زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۲:۲۳ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

بیماری چاقی در قناری و درمان چربی قناری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 45
427 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #1
بیماری چاقی در قناری و درمان
علايم: سنگيني ، عدم علاقه به پرواز ، تنفس شديد ، وجود مشكلاتي در موقع تولك
علل چاقي: تغذيه غلط ، وجود بيش از اندازه دانه هاي پر چربي مانند تخم آفتاب گردان ، شاهدانه و دانه كتان در رژيم غذايي قناري
مداواي چاقي: تغذيه پرنده با خوراك هايي همچون ارزن ، ميوه و سبزي . پرواز دادن پرنده در محيطي همچون پاسيو يا اتاق به صورت روزانه
توجه : مبارزه با چاقي قناري توسط گرسنگي دادن با آن امري اشتباه است كه ميتواند مشكلات جدي اي را براي پرنده به همراه داشته باشد

منیع : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۸۹/۱۰/۲۳، ۰۲:۰۳ ب.ظ، توسط phmm.)
۱۳۸۹/۱۰/۲۳، ۱۲:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #31
RE: روش لاغر شدن قناری چاق
به نظرم همونجور که یه ادم بخواد لاغر شه یه برنامه طولانی مدت غذایی همراه با ورزش نیاز داره خودمو میگم چهار ماه باشگاه میرم این شکم اب نمیشه قناری هم یه بدن مثل ادم که چربی میگیره و خاصیت چربی ها این هستش که تا غذا وجود داره نمیسوزن و اب نمیشن
هر چیزی صبر زیاد میخواد
من خودم یه قناری داشتم خیلی شدید چربی داشت خدا رو شکر تو خونه یه گلخونه داریم که در داره پرنده رو اونجا ازاد کردم و به جای دون خوری مقدار کمی کتون پخش میکردم که مجبوذر شه واسه هر کتون بیست سی سانت حرکت کنه سبزی و مولتی ویتامین هم بهش میدادم ضعیف نشه
تو گلخونه خیلی هم پرواز میکرد بعد حدود یه ماه چربیش کمتر شد و تونست جفت بخوره تخم بزاره و بعد دیگه تو تخم گذاری همون چربی های مونده هم کمتر و کمتر شد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۷/۰۷، ۰۸:۴۷ ق.ظ، توسط اهواز قناری.)
۱۳۹۰/۰۷/۰۷، ۰۸:۴۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: katbi ، langarood ، koohbor ، hamed.k ، vahid babayi
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #32
(۱۳۹۰/۰۷/۰۶، ۰۸:۴۲ ب.ظ)katbi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و ادب

یکی از مشکلات برای اماده شدن قناری ماده /چربی گرفتن ماده می باشد اساتید نظر بدند

بعضی ها پیشنهاد میدهند که کتان را کمی در ماهی تابه تف داده سپس برای قناری بگذارید /

برگ تربچه نیز خوب است

قفس جوجه پران مناسب است

پیشنهاد شما چیست

با تشکر

با سلام

برای لاغر کردن قناری من در یکی از قناری فروشی ها دیدم که قفط به قناری تخم خرفه میداد ولی خودم تا بحال امتحان نکردم
ولی ندادن دانه و تغذیه چرب و قراردادن قناری در یک قفس یا محیط بزرگ و گذاشتن چوب ها با فاصله زیاد از هم تا بیشتر بپره میتونه موثر باشه.

موفق باشید
:a (18):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۷/۰۷، ۰۹:۱۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، katbi ، yashar_lotfi ، langarood ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 22
302 سپاس گرفته‌شده در 83 ارسال
ارسال: #33
بهترین راه برای لاغر کردن گذاشتن قناری توی فضای بزرگ مثل پاسیون و... همراه با حذف یا کم کردن غذاهای چرب و پر انرژِی
۱۳۹۰/۰۷/۰۷، ۰۱:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، katbi ، yashar_lotfi ، langarood ، vahid babayi
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #34
RE: چربی
ولی من تا به حال هیچ سهره قفسی رو ندیدم که اصلا چربی نداشته باشه مگه اینکه تازه صید شده باشه..چون سهره یه پرنده مهاجر هست و عادت به پرواز طولانی و زیاد داره که نمیشه این شرایط رو واسش در قفس (هر چه هم بزرگ باشه) فراهم کرد....پس هر کاری هم که بکنید چربی میگیره و فقط باید از زیاد چربی گرفتنش و وخیم شدنش جلوگیری کرد
۱۳۹۰/۰۸/۰۳، ۱۲:۳۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yashar_lotfi ، langarood ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

0
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #35
RE: چربی
من هم با دوستمون موافقم سهره داخل قفس اگه در خصوص تغذیش رعایت نشه زود چربی میگیره _ داشتم سهره هائی که به خاطر چربی گرفتن هیچ وقت دهن دار نشدن و دهن قبلی خود را از دست دادند
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۳/۱۴، ۱۲:۲۱ ق.ظ، توسط mohsen ghaidy.)
۱۳۹۰/۰۸/۰۳، ۱۲:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 224
156 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #36
RE: بیماری چاقی در قناری و درمان
سلام دوستان
ببخشید که بحث رو ادامه میدم
تقریبا یک هفته پیش بود که خواستم ناخن های سهرمو بگیرم متوجه شدم که خیلی سنگین شده زیر گلوش رو که نگاه کردم دیدم چربی گرفته , خیلی کم تحرک شده و به هیچ وجه هیچ صدایی از خودش در نمی یاره چه برسه به خوندن و خیلی با ولع دون میخوره انقدر پر خوری می کنه که به قول یکی از بچه ها وقت نمی کنه بخونه . به رژیم غذاییش تخم کاهو اضافه کردم ولی هیچ فرقی نکرده می ترسم با این پر خوری به قفس بزرگ تر منتقلش کنم در اثر فعالیت بیشتر دون بخوره . (همه جور سبزی و میوه ای هم بهش می دادم و می دم کلا دست رد به سینه هیچ خوراکی ای نمی زنه) نمی دونم چکار کنم لطفا راهنمایی کنید که به خوندن بیفته . اصلا امسال رو می یاد ؟ خیلی برام مهمه:a (14):

با اینکه کف دریا و یه تیکه سنگ پا تو قفسش هست همیشه نوک و ناخناش بیش از اندازه رشد می کنند نوک پایینش بلند تر از بالائیست با این مشکل هم نمی دونم چه کنم
۱۳۹۰/۰۸/۰۷، ۰۱:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: -5
سپاس‌ها: 213
39 سپاس گرفته‌شده در 25 ارسال
ارسال: #37
RE: چربی گرفتن
درود .سعی کن قناری رو تو قفس بزرگتری قرار بدی تا یکم بهتر پرواز کن و یا بعضی وقتا تو خونه آزادش کن پرواز کنه .کاهو و تخم کاهو بهش بده
۱۳۹۰/۰۸/۲۱، ۰۴:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #38
RE: بیماری چاقی در قناری و درمان چربی قناری
سلام
قبلا در اين مورد من راه حل امتحان شده داده بودم اگه نشد بيايين بگيد ....
1-براي قناري قفس بزرگ تر انتخاب كنيد و تو اون قفس تنها بذاريدش
2-فاصله چوب نشيمنگاه را با ظرف دون خوري تا حد امكان زياد كنيد يا ميتونين چوب رو برداريد
3-قناري رو جايي بذاريد كه رفت و امد باشه تا تحرك پيدا كنه
4-مقداري بذر را روي شعله ملايم برشته كنيد دقت كنيد برشته شدن در حد تغيير رنگ بذر به حالت طلايي باشه
به مدت 5 روز تا يك هفته بسته به مقدار چربي قناري جلوي قناري فقط بذر برشته بذاريد هيچي ديگه نمي خواد
5-مقدار 2 قطره آبليمو تو آبخوري بريزيد
راستي اين رو هم بگم علت چاقي 2 دليل داره يكي اينكه ما به قناري زياد دون تقويتي يا غذاي تخم مرغي داديم يا مثل يكي از جوجه قناري هاي من عاشق بذر و كلا ارزن نمي خوره تو جوجه پرون 4 تايي فقط همون چاق شد جداش كردم ديدم فقط بذر مي خوره و كلا ارزن رو نگه مي داره
......يك راه حل ديگه هم هست من امتحان نكردم يكي بهم گفت به قناري چاق چند روز فقط ارزن بده و تو آبخوريش آبليمو بريز
ولي وقتي راه حل امتحان شده هست چرا تجربه جديد:-؟؟؟
موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۲۲، ۰۱:۲۶ ب.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۰۸/۲۲، ۰۷:۴۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 510
424 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #39
سلام

در ادامه گفته های دوستان تخم تربچه خیلی واسه درمان چاقی مفید
۱۳۹۰/۱۰/۱۵، ۱۰:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، jooje ، vahid babayi
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #40
سلام
آخرين باري كه اين راه رو امتحان كردم چندين سال مي گذره براي اينكه مطمئن بشم هنوزم كار سازه و روي قناري با حجم چربي بالا تاثير مي زاره روي قناري زير كه خيلي خيلي زياد چربي داشت امتحان كردم 17 روز طول كشيد تا تمام چربي ها از زير قناري و همچنين گلوي پرنده كاملا حذف بشن تو اين مدت فقط بذر برشته خورد.
به نحوه چيدمان قفس هم توجه كنيد كه تاثير زيادي روي حل مشكل داره.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۱۷، ۰۲:۱۸ ب.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۱۰/۱۷، ۰۱:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yashar_lotfi ، langarood ، jooje ، vahid babayi

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بیماری های قناری و درمان آن hamid@line 14 109,939 ۱۳۹۷/۰۷/۲۱، ۰۲:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: محمد فلاحی
  بیماری کچلی و طاسی قناری و سهره و درمان آن phmm 142 131,270 ۱۳۹۷/۰۳/۲۲، ۰۱:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان