زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۶، ۱۰:۳۴ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

بیماری نقطه سیاه در جوجه قناری

ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 14
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 283
684 سپاس گرفته‌شده در 226 ارسال
ارسال: #1
بیماری نقطه سیاه در جوجه قناری
سلام  هر چند در مباحث گوناگون در انجمن  موضوع مرگ جوجه های قناری با  ایجاد نقطه سیاه در شکمشون مطرح شده اما پراکنده بود و به تمام موارد هم اشاره نشده برا همین این پست رو ایجاد کردم.به علت زیاد بودن متن مقاله رو در قالب پی دی اف پیوست کردم

بیمااری نقطه سیاه.pdf
دفعات دانلود حجم فایل نوع فایل
177 120.73 KB .pdf
۱۳۹۴/۰۲/۰۷، ۱۰:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #11
RE: بیماری نقطه سیاه در جوجه قناری
سلام 
قناری بازهایی که حرفه ای هستن و سالن دارن معمولا دوماه قبل از جفت پاکسازی میکنن به اینصورت که سه روز پشت سر هم از آنتی بیوتیکهای وسیع الطیف استفاده میکنن مثل  t n t یا سولفانامیدها مثل TS یا مخلوط کوکسی پلاس و تراپریم از شرکت ورسله گا که ماده موثرشون یکی هست (تریمتوپریم + سولفادی متوکسین) و اگر پیدا نکردین میتونید سولفامت استفاده کنید که (تریمتوپریم +سولفادیازین) هست و خیلی نزدیکه به اون ترکیب .... علاوه بر اینا در دوهفته اول که جوجه ها متولد میشن دوتا سه روز t n t  یا پودر سریا تابرنیل خوبه که استفاده کنید ... علاوه بر این موارد اونایی که حرفه ای تر هستن از med هم استفاده میکنن که محصول کویکو آلمان هستن و کاملا طبیعیه و در واقع پودر پونه کوهی هست که باید مخلوط بشه در غذای نرم یا در دون پرنده و سبب بالارفتن سیستم ایمنی پرنده میشه و از خیلی از مشکلات پیشگیری میکنه و در تمام طول سال استفاده میکنن . 
علاوه بر همه اینا رعایت بهداشت و نظافت قفس و تجهیزات قفس و ضدعفونی با جرمی ساید حتما باید رعایت شود . همینطور رعایت کامل بهداشت آب و دون و تغذیه پرنده .   
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۷/۱۱/۲۴، ۰۹:۱۸ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۷/۱۱/۲۲، ۰۵:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Program maker ، gholizadeh
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 5
5 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #12
پودر دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
  در اختیار دارم
آیا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
 به تنهایی قادر به درمان قناریا با هست؟
ممنون
۱۳۹۷/۱۱/۲۲، ۰۸:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #13
دوست عزیز با عرض معذرت از شما بنده سوال کردم گفتن : اگر علتش مایکوپلاسما باشه باید یکدوره تایلوزین همراه تریکوپلاس بدین و اگر علتش کوکسیدیوز باشه کوکسی پلاس با تراپریم . 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۷/۱۱/۲۴، ۱۰:۰۲ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۷/۱۱/۲۲، ۰۹:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Program maker ، morteza shirinzadeh
*
کاربر انجمن

ارسال: #14
سلام
ابتدا تشکر میکنم از سیمرغ عزیز که پیگیر بودن
این سری جوجه ها امروز صبح متولد شدن، بصورت اتفاقی ساعت ۹ شب برای بررسی وضعیت جوجه به قفس سر زدم که دیدم یه جوجه کف قفس داره دست و پا میزنه
درش آوردم، بدنش سرد بود ولی ظاهراً به موقع رسیده بودم
گذاشتمش لای دستام و با دمیدن کمی بدنشو گرم کردم تا موقتا مطمئن بشم از سرما نمیمیره.
بعد نگاهی بهش انداختم و دیدم نقطه سیاه تشکیل نشده اما پس جوجه کاملاً ورم کرده بطوریکه اگر کمی فشار اضافه میاوردم یا بصورت فضله دفع میشد یا زیر شکمش پاره میشد.
علت بیرون افتادنش رو نمیتونم حدس بزنم چون بعد از گذاشتن جوجه توی لونه مادر اول رفت خوابید روش بعدشم بهش غذا داد، سری قبلی هم یکی از تخمها با پای نر بصورت اتفاقی از قفس افتاده بود بیرون،اینبارم ممکنه به پای نر گیر کرده باشه. امشب قصد دارم تکلیف این جفت رو روشن کنم، جوجه رو تا یک ساعت قبل از خواب دیدم که دیگه بهش غذا نمیدن ، با اینکه دهن جوجه دائماً برای گرفتن غذا بازه.
خودم کمی با دست جوجه رو تغذیه کردم تا کمی سینه ش پر بشه.
نمی‌دونم تا صبح زنده میمونه یا نه
امشی قصد دارم تکلیف رو مشخص کنم، جوجه رو با کمی روغن زیتون تغذیه میکنم و خودم فضولات رو کمک میکنم دفع کنه، چند ساعت یک بار تغذیه ش میکنم تا اثر روغن زیتون کمتر بشه و آنتی بیوتیک رو به همراه غذا مستقیم به جوجه بدم ، با دوز پایین و هر چند ساعت یک بار.
یه موضوع هم لازم می‌دونم بگم، در مورد داروی سریا
تازگیا یه مدل سریا اومده که ظاهرش مثل قبله با این تفاوت که رنگ روی جلدش بجای نارنجی، زرد رنگه و بعد از سوال کردن از تعدادی از قناری دار های آشنا ، و به گفته ی ایشان این دارو مشابه تقلبی سریا ست.
منم با شک و تردید ترجیح دادم نخرم و از آنتی بیوتیک های دیگه استفاده کنم.
بهرحال ممنون از همگی و آرزوی موفقیت
سال نو هم پیشاپیش مبارک.
۱۳۹۷/۱۲/۲۲، ۰۱:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #15
سلام مجدد
در خصوص مطلبی که در پست قبلی ارسال کردم:
جوجه ای که به شکلی که عرض کردم بهش رسیدگی کردم زنده موند اما دو جوجه‌ی دیگه مردن.
علائم ظاهری این مشکل تورم در زیر شکم جوجه، یعنی دقیقاً از جایی که قفسه سینه تمام میشود، از همانجا جوجه دچار تورم شدید میشود.
دیشب با خوراندن کمی روغن زیتون به جوجه کمک کردم فضولات را دفع کند، با اینکه در محل تورم لکه های سیاه دیده میشد اما میشد یقین داشت که ارتباطی با کبد ندارد و در حین تخلیه فضله به اندازه ‌ی نصف قاشق چایخوری فضله سیاه و سبز رنگ دفع شد و تا صبح این کار را به اینصورت : یک وعده غذا ، یک وعده دفع ادامه دادم
امروز ورم هنوز هست اما دیگه به رنگ صورتی، همرنگ پوست جوجه می‌باشد 
پدر و مادر هم شروع به غذا دادن به جوجه کردن
جوجه هنوز ورم رو داره که ظاهرش مثل ورم روده ست و جوجه بعد از هر بار دفع، احساس راحتی می‌کنه و منتظر میمونه تا غذا بهش برسه.
لطف بفرمایید در این خصوص و برطرف شدن کلی این مشکل راه حل و تجربه بفرمائید
با تشکر
۱۳۹۷/۱۲/۲۳، ۱۲:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 4
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #16