زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۵:۵۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

بیماری ومرگ ناگهانی سهره م

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 47
2 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #1
بیماری ومرگ ناگهانی سهره م
سلام خدمت همه دوستان واساتید. من چند روز پیش یه سهره تازه گیرو سروحال گرفتم.دیروز یهو کز کردو امروزم متاسفانه مرد.چون این قضیه برای خیلی ها اتفاق افتاده من خواهش میکنم اساتید راهنمایی. بکنن. من کل مطالب رو خوندم ولی روش های مختلف و متضادی در این مورد بود .حداقل اگه چنین چیزی باز پیش اومد تجربه تلخ تکرار نشه.
سهره من با اینکه خیلی سرحال بود یهو کز کردوفضلش بصورت سبز وابکی شد که خیلی به اطراف بی توجه شد و حتی غذا و آب هم نمیخورد
قفسش تمیز بودو دونش فقط شادونه. آبش سالم. وهوا هم خوب. سبزیجات مانده هم نخورده بود.
دوستان لطفا راهنمایی کنند چون قبلا هم این اتفاق برای سهره م افتاده بود الان هم که سهره وگلبسر دارم نگرانم نکنه چنین اتفاقی رخ بده. باتشکر از همه دوستانی که تجربیاتشون رو در اختیار ما قرار می دن
۱۳۹۳/۱۰/۳۰، ۱۲:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #11
RE: بیماری ومرگ ناگهانی سهره م
با سلام اسم شربت رو میفرمایید؟
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۳/۱۱/۰۲، ۰۳:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #12
سلام
سهره كه ورم روده گرفت سخت خوب ميشه. اگر قرص فشنگي اصل پيدا بشه از بقيه دارو ها بهتره. سهره من كه دهن خيلي قشنگي داشت از بس دارو دادم خوب نشد و آخر سر بامترونيدازول اور دوز كرد مرد. پف نمي كرد ولي كلا ساكت شده بود وحتي يه جيك نمي زد غذاشم خوب .فقط شكمش بزرگ شده بود.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۱۱/۰۲، ۱۰:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، sitra3 ، majid kh
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 7
16 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #13
من میرفتم شکار سهره سهرهارو میاوردم خونه میریختم تو گنجه تا فردا نصفشون پف میکردن میمردن تا اینکه یه ادم با تجربه بهم گفت فقط شربت اسحال بچه منم امتحان کردم دیگه تلفات ندادم
۱۳۹۳/۱۱/۰۳، ۰۲:۳۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 106
113 سپاس گرفته‌شده در 39 ارسال
ارسال: #14
با سلام
يكي از سهره هام كه حدود دو هفته تو قفس بود چند روزي اشتهاش كم شده بود ، البته گفتم شايد بخاطر گرم شدن ناگهاني هوا باشه چون سرحال بود و علائم باليني بيماري رو نداشت ، جمعه صبح ديدم كه مرده ....... البته به مدفوع پرنده كه نگاه كردم ديدم بيشتر شل بوده و مواد جامد و حجم داري در مدفوش نبود البته مدفوع سهره كمي سفيد هست و بنظرم كم بودن حجم مدفوع هم بخاطر كم اشتهايي بوده در هر حال خواهشمندم اينجانب را راهنمايي بفرماييد .
۱۳۹۴/۰۱/۲۲، ۱۰:۳۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #15
سلام
الان كه مرده ديگه چه كمكي ميشه كرد؟ اينكه مريضيش چي بوده بايد ببري كشت مدفوع تا بگه مشكلش چي بوده.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۱/۲۲، ۱۲:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ali maleki
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 106
113 سپاس گرفته‌شده در 39 ارسال
ارسال: #16
با سلام و ضمن تشكر از مدير محترم جناب آقاي بخشي
صحبت شما صيحيح ميباشد ولي با توجه به تجربيات شما و دوستان امكان اين را ديدم كه شايد موضوع مشابهي برخورد كرده باشيد و بتونيد براي بعد ها از آن استفاده كرد........
البته در خصوص پرنده هاي تازه گير كم اشتها يي و كم حجم بودن و سفيدي مدفوع طبيعي ميباشد يا خير..؟
سوال بعدي دوستان به من پيشنهاد داروي تي ان تي رو دادن ، البته اين دارو را فقط در زمان هاي درگيري پرنده به بيماري ( گوارشي ) تجويز و مصرف نمود يا در دوره زماني هايي كه پرنده نيز از سلامت برخوردار است امكان مصرف آن بلامانع بوده و براي پرنده مفيد هست يا خير ...؟
۱۳۹۴/۰۱/۲۲، ۱۲:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #17
با سلام دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

آنتی بیوتیکه و فقط در زمان بیماری باید استفاده بشه،و در مورد سهره هم دوز خیلی پایینی باید داد چپن یخورده از حد معمول بیشتر بشه کشندست،اندازه دانه گندم تو آبخوری کافیه،شما هروقت دیدید سهرت کم اشتهاست سعی کن دان مختلف و میوه در اختیارش بذاری،تقریبا همه سهره ها جوانه گندم دوست دارن تو مدتی که کم غذاست هر روز میتونید بهش بدید،تو مدتی که جوانه گندم میدید فضله حجیم و گچی میشه البته خمیری و نه آبکی،مولتی ویتامین و استیمول هم تو این مدت مفیده،درکل موقعی که پرنده فعاله و فقط فضله اش فرق میکند بیشتر سعی کنید تقویتش کنید تا خودبخود درمان بشه
موفق باشید
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۴/۰۱/۲۲، ۰۴:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sitra3 ، ali maleki ، محمدمهدی ، محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان