زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۱۲:۱۵ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

بیماری ومرگ ناگهانی سهره م

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 47
2 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #1
بیماری ومرگ ناگهانی سهره م
سلام خدمت همه دوستان واساتید. من چند روز پیش یه سهره تازه گیرو سروحال گرفتم.دیروز یهو کز کردو امروزم متاسفانه مرد.چون این قضیه برای خیلی ها اتفاق افتاده من خواهش میکنم اساتید راهنمایی. بکنن. من کل مطالب رو خوندم ولی روش های مختلف و متضادی در این مورد بود .حداقل اگه چنین چیزی باز پیش اومد تجربه تلخ تکرار نشه.
سهره من با اینکه خیلی سرحال بود یهو کز کردوفضلش بصورت سبز وابکی شد که خیلی به اطراف بی توجه شد و حتی غذا و آب هم نمیخورد
قفسش تمیز بودو دونش فقط شادونه. آبش سالم. وهوا هم خوب. سبزیجات مانده هم نخورده بود.
دوستان لطفا راهنمایی کنند چون قبلا هم این اتفاق برای سهره م افتاده بود الان هم که سهره وگلبسر دارم نگرانم نکنه چنین اتفاقی رخ بده. باتشکر از همه دوستانی که تجربیاتشون رو در اختیار ما قرار می دن
۱۳۹۳/۱۰/۳۰، ۱۲:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #2
RE: بیماری ومرگ ناگهانی سهره م
سلام
اول بفرماييد چند روز تو قفس بود ؟ غذا مي خورد يا نه ؟
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۱۰/۳۰، ۰۸:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: majid kh
*
کاربر انجمن

ارسال: #3
سلام دوست عزیز. آقای بخشی
این سهره رو از کرمانشاه برام اورده بودن خیلی زیبا وقدوقامت داربود. یه هفته اونجا توقفس بود چهار روزم دست خودم بود روز سوم کز کردو صبح روز چهارم مرد دونه میخورد جیک هم میزدولی روز آخر خیلی کم دون خورد . قفسش تمیز بود دون آب سالم وتازه. برگ شلغم تازه که خودم کاشتم هم براش گذاشتم همین
فقط استاد یه سهره دیگه م امروز فضلش آبکی وسبز شده اما خدارو شکر سرحاله میترسم اینم.... لطفا بفرمایید چیکار کنم
۱۳۹۳/۱۰/۳۰، ۱۰:۱۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #4
سلام
وااله من استاد نيستم. فضله سبز وآبكي نشانه بديه.شما فقط شاهدانه بده و كمي بادام رنده كن تو شصتي بهش بده. احتمال انگل يا آلودگي به ويروس سالمونلا هست.مواظب باشيد بقيه پرنده ها وافراد خانواده آلوده نشن. به دامپزشك نشون بديد. توي اين قفس پرنده ديگري نگذاريد.از اون فروشنده هم پرنده نخريد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۱۰/۳۰، ۱۲:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: majid kh
*
کاربر انجمن

ارسال: #5
دوستانی که اطلاعاتی دارن لطفا بگید چه راه حلی برای این منظور باید به کار برد
۱۳۹۳/۱۰/۳۰، ۱۲:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #6
کز کردن و مردن سهره داستان قدیمیه،که ممکنه بدلایل زیادی باشه که همه یه علامت دارن،سهره پف میکنه و ظرف کمتر از 24ساعت میمیره،من امسال برا اولین بار دوتا سهره تلفات دادم،سهره اول که با دادن قرص اکسی وت 100میل و گرم کردن محل نگهداری تقریبا خوب شد که متاسفانه وقتی منزل نبودم صبح زود طبق عادت همیشگی بچه ها اول صبح بیرون میخش کرده بودن،وقتی از سرکار برگشتم دیدم دوباره پف کرده و دیگه هرچی دادم کارساز نبود و بعدش مرد،سهره دومم بازم پف کرد و کم غذا شد یخورده اسهال داشت،بهش دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دادم خوب شد،دو روز بعد پف کرد بازم دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دادم خوب شد،یه هفته بعدش دوباره پف کرد،اکسی وت دادم خوب نشد،بردم دامپزشک آنتی بیوتیک خارجی داد،سریع خوب شد ولی متاسفانه خیلی لاغر شده بود،دوروز بعد سرش زیر دونخور چوبی گیر کرده بود و فکرکنم گیر داده بود به یه دونی که اون زیر بود با اینکه دونخورش پر بود،وقتی بهش رسیدم نفسای آخرش اعصابمو خورد کرده بود و جون به لبم کرده بود گرفتم از پنجره انداختمش بیرون بعدش چه اتفاقی براش افتاد نمیدونم....در کل بهترین راه آزمایش فضلست والا همانطور که گفتم پف سهره دلایل زیادی داره،ضمنا سهره های تازگیر به غیر از شاهدونه خیس باید براش هفت تخم و سبزی هم بذارید
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۳/۱۱/۰۱، ۰۲:۱۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: majid kh ، محمدمهدی ، meysam_so ، هیوا
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 82
24 سپاس گرفته‌شده در 16 ارسال
ارسال: #7
با عرض سلام وادب خدمت همه دوستان
برای خود بنده هم پیش اومده که سهره تازه قفس بعد از حدود 4،5 روز مرده . این مواردی که عرض میکنم انجام دادم نتیجه داده:
 باید یه مدت (حدود 1 هفته) جای تقریبا خلوت و کمی سرد باشه که خودشو به قفس نزنه تواین مدت قفسش هم بزرگ باشه ضمن اینکه حد اقل چند نوع دانه هم تو قفس باشه چون توی طبیعت فقط یه نوع دانه نمیخورند . 
۱۳۹۳/۱۱/۰۱، ۱۲:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق ليسانس
اعتبار: 8
سپاس‌ها: 72
63 سپاس گرفته‌شده در 21 ارسال
ارسال: #8
دوستان عزیز هر نوع عارضه  ای از سوء تغذیه گرفته تا عفونت های روده ،ورم روده سرماخوردگی ، سالمونلا ، مایکو پلاسما و ... در پرنده ایجاد کسلی ، ضعف ، تب ، درد ، بی اشتهائی و ... میکنه ومعمولا اگه دقت کنید نوع پف کردن اونها ،  نوع اسهال و مدت زمان زنده بودن اونها متفاوت. اگه پرنده دچار بیماری های ویروسی خطرناک بشود زنده بودن پرنده شما به عملکرد قبلی شما بر میگرده  که پرنده چقدر از لحاظ تغذیه و استرس در وضعیت خوبی بوده یا نه ؟ و رسیدگی به اون در ابتدای بیماری از لحاظ تغذیه و ویتامین واملاح میتونه در بسیاری از موارد اونو نجات بده اما بریم به بیماری های که علت اونا باکتری ها هستند
پرنده شما اگر ورم روده  ، و و سایر بیماری های مشابه داشته باشه کز میکنه ، پف میکنه ولی پرنده سرش رو داخل پرهاش مخفی نمی کنه  و معمولا سریع نمیمیره ، پرنده هائی که سریع میمیرند با باکتری های خطرناک روبرو هستند  و سالمونلا یکی از اونهاست.اگه سریع به دامپزشک مراجعه بشه و اون هم درست تشخیص بده دارو میگیریه وخوب میشه و برای ما هم این بیماری خطرناکه . من تجربه کردم اگه پرنده سرش رو تو پرهاش قایم کرد در حالت بیماری حتما و زود میمیره چون در این وضعیت به قسمت های عمده ای از مغز پرنده آسیب وارد شده و عمده خسارت سالمونلا روی سیستم مغز پرنده هست. در این حالت که پرنده چشان خود رابسته و سر در گردن فرو کردن وگاها سر را پنهان می کند شانس زنده ماندن او کم است

اگر بیماری ویروسی وباکتریائی با هم باشند ، سریعتر هم از پا در میاد
۱۳۹۳/۱۱/۰۱، ۰۲:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 258
142 سپاس گرفته‌شده در 65 ارسال
ارسال: #9
سلام.یکی از سهره های منم 20 روزه ورم داره رودش در صورتی که مدفوع کاملا طبیعیه ،آبو دونشم میخوره فقط پوف داره اوایل بیماری ورم همراه با رگ سیاه وتب بود،الان ديگه تب نداره ولی هنوز پفه،نه بهتر ميشه نه بدتر.هر دارویی هم که میشد دا دم ولی همون جوریه اصلا سهره این جور وقتا خوبم بشه ديگه حیونه بدرد بخوری نميشه.
۱۳۹۳/۱۱/۰۱، ۰۹:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 7
16 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #10
سلام دوستان سهره تازه گیرو که میبرین خونه شربت اسحال بچه بریزید تو ابش دیگه پف نمیکنه
۱۳۹۳/۱۱/۰۲، ۰۳:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، majid kh

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان