زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۳، ۰۷:۴۲ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

بیماری پای اهکی

*
کاربر انجمن

...
اعتبار: 69
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 1443
1681 سپاس گرفته‌شده در 331 ارسال
ارسال: #1
بیماری پای اهکی
با عرض سلام وخسته نباشید خدمت بزرگواران
بیماری پای اهکی:
ظهور پینه پا وانگشتان وایستادن فلس ها که توسط .یروس (میبله) پدید میاید.این بیماری موجب خارش دائمی و مزاحمت برای پرنده میشود
درمان:
مالیدن پماد مخصوص اودیلن(odylen)یا نگوون (Neguvon)همزمان با ارائه ویتامین A

برگرفته از کتاب قناری (کلاوس اشپایشر)[/size]
۱۳۹۱/۰۲/۱۲، ۰۲:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: pezhman ، پارسا ایرانی
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 128
272 سپاس گرفته‌شده در 57 ارسال
ارسال: #2
RE: بیماری پای اهکی
پیشگیری وتشخیص زودهنگام دوکلید موفقیت در کنترل ودرمان انگلهای خارجی هستند. عمومی ترین انگلهای خارجی مشاهده شده در پرندگان زینتی شپشها و مایتها می باشند. شپشهای پرندگان ناقل بیماریها هستند و بهترین راه سلامت قناریها رهایی از این انگلهاست. شپش ریز ، بدون بال، دارای شش پا، با بدن تخت و حشرات پهن با سرگرد هستند. آنها تخمهایشان را روی پرهای پرندگان بخصوص نزدیک پایه ی محور پر می گذارند.

شپشهای پرندگان مانند سایر گونه های دیگر که درحیوانات یافت می شوند خون نمی مکند بلکه آنها از فلسهای خشک پوست، پرها و پوسته ها تغذیه می کننتد هر چند که آنها خون خارج شده از خراش دادن پوست را نیز می بلعند. تمام چرخه زندگی شپشها روی پرنده میزبان اتفاق می افتد. شپشهای پرندگان دارای میزبان اختصاصی هستند و نمی توانند به انسان منتقل شوند. پرهای پرندگان مورد هجوم قرار گرفته دارای ظاهر خورده شده هستند و لذا این پرها ظاهری زبر و کدر به خود میگیرند.
جهت پیشگیری بهتراست محیط پرورش و قفسها را مرتب نظافت و بازدید کنید و هر چند وقت یکبار عمل ضدعفونی را انجام دهید. ساده ترین روش استفاده از الکل طبی جهت ضدعفونی قفسها میباشد و درصورت برخورد با این حشرات سریعا اقدام به معالجه پرنده توسط اسپری ،قطره و پودرهای مخصوص نمائید. جهت آشنایی بیشتر با این محصولات ضد انگل و شپش می توانید به قسمت فروشگاه سایت مراجعه نمائید.
دکتر راب مارشال در یکی از بهترین کتابهایی که در رابطه با بیماریها، بهداشت و درمان قناریها نگارش کرده مایتها را بعنوان شایعترین مشکل بیماری قناریها مطرح می نماید و تخمین زده که 90% قناری های خانگی با این مشکل روبرو هستند. مایتها موجوداتی میکروسکوپی هستند که به گروه کنه ها تعلق دارند و درفضای داخلی اماکنی که از رطوبت بالایی برخوردارند زندگی می کنند.
مایت ها به 4دسته تقسیم میشوند:
-مایتهای مجرای تنفسی(مایت کیسه هوا)
این مایتها به مایته ریه قناری نیز مشهورند ،قناری که دچار این انگل می شود کمتر آواز می خواند و حتی به جایی خواهد رسید که دیگر آواز نمی خواند، از کیفت پرها کاسته و بطور قابل توجهی از فعالیت پرنده کم میشود.
-مایتهای پا وصورت
این مایتها باعث بوجود آمدن ظاهری بد بر روی پا و صورت پرنده خواهند شد.
-مایتهای پر
این مایتها باعث کدر ،خراب و کم شدن پرهای پرنده خواهندشد.
-مایتهای قرمز
شایعترین و شناخته شده ترین نوع مایتها هستند.مایتهای قرمز روز در مناطق تاریک از جمله درزها ،زیرلانه ها، درمیان ترکهای دیوار و در نهایت در میان اتصالات دانخوریها و نی های قفس می گذرانند و شب ها حمله می کنند و در این مدت مسغول مکیدن خون پرنده هستند. برای کنترل مایتها از چهار عامل زیر میتوان استفاده کرد:
1- بهداشت سالنها 2- کنترل ورودمایتها 3- پایش مداوم آن 4- استفاده ز دارو
و...
چکیده ای از مبحث بهداشت و بیماریهای قناری، نرم افزار آموزش نگهداری و پرورش قناری (زردملیجه2)
۱۳۹۱/۰۲/۱۲، ۰۵:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پارسا ایرانی ، سعید22
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #3
باسلام چند وقت پیش ی قناری دیدم تو پرنده فروشی که اتفاقا به فلسهای ایستاده پاهاش دقت کردم پرنده رو از قفس بیرون آوردم بدنشو وارسی کردم دیدم انگار پوستش شوره داره و خشکه پرنده فروش میگفت که نمیخونه و ظاهرا هم پراش صاف بودن و خوب غذا میخورد لاغر هم نبود و اثری از شپشک تو قناری نبود به نظر دوستان مشکل این قناری چی هست و راه درمانش چیه؟و ممکنه این بیماری پای أهکی باشه ؟من که اولین بار بود ی همچین بیماریی میدیدم ضمنا پرنده فروش هم به قناری قطره آیوکتین زده بود و چندین بار هم اسپری ضد شپشک بهش زده بود
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۲/۱۲، ۰۷:۱۲ ب.ظ، توسط سیدمحمد شریفی.)
۱۳۹۱/۰۲/۱۲، ۰۷:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 128
272 سپاس گرفته‌شده در 57 ارسال
ارسال: #4
ممکن آن شوره ای شما دیدی بر اثر خشکی پوست باشه و با آبتنی قابل حل باشه
۱۳۹۱/۰۲/۱۳، ۰۷:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid67 ، سیدمحمد شریفی
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #5
(۱۳۹۱/۰۲/۱۳، ۰۷:۰۱ ب.ظ)pezhman نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممکن آن شوره ای شما دیدی بر اثر خشکی پوست باشه و با آبتنی قابل حل باشه

باسلام طرف مرتب براش آب میذاشت و قناری مرتب وتمیز ظاهرش خوب بود
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۱/۰۲/۱۳، ۰۹:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

...
اعتبار: 69
سپاس‌ها: 1443
1681 سپاس گرفته‌شده در 331 ارسال
ارسال: #6
با عرض سلام
دوست عزیز اگر پای پرنده قرمز شده باشه اونم 1 نمونه از بیماری اسفنج هسته.این بیماری قابل انتقال به انسان هستش و موجب بیماری پوستی میشود. موجب این بیماری 1 نوع پشه است که فقط شبها به سراغ پرنده میاد.این بیماری قابل انتقال به سایر پرنها رو داره.درجه پیشروی ابن بیماری از روی رنگ پوست پای پرنده از قرمز روشن (اوایل بیمار شدن) تا قرمز تیره.قهوه ای سوخته.سفید خاکستری(مرگ پرنده)قابل تشخیص است.
به نقل از استاد گرامی 1 پیشگیری 2 تشخیص سریع بیماری جزوه اولین کارها هستش
درمان:
شستشوی کامل متعلقات قفس با اب جوش...استفاده از اسپری مخصوص به نام مافو-استریپس )mafu-strips)
امیدوارم راهنمای خوبی باشه
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۲/۱۴، ۰۳:۱۳ ب.ظ، توسط Arjon.)
۱۳۹۱/۰۲/۱۳، ۱۱:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi ، سیدمحمد شریفی
*
کاربر انجمن

کارشناس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 14
39 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #7
عرض سلام خدمت دوستان عزيز
هرچند دليل اصلي به وجود آمدن پاي آهكي شپشها و مايتها هستند ولي در مواردي ضمن رعايت تمام اصول بهداشتي بازهم شاهد اين عارضه هستيم كه دليل آن ميتواند اختلال در كليه قناري باشد كه پرنده قادر به دفع املاح و مواد زائد نمي باشد و اين مواد به صورت پاي آهكي (از جنس نمك كلسيم)، شوره پوست، رشد بي رويه ناخن و منقار،آبسه زير پاها و علائم كلي مثل سستي و قطع آواز ظاهر ميشود.
عدم توجه پرنده به پاي آهكي خود و توجه شما به مدفوع پرنده اولين گام در پي بردن به عامل دروني مي باشد.
عامل بيروني كه همان مايتها هستند توجه بيش از حد قناري به پاها، بيقراري و همينطور التهاب را به همراه دارد.
استفاده از روغن زيتون، نفت و يا گريس و پمادهاي شقاق موثر در درمان هستند.
۱۳۹۱/۰۲/۱۴، ۱۲:۲۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi ، سیدمحمد شریفی ، pezhman
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 9
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #8
بیماری پای اهکی
شرایط اورژانسی!!!!!!!!
انگشت پای سهره ام سیاه شده. فکر کنم بیماری پای آهکی گرفته. لطفا هر کی تجربه داره کمک کنه. انگشت وسطشه دو روزه سیاه و لاغر شد. قطعش کنم یا اسپری ضد قارچ بزنم
درد داره پاشو بالا میگیره. من مسئوله نگهداری و سلامتش هستم. دارم دیوانه میشم. اشتهاش کم شده دیگه نمیخونه.
۱۳۹۱/۰۲/۱۶، ۰۴:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #9
(۱۳۹۱/۰۲/۱۶، ۰۴:۳۵ ب.ظ)باستان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شرایط اورژانسی!!!!!!!!
انگشت پای سهره ام سیاه شده. فکر کنم بیماری پای آهکی گرفته. لطفا هر کی تجربه داره کمک کنه. انگشت وسطشه دو روزه سیاه و لاغر شد. قطعش کنم یا اسپری ضد قارچ بزنم
درد داره پاشو بالا میگیره. من مسئوله نگهداری و سلامتش هستم. دارم دیوانه میشم. اشتهاش کم شده دیگه نمیخونه.

با سلام

به انگشت پا دقت کن ببین زخمی و یا چیزی مثل نخ به دور انگشت نپیچیده باشه با تیغ جراحی داروخانه داره نخ رو از پاش دربیار جوری که به پاش صدمه نزنی و در صورت زخم از بتادین استفاده کن و در صورت نبود زخم پاشو با اب ولرم بشور و پماد تتراسکلین انسانی بزن دوست عزیز باید فکر درمانش باشی نه اینکه پای زبون بسته رو قطع کنی و در صورت شگستگی انگشت ناخن احتیاط شود با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۲/۱۶، ۰۶:۰۲ ب.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۱/۰۲/۱۶، ۰۵:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، majid*h
*
کاربر انجمن

کارشناس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 14
39 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #10
(۱۳۹۱/۰۲/۱۶، ۰۴:۳۵ ب.ظ)باستان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شرایط اورژانسی!!!!!!!!

سلام
يه احتمال ديگه هم كشيدگي يا حتي شكستگي ميتونه باشه كه باعث خونريزي داخلي و سياه شدن ميشه.اگه از زير قفس پارچه اي استفاده ميكني ممكنه ناخن انگشتش گير كرده باشه.سهره تحرك زيادي داره.
براي درمان اساتيد با تجربه در اين باره نظر بدهند.
۱۳۹۱/۰۲/۱۷، ۱۲:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان