با سرنگ بهشون آب بدم گاهی مجبور میشم حدود 24 ساعت بجز آب چیزی بهشون ندم تا چینه دان یکم خالی بشه
هر بار بهشون آب میدم میبینم چینه دان سفت شده بعد از آب دادن و ماساژ بهتر میشن
حالا یکی از جوجه ها کمی کسل شده
یک دارو میخوام که به هضم غذا کمک کنه.
(فعلا مولتی ویتامین ، ویتاسید و ویتامینت محلول در آب استفاده میکنم)
دانه ها خرد شده توسط مخلوط کن و حدود 4 الی 8 ساعت قبل از مصرف میذارم داخل آب
گندم.قره ماش.ارزن.نخود.ذرت.و یک دان مثل قره ماش که کامل سفید و سفت هست اسمش را نمیدونم
تاکید میکنم قبل از خیس کردن دانه آنها را حسابی خرد میکنم مثل آرد
لطفا دوستان کامل راهنمایی کنند
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #5
جوجه کبوتر مرد
وقت جون دادن گردنش به عقب کشیده شد و پاها کلا به سمت عقب و صاف
به توصیه یک فرد با تجربه به اون یکی جوجه فقط گندم و قره ماش بدون خرد کردن و بدون خیس کردن دادم
اگه کسی اطلاعات یا تجربه داره خواهش دریغ نکنه
۱۳۹۵/۰۲/۱۷، ۰۷:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #6
سلام
فكر نمي كنم اين چيزهايي كه گفتيد به درد تغذيه دستي بخوره .چون والدين قبل از دادن به جوجه اول خودشون مي خورن وبا شيره چينه دان اونها قاطي ميشه بعد به جوجه ميدن
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۰۲/۱۸، ۰۶:۲۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #7
سلام دوست عزیز
حرف شما درسته ، ظاهرا راه حل دیگه به ذهنم نمیرسه
خدا را شکر با این روش جوجه یکم سر حال شده
دو روز پیش یک مقدار انروسایکلین بهش دادم
الان فقط با قره ماش تغذیه اش میکنم
۱۳۹۵/۰۲/۲۰، ۰۲:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #8
نون خالی بخیسون با سرنگ بهش بده،آب بگیر جلوش منقارشو بذار تو آب خودبخود یاد میگیره غذا بخوره،البته. یخورده بزرگ بشن نخود فلافل بخیسون بهش بده میخوره...
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۵/۰۲/۲۳، ۰۲:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان