زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۱:۴۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

بیماری عجیب وغریب سهره مثل اینه که فلج شده باشه هم از پر و هم از پاها

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 3
15 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #1
بیماری عجیب وغریب سهره مثل اینه که فلج شده باشه هم از پر و هم از پاها
سلام به همگی یه سهره رفیقم داره که مدتی پیش دیده بودم .مشکلش عدم تعادل مناسب بود.از دوستان راهنمایی گرفتم گفتن احتمالا از ضعفه .رفیقم خیلی بهش میرسید.تا امروز نیگاش کردم دیدم حتی نمیتونه پرواز کنه وراه رفتنش هم ایراد داره ونمیتونه روی پاهاش خوب وایسه ویه جورایی میشینه.بهش خوب میرسه ولی هر روز بدتر میشه.به نظرت مشکلش چیه؟(یه جورایی مثل اینه که فلج شده باشه هم از پر وهم از پاها )تا حالا همچین چیزی ندیده بودم .دوستان راهنمایی بفرمایید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۱۸، ۰۴:۴۴ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۶/۱۹، ۰۴:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #2
RE: بیماری عجیب وغریب سهره
(۱۳۹۰/۰۶/۱۹، ۰۴:۴۵ ب.ظ)امید نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همگی یه سهره رفیقم داره که مدتی پیش دیده بودم .مشکلش عدم تعادل مناسب بود.از دوستان راهنمایی گرفتم گفتن احتمالا از ضعفه .رفیقم خیلی بهش میرسید.تا امروز نیگاش کردم دیدم حتی نمیتونه پرواز کنه وراه رفتنش هم ایراد داره ونمیتونه روی پاهاش خوب وایسه ویه جورایی میشینه.بهش خوب میرسه ولی هر روز بدتر میشه.به نظرت مشکلش چیه؟(یه جورایی مثل اینه که فلج شده باشه هم از پر وهم از پاها )تا حالا همچین چیزی ندیده بودم .دوستان راهنمایی بفرمایید.

منم یه قناری اینجور دارم زیاد بهش رسیدم ولی درس نشد
هم قیمت خودش ویتامین خارجی خورد و خوب نشد ad3e مولتی ویتامین b-complex , اکسی وت , اینا رو روش امتحان کردم هنوزم تعادل نداره
۱۳۹۰/۰۶/۱۹، ۰۵:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 196
198 سپاس گرفته‌شده در 82 ارسال
ارسال: #3
سلام دوست خوبم.یه جایی خوندم که اگه مواد معدنی و بعضی از ویتامین های خاص به پرنده نرسه دچار اختلال میشه شاید این یه اختلال عصبی باشه.
۱۳۹۰/۰۶/۱۹، ۰۵:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 19
سپاس‌ها: 319
1096 سپاس گرفته‌شده در 326 ارسال
ارسال: #4
چنتا دلیل میتونه داشته باشه
1.کمبود ویتامین
2.سن زیاد(پیر بودن)
3.پف کردن.همون مشکلی که یکدفه برای پرنده پیش میاد و معمولا ب مرگ منجر میشه هنوز درمان قطعی پیدا نکردم براش
امضای ahoora_3
نقل قول:
عمل کننده باش نه پیرو اعمال
۱۳۹۰/۰۶/۱۹، ۰۶:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 355
298 سپاس گرفته‌شده در 145 ارسال
ارسال: #5
درود دوستان: دیشب متوجه شدم که جوجه سهره من یه مقدار کز کرده اما وقتی از قفس بیرون آوردمش نگاهش کردم ولی از لحاظ ظاهری ایرادی نداشت وقتی گذاشتمش توی قفس دیگه حتی نمی ایستاد و حالت بیهوشی و ضعف افتاد کف قفس و بعد از 5 دقیقه که بهش نزدیک شدم دوباره بلند شد ولی دیگه بیحاله صبح قبل از بیرون امدن از خونه یه سرس بهش زدم که باز کز کزده بود یه گوشه ولی سر پای خودش ایستاده بود.
۱۳۹۰/۰۷/۲۸، ۱۲:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #6
دانه اي كه به سهرهميديد به دقت بررسي كنيد8
۱۳۹۰/۰۷/۲۸، ۰۴:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: iliya ، Hosein0111
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #7
(۱۳۹۰/۰۶/۱۹، ۰۴:۴۵ ب.ظ)امید نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با سلام

امیدجان باید بررسی کنی ببینی سینش تیغ انداخته یا نه و وزنش سبک نشده؟؟ اگه اینطوری که میگم باشه احتمال زیاد یه بیماری گوارشی و ناجور داره که در یکی از بخشها یکی از دوستان گفته بودن که با داروی دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)

قابل حله البته من خودم چند ماه پیش یه همچین مشکلی با 3 تا از جوجه قناری هام داشتم که هر کاری کردم خوب نشدن ومتاسفانه مردن ولی من اون زمان از دارویی که گفتم استفاده نکرده بودم و نمیدونم که جواب میداد یا نه .

موفق باشید
:a (28):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۷/۲۸، ۰۵:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، Hosein0111
کاربر اخراجی سایت

سپاس‌ها: 5
83 سپاس گرفته‌شده در 39 ارسال
ارسال: #8
تا حیون تلف نشده ببرش پیشه یک دامپزشک .
۱۳۹۰/۰۷/۲۹، ۰۱:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، iliya ، Hosein0111
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #9
RE: بیماری عجیب وغریب سهره مثل اینه که فلج شده باشه هم از پر و هم از پاها
باسلام امروز صبح از پرنده فروش ی سهره گرفتم که خیلی سرحال و چابک بود اتفاقا وقتی از بین پرنده ها گرفتمش جداش کردم و حدود نیم ساعت تو پرنده فروشی چکش کردم آوردمش خانه و براش تو ی ظرف جدا شاهدانه و تو ظرف دیگه تخم کتون گذاشتم عصر که آمدم سمتش دیدم درست مانند علایمی که دوستمون گفته انگار فلج شده و به اضافه اینگه اسهال هم شده متاسفانه برا اسهالش دارویی گیرم نیامد فقط حدس زدم ممکنه بدنش سرما کشیده باشه براش داروی سرماخوردگی اطفال و مولتی ویتامین تو آبخوری گذاشتم ضمنا جاش رو هم گرم کردم الان که وضعیتش بهتر شده و داره دون میخوره ولی واقعا برام عجیبه که این بیماری چطور یدفعه سهره رو از پا میندازه قبلا هم همچین موردی رو تو سهره دیده بودم و متاسفانه به مرگ منجر شده دوستان اگر کسی راه حلی داره لطفا راهنمایی کنه
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۰/۰۹/۲۸، ۱۲:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #10
RE: بیماری عجیب وغریب سهره مثل اینه که فلج شده باشه هم از پر و هم از پاها
با سلام پرنده رو امروز بردم دامپزشک متاسفانه بیماری سهرم نیوکاسل است و قبل از بیماری میبایست واکسینش میکردم فعلا که باید تقویتش کنم به عقیده دکتر ۱۰درصد احتمال خوب شدن هست
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۰/۰۹/۲۸، ۰۹:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fazlog ، Hosein0111

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان