زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۰، ۰۷:۵۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

بیماری سهره قناری

ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #1
بیماری سهره قناری
با عرض سلام خدمت دوستان.حدود دو هفته پیش یه سهره قناری از پیش یکی از دوستان اوردم وقتی آوردمش متوجه یه دونه روی پاش و ضعف بدنیش شدم با دوستم صحبت کردم گفت احتمالا پشه نیشش زده به خاطر درخت انگور که تو حیاطشون بود خودم به آبله شک کردم و روز به روز حالش بدتر شد و با ضعف شدید خالی کردن سینه و دونه های جوش مانند روی پاهاش.اقداماتی که انجام دادم حذف دانه های گرم از غذاش و دادن کتان تخم کاهو خرفه.دوره سه روزه دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

و استیمول.مشکل اینه شرایطش الان ثابت هست و نه بهتر میشه نه بدتر سینه پر نکرده ضعف شدید جوری که به سختی رو تیرک وایمیسه.از دوستان خواهش میکنم اگه تجربه این موضوع رو دارن کمک کنن و راهنمایی کامل کنن.با تشکر
۱۳۹۲/۰۴/۲۹، ۰۹:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed_30421 ، Moh3en A3adi
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #2
RE: بیماری سهره قناری
با سلام
دوست عزیز طبق علائمی که اعلام کردین پرنده شما آبله گرفته پرنده ای که آبله میگیره از لحاظ اشتها بی اشتها میشه وبعضی وقتی توی مجرای دهانش تبخال میزنه یا آبله پرندتو خوب بازرسی کن اگر هرجا که چیزی از زخم یا تاول مشاهده کردی یه محلولی هست تو داروخانه گیر میاد بنام گلسیرین ید شب تا شب با پنبه به قسمتهایی که زخم هست بزن یه پودری هم هست محلول درآب اسمشو نمی دونم ولی داروخانه های دامپزشکی دارن بگی برا آبله میخوام بهت میدن اونم چیز خیلی خوبی هست.موفق باشید
۱۳۹۲/۰۴/۲۹، ۱۰:۴۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، Moh3en A3adi
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 133
93 سپاس گرفته‌شده در 42 ارسال
ارسال: #3
سلام علیرضا جان منم این مشکل داشتم اما نتونستم درمان کنم غذا نمیخورد باید خودم غذا میریختم دهنش که این کار نکردم که ضعیف شد مرد...... یکی از دوستام بهم محلول ید داد بهش زدم خوب بود ولی نتیجه نداشت خلیلی عزیز درست میگه این دارو هارو بده بهش اگه غدا نخورد بزور غذا بده ایشالله که خوب بشه دوستان اگه تجربه دارن بگن این بیماری رو علاج کنیم..........
۱۳۹۲/۰۴/۲۹، ۱۰:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 456
290 سپاس گرفته‌شده در 104 ارسال
ارسال: #4
منم همین مشکل رو داشتم نتونستم درمانش کنم اینقدر ضعیف میشه تا از بین میره
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

هم دادم اثری نداشت
من شنیدم یک آمپولی هست میزنن اگر اون جواب بده خوب میشه توی اراک دارن
۱۳۹۲/۰۴/۲۹، ۰۱:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: علیرضا پوریان ، Moh3en A3adi
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 330
76 سپاس گرفته‌شده در 42 ارسال
ارسال: #5
با سلام در مورد پای پرنده من یک قناری داشتم همین مشکل داشت از جرمی ساید پی استفاده کردم پاش خوب شد البته قبل از اینکه ضعیف بشه
۱۳۹۲/۰۴/۲۹، ۰۱:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #6
اگر دوستان با مورد مشابه روبرو شدند در مورد عفونتهای پوستی استفاده از داروهایی که برای بیماریهای گوارشی مصرف میشه مناسب نیست و حداکثر از پیشرفت بیماری جلوگیری میکنه بهترین گزینه تو این نوع عفونتها اریترومایسین و یا سفالکسین هست و تقویت بدن و سیستم ایمنی با ویتامینها.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۰۹، ۱۲:۳۷ ق.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۷/۰۹، ۱۲:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، Moh3en A3adi
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #7
تو یه همچین شرائطی بهترین گزینه مراجعه به متخصص دامپزشک و عمل بر طبق نسخه او هست چرا که اقدامات خودسرانه ای بسا موجب وخیم تر شدن حال پرنده ما میشود .
۱۳۹۴/۰۷/۰۸، ۰۹:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Moh3en A3adi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 38
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #8
(۱۳۹۴/۰۷/۰۸، ۰۹:۴۹ ب.ظ)سی مرغ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تو یه همچین شرائطی بهترین گزینه مراجعه به متخصص دامپزشک و عمل بر طبق نسخه او هست چرا که اقدامات خودسرانه ای بسا موجب وخیم تر شدن حال پرنده ما میشود .

به نام خدا 
لطفا ببرید دام پزشک 
یا یک پرنده باز حرفه ای
۱۳۹۵/۰۳/۲۳، ۰۸:۳۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان