زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۴، ۱۰:۰۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

بیماری چاقی در قناری و درمان چربی قناری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 45
427 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #1
بیماری چاقی در قناری و درمان
علايم: سنگيني ، عدم علاقه به پرواز ، تنفس شديد ، وجود مشكلاتي در موقع تولك
علل چاقي: تغذيه غلط ، وجود بيش از اندازه دانه هاي پر چربي مانند تخم آفتاب گردان ، شاهدانه و دانه كتان در رژيم غذايي قناري
مداواي چاقي: تغذيه پرنده با خوراك هايي همچون ارزن ، ميوه و سبزي . پرواز دادن پرنده در محيطي همچون پاسيو يا اتاق به صورت روزانه
توجه : مبارزه با چاقي قناري توسط گرسنگي دادن با آن امري اشتباه است كه ميتواند مشكلات جدي اي را براي پرنده به همراه داشته باشد

منیع : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۸۹/۱۰/۲۳، ۰۲:۰۳ ب.ظ، توسط phmm.)
۱۳۸۹/۱۰/۲۳، ۱۲:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 10 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #91
RE: بیماری چاقی در قناری و درمان چربی قناری
سلام
بهترين پيشنهاد راking- hreat ارائه دادن.من انجام دادم خوب بود. از تخم خرفه هم در كنارش مي تونيد استفاده كنيد.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۸/۰۶، ۱۲:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 23
563 سپاس گرفته‌شده در 164 ارسال
ارسال: #92
سلام دوست عزیز فرمودید پرنده شما ماده ست
ماده ها توی این فصل سعی میکنن خودشونو برای فصل جفت گیری وخوابیدن روی تخم و کم غذایی اماده کنن پس نگران نباش پرنده رو جفت بزن علت چاقیش هم پراشتهاییشه ومشکلی نداره ازارش نده فقط در صورت امادگیش جفتش بزن اگر دیدید تخم گذاریش مشکل داره اونوقت توفکر چاره رفع چاقی باش واحتمال میدم الان پرنده تون هیچ علایم بیماری نداشته باشه درسته؟
۱۳۹۲/۰۸/۰۶، ۱۲:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #93
سلام
اين قناري ماده من هم يك داستان مفصلي داره. روز اول كه خريدمش نزديك به آماده شدن بود. وقتي احساس كردم آماده شده جفتش زدم. يك هفته گذشت چال را گود نكرد تا 3هفته صبر كردم دست آخر نگاه كردم ديدم به به چربي زده مفصل. وقتي مي خواستم جداش كنم ديدم گوشه چشمش با يه چيزي زخم شده.همين زخم عفونت كرد .حالا هم بايد چربي را آب مي كردم وهم چشمش را درمان مي كردم.براي چشمش 5روز از قطره كلوبيوتيك استفاده كردم براي چاقيش هم كتان را روي اجاق حرارت دادم ودانه خرفه هم بهش دادم.چربي خوب شد البته هنوز داره ولي چشمش با اينكه عفونتش خوب شده اما حالت بدي داره.قبل از اين هم رگ هاي پاهاش متورم شده بود كه با كمي دانه خنك و پماد ان ان خوب شده.تغذيش هم هفت تخم هيچ فقط هفته اي يك قاشق چايخوري شاهدانه+سبزي ريحان وهويج دو بار + كمي دانه نيجر +هفته اي يك بار مولتي ويتامين ودانه خرفه وكاهو
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۸/۰۶، ۱۲:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #94
جناب بخشی زاده خسته نباشید باعرض معذرت هدف بنده پرنده دوست خوبمان اقای..... بانام کاربری the animal بود که امیدوارم این نام کاربری را تغییر بده تا بتونیم محترمانه تر خطابشون کنیم ودر مورد پرنده شما هم احتمالا دارویی به نام فیزیول که برای تحسین ضریب تبدبل غدایی استفاده میشه بتونه در رفع چربی که نگرانتون کرده کمک کنه شما میتونید ازداروخانه های دامپزشکی تهیه کنید وطبق دوز مندرج وبا مشاوره دامپزشک به پرنده تون بدین لازم به ذکر که داروخانه های دامپزشکی توسط دامپزشک اداره میشن وطبق فرموده یکی از دوستان دامپزشکم :ماداروساز دام نداریم
موفق باشید موسوی
۱۳۹۲/۰۸/۰۶، ۰۳:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، mohammad cheraghi
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 42
12 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #95
RE: اناتومی اعضای داخلی بدن قناری
سلام به همه دوستان 
داشتم آناتومی رو میخوندم که ببینم مشکل قناریم از چیه ؟؟؟ لطفا کمک فوری کنید !!!!

زیر 2 تا از قناریامو نگاه کردم باد کرده زرد رنگ هست ، زیره شکمش هست ... انگار دوطرف مایل به پهلو...
خلاصه مثل سوختگی انگشت میمونه که زیره پوست اب میاره... فقط زرد رنگهههه . 
لطفا سریع کمک کنید ، چه دارویی باید بدم ؟؟؟ ممنون
۱۳۹۲/۰۸/۲۷، ۰۸:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #96
Happy canary1در صورتیکه قناریهای بیمارت ماده باشن
ضمنا دوست عزیز بد نبود کمی از خوراک ونوعووضعیت کنونی وقبلی پرنده ات در چند روز گذشته توضیحاتی میدادی فعلا با این توضیحی که دادی همین جواب رو بیشتر نمیگیری میتونی با پ خ راهنمایی بیشتری بدست بیاری
۱۳۹۲/۰۸/۲۷، ۰۸:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 42
12 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #97
ممنون از  راهنماییت . پ خ پر هست. یک هفته بیشتر هست بهشون غذای مقوی ندادم... قبلش چون در حال حفت بود زیاد میرسیدم .... الان فک کنم زیادی شده رسیدنم . از جفت که نتیجه نگرفتم الان جدا کردم دیدم...(جفت هم بخاطر نرم نمی خورد !(غوز میکرد، دهنشو باز میکرد به سمت ماده که میخاست بزنه بال بال میکرد...)) 
فکر کنم کامل بود ... الان نمی دونم چربی هست یا ورم روده؟؟؟
۱۳۹۲/۰۸/۲۷، ۰۹:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #98
چربی لایه زرد رنگه که زیر پوست تشکیل میشه در این حالت سطح پوست شکم یکدسته ونقاط مختلفش نسبت به هم همسطحه
درورم روده رگهای توی شکم متورم سیاه رنگ وسرخ وکبود هستند وبرجسته در این حالت پرنده بیشتر میل به خواب وکم تحرکی داره وکز میکنه ولی به احتمال زیاد پرنده های شما بخاطر خوابیدن روی تخم وفصل پاییز که فصل پرخوری پرنده است مقداری چربی ذخیره کردن که با کاهش غذای تقویتی رفع میشه جیره غذای چرب وپروتیین دار رو به حداقل برسون و پرنده ها رو ازهم تو قفس بزرگتر جدا کن مدت زمان بیداری پرنده رو هم افزایش بده تا استراحت کمتری داشته باشند با این روش ظرف یک هفته اگر چربی داشته باشند رفع میشه
۱۳۹۲/۰۸/۲۸، ۰۷:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کاردانی
سپاس‌ها: 8
8 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #99
سلام دوستان من یه قناری ماده دارم بین پس و دمش یه غده داره فک نکنم چربی باشد به من گفتن عفونت داخلیه باید با یه سوزن سوراخش کنم تا بریزه بیرون بعد روش نمک بزنم شما میگید این کارو بکنم؟
۱۳۹۲/۰۹/۱۷، ۱۲:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #100
(۱۳۹۲/۰۹/۱۷، ۱۲:۰۱ ب.ظ)'سامی قناری' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان من یه قناری ماده دارم بین پس و دمش یه غده داره فک نکنم چربی باشد به من گفتن عفونت داخلیه باید با یه سوزن سوراخش کنم تا بریزه بیرون بعد روش نمک بزنم شما میگید این کارو بکنم؟

سلام
اول : اگر قناريت را مي خواي اين كار را نكن.
دوم: نگفتي كه غده به چه اندازه ،شكل ورنگ هست
سوم :چند مدت هست كه درست شده
چهارم: وضع وحالت هاي قناري را توضيح ندادي
پنجم : عكس بگذار اينجوري تشخيص سخته.

امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۹/۱۷، ۱۲:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hidrane ، attaghi

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بیماری های قناری و درمان آن hamid@line 14 109,965 ۱۳۹۷/۰۷/۲۱، ۰۲:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: محمد فلاحی
  بیماری کچلی و طاسی قناری و سهره و درمان آن phmm 142 131,744 ۱۳۹۷/۰۳/۲۲، ۰۱:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان