زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۰۴:۲۷ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

بیماری سهره قناری

*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 46
3 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #1
بیماری سهره قناری
سلام دوستان سهره قناری من حدود 3 هفته پیش قفسش از روی میخ افتاد زمین و پاش اسیب دید هنوز بعد گذشت این مدت پای راستو میگیره بالا ایا خوب میشه و اینکه دیگه زیاد دون نمیخوره و کسل شده ایا خوب میشه و چه کارایی انجام بدم بهتر بشه؟ وقتی قفسو تمیز میکردم 2 روز قبل چند تا پر نرمه دیدم تو قفس احتمال داره تو لک رفته باشه البته روزی چند دقیقه میخونه
۱۳۹۱/۰۹/۲۸، ۱۰:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #2
RE: بیماری سهره قناری
باسلام
دوست عزیز سعی کن پرندتو یه جای ـروم وکم رفت وآمد قرار بدی مطمئن شو که پا سالم شکستگی داره یا نه تو جیره غذایی از پودر کلسیم مخصوص پرندگاه استفاده کن پودر پسته و کمی پودر نارگیل با کمی آرد سوخاری مخلوط کن ودر اختیار پرنده قرار بده .امکان داره پرندتون تولک هم بره شما باید یه محیطی براش فراهم کنید بدون استرس.ان شااله خوب میشه.موفق باشید
۱۳۹۱/۰۹/۲۸، ۰۱:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: majid gholami ، محمدمهدی ، torobche ، derik_best
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #3
با سلام خدمت دوست خوبم وعزیز بنظر من در مرحله اول جای پرندت رو کمی گرم کن ضرب دیده گی داشته باشه سرما اذیتش میکنه و بقیه جای های بدنش هم چک کن ضربه شاید به سر یا جاهای حساسش خورده باشه بدونی بهتره دوم با روکش روی قفسش رو بپشون بایه پارچه آبی کم رنگ یا سبز تا آرامش داشته باشه .سوم هم کمی کافشه وتخم کاهو مخلوط کن براش بزار اگه تخم کتان بهش میدی کمی هم در حد یک انگشتی شاهدانه یک روز درمیان بهش بده سعی کن جا دونی وجا آبی رو پایین کف قفس بزاری تا بخاطر دون وآب خوردن مجبور به حرکت زیاد نشه به گفته دوستمون جناب خلیلی عزیز هم کمی کلسیم خوراکی تو جا ابیش بریز یک میخ تا حالش کاملا خوب بشه بعد شرایط رو تغیر بده انشاءالله زود خوب میشه .
۱۳۹۱/۱۰/۰۳، ۰۸:۱۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 46
3 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #4
[quote='majid gholami' pid='22316' dateline='1355812537']
سلام دوستان سهره قناری من حدود 3 هفته پیش قفسش از روی میخ افتاد زمین و پاش اسیب دید هنوز بعد گذشت این مدت پای راستو میگیره بالا ایا خوب میشه و اینکه دیگه زیاد دون نمیخوره و کسل شده ایا خوب میشه و چه کارایی انجام بدم بهتر بشه؟ وقتی قفسو تمیز میکردم 2 روز قبل چند تا پر نرمه دیدم تو قفس احتمال داره تو لک رفته باشه البته روزی چند دقیقه میخونه
[/quoteسلام دوستان سهره قناریه مذکور هنوز بعد از دو ماه پاشو میگیره بالا البته بعضی اوقات که دقت کردم دیدم که بدون هیچ مشکلی ازش استفاده میکنه خواستم بدونم مثل ادما امکانش هست بعد از بهبودی تا یه مدتی میتر سه به پاش تکیه کنه راستی تو لک رفته و پر میریزه امکان داره واسه کم تحرکی چاق بشه برای جلوگیری از این موضوع چاقی چکار کنم

سلام دوستان سهره قناریه مذکور هنوز بعد از دو ماه پاشو میگیره بالا البته بعضی اوقات که دقت کردم دیدم که بدون هیچ مشکلی ازش استفاده میکنه خواستم بدونم مثل ادما امکانش هست بعد از بهبودی تا یه مدتی میتر سه به پاش تکیه کنه راستی تو لک رفته و پر میریزه امکان داره واسه کم تحرکی چاق بشه برای جلوگیری از این موضوع چاقی چکار کنم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۰/۲۰، ۱۱:۴۴ ق.ظ، توسط majid gholami.)
۱۳۹۱/۱۰/۲۰، ۱۱:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #5
با سلام خدمت شما تو بعضی موارد امکان داره که ترس باشه ولی بیشتر دلیلش درد هست با یه ذره بین پاشو کامل چک کن ببین دو رنگ نشده یا انگشتانش خشک نشده ورم نداره خوده بنده هم یه سهره داشتم یکی از انگشتانش فطع شده بود منتها از جایی جدا شده بود که وقتی این طرف اون طرف میپرید دقیقا روی اون قسمت قطع شده فشار میومد ودوباره پاشو میگرفت بالا وهمین باعث کسلیش میشد شما اول خوب چک کن نقطه درد رو پیدا کن بد درمونش کن دون چی بهش میدی ؟
۱۳۹۱/۱۱/۱۵، ۰۹:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 7
30 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #6
سلام دوستان.منم ی سهره قناری دارم حدودا4ماهه پای راستش انگشت پشتیش ورم داره ناخنش هم کوتاهه و تواین 40 50 روزی ک دست من بوده اینجوری بودو هست.دقیقا عین پرنده دوستمون پاشو بیشتر اوقات بالامیگیره جنب وجوشش گاهی خوبه گاهی کم ولی جدیدا کسله دونم کمتر میخوره.لطفا راهه درمانشو راهنمایی کنید.ازونجام که تازه کارم الان اینجا مشکل دوستمونو خوندم تازه مشکلشو فهمیدم.
۱۳۹۲/۰۸/۲۰، ۱۱:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی ، theanimal
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #7
سلام فعلا یه پماد تتراسایکلین یا کلیندا مایسین یا اریترومایسین بگیرید روزی دوبار به محل عفونت بمالید بعد یه عکس ازش بدارید تا ببینیم عفونت در چه حدیه تا اگه لازم بود یه آنتی بیوتیک خوراکیم مصرف بشه.در ضمن با مولتی ویتامین و تخم مرغ تقویت بشه و فعلا دانه گرم مثل شاهدانه و پسته و بادام ندید زودتر عکس بذارید مولتی ویتامینم فراموش نشه
۱۳۹۲/۰۸/۲۱، ۱۲:۳۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #8
باسلام.جناب میرزالو پیرو فرمایشتون از امروز تتراسایکلین رو شروع بمصرف کردم.همچنین مولتی ویتامین.عکس هم از پرنده گرفتم ک رویت کنید.انشالا باندازه لازم واضح باشه.درضمن بابت راهنماییتون ازشما تشکر میکنم

جناب میرزالو باعرض شرمندگی راه ارسال عکسو پیدانکردم.بقسمت آپلود تصاویرو فایلها رفتم متاسفانه میزد ورود ناموفق.باتشکر ازشما دوست عزیز

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۸/۲۶، ۱۲:۱۲ ق.ظ، توسط saeidng.)
۱۳۹۲/۰۸/۲۵، ۱۱:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #9
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

باسلام.جناب آقای میرزالو ودیگر دوستان اگرخدابخواد عکسو آپلود کردم این آدرسو دادن.اگر لطف کنید نگاهی بیندازید انشاالله مقبول باشه.فقط عرض دیگری داشتم و اون اینکه طی 2.3باریکه پرندرو دست گرفتم برای مصرف پماد متاسفانه پرنده بیچاره خیلی اذیت شد.حال درخواستم اینه کاگر احیانا راه دیگری هست ک چنین وضعیتی پیش نیاد لطفا راهنمایی کنید.درضمن پرنده با نوکش پمادو نمیدونم پاک میکنه یا میخوره.خیلی ممنون وبا تشکر ازشما
۱۳۹۲/۰۸/۲۶، ۱۰:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #10
سلام
با اجازه اساتید ومسعود جان
عکس چیز زیادی رو نشون نمیده شما ک قناری رو دست میگیرد همون موقه   ی  عکس ازش بگیرید ک بهتر معلوم باشه یا وقتی ک نشسته از زاویه بهتر عکس بگیرید
شما واسه استفاده پماد میتونید شب استفاده کنید چون وقتی ک میخایید محل نگه داری پرنده رو خاموش(تاریک) کنید /لامپ ک خاموش بشه پرنده چشش نمیبینه وبه راحتی میتونین بگیریدش وپماد بهش بزنید اینجور هم نمیتونه پمادو ببینه ک بخوره هم واسه گرفتنش اذیت نمیشه
موفق باشید
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۲/۰۸/۲۶، ۱۱:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان