زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۱۲:۲۲ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

بیماری مجهول

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 224
156 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #1
بیماری مجهول
سلام دوستان
یکی از سهره هامو تو تراس برای دوره لک تک میخ کرده بودم دیروز که رفتم بهش سر کشی کنم دیدم پف کرده یه گوشه نشسته و نوکش رو باز نگهداشته بود تو دهنش از یه مایع چسب ناک پر شده طوری که از نوکش بیرون آمده بود و داشت خفه میشد به سختی نفس می کشید نه می تونست ببلعدش نه می تونست بندازدش بیرون تا این وضع رو دیدم هیچ چیزی به ذهنم نرسید غیر از اینکه قفسش رو گذاشتم تو آفتاب بعد از دو سه دقیقه مجبورش کردم حرکت کنه و از جاش تکان بخوره بعد از چند بار بالا پائین پریدن به سختی اون مایع رو قورت داد و آب خورد و سرحال شد.
هر چی فکر کردم نفهمیدم چی شده بود تا حالا اینجوریش رو ندیده بودم . راستی من تو یه ظرف سر بسته تعدادی کرم خشکبار نگه میدارم و چند روزی یه دفعه یه تعداد میدم به سهره هام قبل از این ماجرا هم این کارو می کردم ولی این دفعه فرقش این بود که تعدادی از کرمها پروانه شده بودند و بعد از تخم ریزی جسدشون تو همون ظرف مونده بود. غیر از این هیچ تغییری در شرایط سهرم ایجاد نشده نبود
از دوستان اگه اطلاعاتی دارند خواهش می کنم منو در جریان بذارن
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۷/۱۷، ۰۴:۲۶ ب.ظ، توسط meysams65.)
۱۳۹۰/۰۷/۱۷، ۰۴:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #2
RE: بیماری مجهول
با توجه به بهبودی سریع پرنده شما بعد از بلعیدن غذا بعید به نظر می رسد که سهره شما بیمار باشد و ممکن است هنگام بلع غذا با مشکل روبرو شده که با کمک شما رفع گردیده است.
۱۳۹۰/۰۷/۱۷، ۰۸:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #3
سلام به نظرم پرنده شما صرع داره
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۰/۰۷/۱۷، ۱۱:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: meysams65 ، mohammad20101368
*
کاربر انجمن

ارسال: #4
سلام دوستان
صرع ؟ چطوری باید مطمئن شم ؟ تو این 7-8 ماه که دارمش اولین بار بود این اتفاق افتاده
جناب admin عزیز غذا نبود عرض کردم یه مایع چسب ناک
۱۳۹۰/۰۷/۱۸، ۰۱:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
سپاس‌ها: 29
26 سپاس گرفته‌شده در 11 ارسال
ارسال: #5
سلام:
امروز حالش چطور بوده؟
اگه خوبه مشکلی نیست والا ب به احتمال زیاد یماری نیوکاسل هستش که خیلی خطر ناکه و علاج نداره و باید جای گرم نگهش داری.
۱۳۹۰/۰۷/۱۸، ۰۲:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: meysams65 ، mohammad20101368
*
کاربر انجمن

ارسال: #6
سلام
امروز خیلی سر حال بود حتی با اینکه تازه داره دوره لکش رو تموم می کنه چند بار کوتاه خوند البته بعد از اون اتفاق از تراس آوردمش تو اتاق
۱۳۹۰/۰۷/۱۸، ۰۴:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، mohammad20101368
ناظم ارشد

لیسانس
ارسال: #7
باسلام صرع از تیپ بیماریهایی که فقط موقع فشار آمدن به مغز خودشو نشون میده هیجانات شدید یا ترس هم باعث حمله صرعی میشود علائم آن هم از قبیل بیحرکت شدن و پف کردن پرنده و یا لرزش و عدم توانایی ایستادن پرنده روی میخ است و از علائم عمومی آن هم کف کردن دهان است و بهبودی کامل بعد از چند دقیقه است البته صرع بیشتر در جوجه ها وپرندگان نابالغ و ضعیف دیده میشود و ندرتا در پرنده بالغ دیده میشود ؛و متاسفانه علاج ۱۰۰%ندارد و دلیل اصلی آن کمبود آهن است ولی به نظرم با ی دامپزشگ مشورت کنی ضرر نداره
۱۳۹۰/۰۷/۱۸، ۰۹:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، meysams65
*
کاربر انجمن

ارسال: #8
سلام دوست عزیز
دامپزشک براش B کمپلکس و نیکوتین آمید تجویز کرده هنوز بهش ندادم گفتم اول با اساتید مشورت کنم.
راستی آهن تو چه چیزایی هست که بشه بهش بدم؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۷/۱۹، ۱۰:۵۳ ق.ظ، توسط meysams65.)
۱۳۹۰/۰۷/۱۹، ۱۰:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی
ناظم ارشد

لیسانس
ارسال: #9
باسلام ویتامین ب که خیلی مفیده ولی نیکوتین آمید فکر کنم ی جور مسکن باشه در هر صورت نظر دامپزشک ارجحتر است؛ آهن هم تقریبا تو همه دانه ها پیدا میشه ولی منبع غنی آهن موز است شما میتونید ی تیکه موز برا سهرتون بذارید تا اگر کمبود آهن داشته باشد برطرف شود فقط تو گذاشتن موز زیاد روی نکن که باعث اسهال میشود ؛
۱۳۹۰/۰۷/۱۹، ۰۱:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: meysams65
*
کاربر انجمن

ارسال: #10
سلام دوستان
ببخشید این بحث رو ادامه میدم لطفا راهنمایی کنید
همین سهره که اینجا راجع بهش گفتم دیگه نمی خونه با اینکه لکش تموم شده و داشت ریزه خونی می کرد الان اصلا ازش صدا در نمیاد در صورتی که پارسال بعد از لک مست شد و خیلی محکم و طولانی می خوند حتی وقتی قفسش تو دست بود اما الان انگار که بی حوصله و خسته است میوه سبزیجات و پسته و بادام هم بهش میدم ولی بازم فایده نداره
تغذیه اش خوبه شاهدونه و مقدار خیلی کم کتون بهش میدم به نظر مریض نمی یاد بیشتر انگار دپرس. راستی از تراس که شبا هوا خیلی خنک می شد بعد از ماجرایی که در اول این تاپیک گفتم آوردمش تو اتاق .
اگه کاری هست که انجام بدم لطفا بهم بگید خودم دیگه راهی به ذهنم نمی رسه خیلی بهش رسیدگی کردم. تا وقتی آدمای کنارش رو میبینه خوشحاله و کنجکاو و جست و خیز میکنه و غذا می خوره ولی وقتی آدم رو نمی بینه انگار دپرس. خیلی ناراحتم میخواستم واسه جفت آمادش کنم
:a (17)::a (14):
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۷/۲۴، ۱۰:۱۵ ق.ظ، توسط meysams65.)
۱۳۹۰/۰۷/۲۴، ۱۰:۰۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان